Ankara SketchUp Kursu Mimari & Game Asset Tasarımı

Medya ve Grafik iletisim 2

SketchUp Kursu Hafta içi hafta sonu ve esnek eğitim saatleri ile ve SketchUp ile Modelleme Örnek çizimler ile konu anlatımı

Sketch Up Kursu Ankara

SketchUp Kursu Ankara

Ankara SketchUp kursu sıfırdan başlayarak modelleme, kaplama, ışıklandırma ve render konularını kapsamaktadır. SketchUp kursu fiyatı oldukça uygun olup, çalışmaya başladıktan hemen sonra geri kazanmış oluyorsunuz.

SketchUp eğitim kursumuz, konuları SketchUp’ın iç tasarım uygulamanıza nasıl yardımcı olabileceğini, TV prodüksiyon becerilerinizi geliştirmenize veya yeni bir video oyunu oluşturmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

Derslerde ilk önce modellemenin temellerinde Sketchup’ın arayüzü ve modelleme başlangıçların anlatılıyor. Çalışma alanınıza hızlı bir yönlendirme ile başlayacağız. Menü çubuğunda, modellerin açılıp kaydedilmesinden, çizim ve kamera araçlarına kadar hemen her şeye bağlantılar bulunur. Çoğu şeyi menü çubuğundan yönetebilirsiniz.

Araç çubuklarınız, çizim araçlarınızın çoğuna ve yüklediğiniz uzantılara hızlı bağlantılar içerir. Uzantılar, işlevselliğini genişletmek için SketchUp’a yüklediğiniz eklentilerdir.

 

Tepsi, modelinizin görünümünü ve nesnelerinizle ilgili bazı bilgileri içeren bazı bölümleri ayarlamak için farklı bölümler içerir.

Sketchup Kursu Ankara Çankaya

Durum çubuğu, o anda etkin olan aleti kullanmanın yanı sıra size bu araçla ilgili uzunluklar ve diğer bilgiler gibi şeyler söyleyecek olan ölçüm kutusunu kullanma talimatları içerir.

 

Çalışma alanı, aslında modellerinizi çizdiğiniz yerdir. SketchUp’ın bir yüz modellemesi olduğunu belirterek başlayacağız; yani SketchUp, 3 veya daha fazla kesişen düzlemsel çizgiye sahip olduğunuz her an bir yüz çizer.
SketchUp’taki tüm araçlarınız farklı girişlere izin verir.

Sketchup Kursu Ankara Kızılay

Örneğin, satır aracını etkinleştirirseniz, durum çubuğunda, başlangıç ​​noktanızı seçmenizi söyleyen bir komutun nasıl olduğunu görebilirsiniz. Başlangıç ​​noktanızı (çizginizi başlatmak istediğiniz nokta) seçtiğinizde, bu iki nokta arasında bir çizgi çizmek için ikinci bir nokta seçebilirsiniz. Bunu ikinci kez tıklatarak veya farenizin satırın gitmesini istediğiniz yönde hareket ettirerek ve uzunluk yazarak, ardından enter tuşuna basarak yapabilirsiniz.
SketchUp’taki bazı araçlar aynı anda tam yüzler çizer. Örneğin, dikdörtgen aracını seçerseniz, ilk noktanızı ayarlamak için bir kez tıklayabilir, ardından bir saniye ayarlamak için tekrar tıklayabilir ve SketchUp bir şeklin çevresini çizerek dolduracaktır. Köşede nasıl olduğunu görebilirsiniz. Bu araç, 2 girdiye sahiptir – uzunluk ve genişlik. Kesin bir dikdörtgen oluşturmak için, sadece bir uzunluğa, sonra virgül, ardından diğer uzunluğa yazmanız yeterlidir. Şimdi nesneyi ekstrüzyona bakalım.

Sketchup Kursu Ankara

Düz bir nesneyi hızla 3D’ye çekecek itme / çekme aracı adı verilen bir araç var.
Aracı etkinleştirmeniz yeterlidir, bir yüze bir kez tıklayın ve 3D’ye çıkarmak için tekrar tıklayın. Bunun 3D kutuyu çok hızlı nasıl oluşturduğunu görebilirsiniz. Delikleri kesmek ve malzemeyi çıkarmak için itmeli çekme aletini de kullanabilirsiniz. Örneğin, bu yüze bir daire çizirsem, sonra itme düğmesine basarsanız, kutudan dairesel bir delik açtığını görebilirsiniz.
Aynı şekilde, bu kutunun kenarı boyunca bir yay çizirsem, materyali kutumdan çıkarmak için ortaya çıkan yüzü çekebilirim.

 

Bunun kavisli yüzlerde çalışmayacağını belirtmek gerekir. İşte nedeni bu.
Görünüm penceresine giderseniz ve gizli geometri kutusunu işaretlerseniz, kavisli yüzlerin SketchUp’ta gerçekten kavisli olmadığını görebilirsiniz. Bunun yerine, bir dizi bölümlenmiş düz yüzden oluşurlar. Kavisli bir yüzü çıkarmaya çalışıyorsanız, SketchUp’ın yapamayacağı (bir uzantıyı indirmediğiniz sürece), aynı anda birden fazla düz yüzleri aynı anda çıkarmaya çalışıyorsunuz.
Bu, birinci bölümde bir yer açacağımız yer. Bir sonraki videoda, ilk evinizi modellemek için bu araçları kullanma hakkında konuşacağız.

Bilgisayar Kursu Fiyatları Ankara

Tel : (0312) 419 26 08
Cep : 0534 513 16 40
Email : info@bbkagp.com
Instagram : @bbkagp