Ankara 3Ds Max Kursu Mimari & Game Asset Tasarımı

Medya ve Grafik iletisim 2

3Ds Max Kursu Hafta içi hafta sonu ve esnek eğitim saatleri ile ve 3D Max ile Modelleme Örnek çizimler ile konu anlatımı

3D Max kursu Ankara kızılay’a çok yakın olup modelleme dersleri ile başlayıp, kaplama ışıklandırma ve render ile devam ediyor.
3Ds Max Kursu Ankara

3Ds Max Kursu Ankara Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular :


Ana Başlıklar Neler?

 • Modelleme
 • Kaplama
 • Işıklandırma
 • Render
 • Post Production


Hızlandırma imkanı varmı?
Dersler birebir olduğu için istediğimiz şekilde hızlandırabiliriz.


Taksit imkanı varmı?
Online ödemelerde 6 taksit yapabiliyoruz. Pos makinesi var ve kartlada ödeme yapılabiliyor.


Game Asset varmı?
Dersler birebir olduğu için istediğimiz konuya ağırlaşabiliriz. İster mimari çizim, ister karakter, ister game asset yapabiliriz.


Animasyon yapabiliyor oluyormuyuz?
Eğer sıfırdan başlıyorsanız, animasyonu bir sonraki eğitimde almanız daha sağlıklı olur.


Online Dersler
Fiyatlar
Diğer Eğitimler
Ofis & Eğitim Yeri Fotoğrafları
Hakkımızda
Eğitimen CV’si
Şirketimizin Diğer Hizmetleri
Günlük Yazılarımız
Çalışmalarımız
Youtube’da Videolarımız
İnstagram Adresimiz
Şirketimizin Diğer Sitesi

3Ds Max Kursu Ankara

Ankara 3Ds Max kursu sıfırdan başlayarak modelleme, kaplama, ışıklandırma ve render konularını kapsamaktadır. 3Ds Max kursu fiyatı oldukça uygun olup, çalışmaya başladıktan hemen sonra geri kazanmış oluyorsunuz. 3Ds Max, Autodesk firması tarafından geliştirilen (ve hala geliştirilmekte olan) dünyanın en popüler ve en çok kullanılan 3D modelleme ve animasyon programıdır. Tam adı “3D Studio Max” olarak literatürde geçmektedir.

3Ds max eğitim kursumuz, konuları 3ds Max’in iç tasarım uygulamanıza nasıl yardımcı olabileceğini, TV prodüksiyon becerilerinizi geliştirmenize veya yeni bir video oyunu oluşturmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

3ds Max, video oyun endüstrisinde 3B karakter modelleri, oyun varlıkları ve animasyonlar oluşturmak için kullanılır.

Verimli bir iş akışı ve güçlü modelleme araçlarıyla 3ds Max, oyun sanatçılarına önemli miktarda zaman kazandırabilir.

TV reklamları ve film özel efektleri için de popüler olan 3ds Max, genellikle canlı aksiyon çalışmalarının yanı sıra kullanılmak üzere grafikler oluşturmak için kullanılır.

2012 filmleri ve Avatar, 3ds Max‘i bu şekilde kullandı.

 

3ds Max Kursu Hakkında Bilgiler ve Fiyatlar


Anahtar Ayrıntılar

3D Max Modelleme Render Kursu Hakkında Detaylı Bilgiler

3D modeller, işlenmiş görüntüler, animasyonlar ve oyunlar oluşturmak için temel becerileri öğreten yeni başlayanlar için 3ds Max eğitim kursu.

Autodesk 3ds Max, çok çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır. Mimarlar, iç mimarlar ve mühendisler, kapsamlı 3D modeller ve görselleştirmeler üretmek için 3ds Max’i kullanıyor. Oyun, film ve televizyon endüstrileri, çarpıcı 3D animasyonlar üretmek için uygulamayı kullanıyor.

3ds Max Essentials kursumuz, 3ds Max’in arkasındaki temel işlevleri, özellikleri ve ilkeleri ve uygulamayı etkili bir şekilde kullanmak için ihtiyaç duyduğunuz temel teori ve teknikleri öğretir. Şunları nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz:

Sahneleri yapılandırın ve oluşturun.
3B geometri oluşturun ve düzenleyin.
Gerçekçilik için aydınlatma ve malzemeleri anlayın ve uygulayın.
Masaüstü animasyonları oluşturun.
Kurs, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayanı belirlemenize yardımcı olmak için ART, Arnold, V-Ray ve mental ray dahil olmak üzere 3ds Max ile kullanılan en popüler oluşturuculara bakan bir oturum içerir.


Sınıfta veya çevrimiçi

Sınıfta veya çevrimiçi

Merkezlerimiz, tam güvenlik önlemleri ve uygulanan kapsamlı sanitasyon ile sınıf içi eğitime açıktır.

Tüm kursları popüler canlı çevrimiçi formatımızda sunmaya devam ediyoruz.


Kim katılmalı?

Kim katılmalı?

Bu kurs, aşağıdakiler dahil tüm sektörlerden yeni 3ds Max kullanıcıları için idealdir:

 • Mimarlar, iç mimarlar ve mühendisler.
 • Oyun geliştiricileri.
 • Film ve video içeriği üreten sanatçılar ve animatörler.
 • Mümkün olduğunda, delegeler sektörleriyle ilgili alıştırmalar yapar.


Tecrübeli Eğitmenden 3ds Max eğitimi

Tecrübeli Eğitmenden 3ds Max eğitimi

Autodesk yetkili bir Eğitim Merkezidir ve 3ds Max eğitim kurslarımız Autodesk tarafından akredite edilmiştir.

3ds Max kursları, 3D tasarım, CGI ve görselleştirme ve işlenmiş görüntü üretimi konusunda uzman Autodesk Sertifikalı Eğitmenler tarafından verilmektedir.


Nasıl öğreneceğim?

Nasıl öğreneceğim?

3ds Max eğitimi uygulamalı ve pratiktir.

Eğitmenlerimiz gerekli teoriyi öğretir ve ardından teknikleri adım adım gösterir. Daha sonra 3ds Max çalıştıran bir bilgisayarda öğretilen teknikleri uygularsınız.

Soru sormak için bolca zaman var ve oluşturduğunuz tüm dosyaları kaldırabilirsiniz.


3ds Max eğitim kılavuzu ve sertifikası

3ds Max eğitim kılavuzu ve sertifikası

Kurs delegeleri şunları alır:

3ds Max için kurs boyunca başvurmak ve daha sonra bilgi tazelemek için kullanmak için kapsamlı bir eğitim kılavuzu.
Akredite bir 3ds Max eğitim kursunun başarıyla tamamlandığını onaylayan bir e-sertifika. Bu, doğrudan Autodesk’ten temsilcilere e-posta ile gönderilir. Aldığınız sertifikanın bir örneğini görmek için buraya tıklayın.


3ds Max sertifika sınavları

3ds Max sertifika sınavları

3ds Max eğitimine katıldığınızda değerlendirilmezsiniz ve girilecek bir sınav yoktur. Size gerçek dünyada kullanabileceğiniz pratik becerileri öğretiyoruz, sizi bir sınava hazırlamaya değil.

3ds Max’te endüstri tarafından tanınan bir yeterlilik belgesi kazanmak istiyorsanız, ileri bir tarihte girebileceğiniz Autodesk sertifika sınavları sunuyoruz.

Sınavlar çevrimiçi olarak Bromsgrove merkezimizde yapılabilir.


Kurs sonrası destek

Kurs sonrası destek

3ds Max eğitiminin ardından, kurs sonrası sorunlarına yardımcı olmak için  eğitmenlerinden e-posta desteği alma hakkına sahiptir.


Önkoşullar

Önkoşullar

Önceden 3ds Max bilgisi gerekli değildir.


3ds Max sürümü

3ds Max sürümü

Eğitim esas olarak 3ds Max 2022’ye dayanmaktadır. 3ds Max 2016 ve sonraki kullanıcıları ile ilgilidir.


Size verdiğimiz garantiler

Size verdiğimiz garantiler

sunuyoruz:

Paranızın karşılığını en iyi şekilde alacağınıza dair bir fiyat garantisi.
Bir eğitim, ihtiyacınız olan kavramları ve becerileri öğreneceğinizi garanti eder.3ds Max Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

3ds Max, 3B modeller, animasyonlar ve dijital görüntüler oluşturmak için bir bilgisayar grafik programıdır. Bilgisayar grafikleri endüstrisindeki en popüler programlardan biridir ve 3D sanatçılar için sağlam bir araç setine sahip olmasıyla bilinir.

Oyun geliştiriciler, TV reklam stüdyoları ve mimarlar arasında favori olan 3ds Max, Maya ve AutoCAD gibi programlardan sorumlu aynı şirket olan Autodesk’e aittir.

3ds Max genellikle karakter modelleme ve animasyonun yanı sıra binaların ve diğer nesnelerin fotogerçekçi görüntülerini oluşturmak için kullanılır. Konu modellemeye gelince, 3ds Max hız ve basitlik açısından eşsizdir.

Yazılım, ön görselleştirme, düzen, kameralar, modelleme, doku oluşturma, arma, animasyon, VFX, aydınlatma ve oluşturma dahil olmak üzere animasyon hattının çeşitli aşamalarını işleyebilir.

Dünyanın en yaygın kullanılan 3D paketlerinden biri olan 3ds Max, birçok profesyonel stüdyonun ayrılmaz bir parçasıdır ve oyunlar ve filmler için üretim hattının önemli bir bölümünü oluşturur.

3Ds Egitimi Ankara Kizilay


3ds Max Ne Yapar?

Daha önce “3D Studio” olarak bilinen 3ds Max, Autodesk,  bir 3D modelleme, animasyon ve işleme programıdır. Etkileşimli oyunlar, filmler için görsel efektler ve endüstriyel tasarım modelleri alanlarında yaygın olarak kullanılan yazılım, 3B modellerin kesitleri haline gelen 2B şekiller oluşturmanıza olanak tanır. Uygulama, bileşenleri bir arada hareket edecek şekilde birbirine bağlayan ve bir karaktere hayat verme etkisine katkıda bulunan, ters kinematik kullanan bir animasyon modülü içerir. 3ds Max, Autodesk’in Discreet marka adını 2005 yılına kadar taşıdı.

3Ds Max Konsept Modelleme Ankara


3 Boyutlu Animasyon ve 3Ds Max

3ds Max, neredeyse her aşamada animasyon hattına uyar. Modelleme ve donanımdan aydınlatma ve işlemeye kadar bu program, profesyonel kalitede animasyonları daha kolay ve basit hale getirmeyi kolaylaştırır.

Birçok endüstri, doğası gereği mekanik ve hatta organik olan grafikler oluşturmak için 3ds Max kullanır. Mühendislik, üretim, eğitim ve tıp sektörlerinin tümü, görselleştirme ihtiyaçları için de 3ds Max’ten yararlanır.

Gayrimenkul ve mimari endüstrileri, tasarım aşamasında binaların fotogerçekçi görüntülerini oluşturmak için 3ds Max’i kullanır. Bu sayede müşteriler yaşam alanlarını doğru bir şekilde görselleştirebilir ve gerçek modellere dayalı eleştiriler sunabilir.

3ds Max, oyun tasarımında yaygın bir teknik olan çokgen modellemeyi kullanır. Çokgen modelleme ile sanatçılar, çalışmalarında onlara daha fazla ayrıntı ve hassasiyet sağlayan bireysel çokgenler üzerinde yüksek derecede kontrol sahibi olurlar.

3Ds Max Kursu Ankara KizilayBir model tamamlandıktan sonra, 3ds Max, nesneleri gerçekten hayata geçirmek için gerekli malzemeleri ve dokuları oluşturmak için kullanılabilir. Renkler, gradyanlar ve dokular gibi yüzey ayrıntılarının eklenmesi, daha kaliteli işlemelere ve oyun varlıklarına yol açacaktır.

Yazılımda birkaç görüntü oluşturma seçeneği vardır.

Yetenekli CG sanatçıları, doğayı taklit etmek için tasarlanmış teknikleri kullanarak fotogerçekçi görüntüler oluşturabilecekler. 3ds Max ayrıca video oyunlarında popüler olan toon gölgeleme ve diğer stilize teknikleri de kullanabilir.

3ds Max, eğlence sektöründe sıkça kullanılan duman ve su gibi akışkanların gerçekçi simülasyonlarını oluşturabiliyor.

3ds Max’teki sert cisim fiziği, kaya ve ahşap gibi sert cisimlerin simülasyonuna izin verir.


3Ds Max Yazılımını Kimler Kullanır?

3ds Max gerçekten en çok mimari tasarımcılara ve oyun varlığı sanatçılarına hitap ediyor.

Donanım ve animasyona gelince, 3ds Max profesyonel çalışma için gereken her şeye sahiptir. Bu nedenle, genellikle büyük bütçeli filmler, bağımsız filmler ve hatta 3D harekete ihtiyaç duyan daha küçük ticari reklamlar üzerinde çalışan profesyonel animatörler tarafından kullanılır.

Sanatçılar, iskeletleri, kemik kısıtlamalarını ve kinematikleri kullanarak, neredeyse herkesin pratik yaparak anlayabileceği gerçekten basit bir süreç kullanarak karakterleri canlandırabilir.

3Ds Max Kursu Mimari Cizim Modelleme Ankara3ds Max’teki animasyon, ana kare kemik özelliklerinin etrafında dönerek karmaşık ve organik hareket oluşturmayı kolaylaştırır.

Bu yazılım, karakter modellerini canlandırmak için iki alt sistemle birlikte gelir: CAT ve karakter stüdyosu.

Her biri çok çeşitli uygulamalarla tamamen özelleştirilebilir. Her ikisi de hareket yakalama dosya formatlarıyla uyumludur. Ve birlikte, karmaşık ve ayrıntılı sahneleri canlandırmak için güçlü bir araç sağlarlar.


3Ds Max mi Yoksa Maya mı?

3ds Max, yaratıcı endüstridekiler arasında genellikle Maya ile karşılaştırılır.

Maya çoğu alanda genellikle daha güçlü olsa da, 3ds Max’in kullanımı daha kolaydır ve genellikle daha bağışlayıcıdır. Bu özellikle modelleme bölümünde geçerlidir.

Modelleme söz konusu olduğunda, hemen hemen herkesin biraz pratik yaparak öğrenebileceği oldukça yetenekli araç seti nedeniyle 3ds Max üstün kabul edilir.

3ds Max’i öğrenmesi diğer 3B grafik paketlerinin çoğundan daha kolay olduğu için, yeni başlayanlara 3B sanatı öğretmek için yaygın olarak kullanılır. Birçok ikincil ve üçüncül sınıf, bu yazılımı 3B grafik ve animasyon derslerinde kullanır.

Ubisoft gibi oyun stüdyoları bunu birçok oyun varlığı oluşturmak için kullanır. Ve Savannah Sanat ve Tasarım Koleji (SCAD) gibi kolejler bunu sınıflarında kullanır. Yeni nesil sanatçılara animasyon öğretmek için 3ds Max’e güveniyorlar.

3D sanat ve özel efektlerin karmaşık ve heyecan verici dünyasına dalmak istiyorsanız, 3ds Max öğrenmeye başlamak için mükemmel bir programdır.

Stüdyoya hazırdır ve dünyanın her yerindeki profesyonel sanatçılar tarafından kullanılır, ancak yine de herhangi bir 3D çalışma hakkında çok az bilginiz olsa veya hiç bilginiz olmasa bile kavrayabilecek kadar naziktir.


3Ds Max Arayüzü

3ds Max, kendisini Maya ve Blender gibi rakip ürünlerden ayıran çok yönlü bir arayüz sunar. (Daha sonra anlatacağız.) 3ds Max, kullanıcıların program işlevlerinin çoğunu birden çok arabirim öğesinden etkinleştirmesine olanak vererek, yüksek verimli bir iş akışı sağlar.

Kullanıcılar ayrıca kullanıcı arayüzlerini birkaç farklı şekilde özelleştirebilirler. Örneğin, daha hızlı bir iş akışı için araç çubukları ve komut panelleri hareket ettirilebilir. Özel klavye kısayolları, yeni araç çubukları ve düğmeler ve özel kayıt komut dosyaları, arayüzü daha da ileriye götürebilir.

3Ds Max Mimari Cizim Kursu Ankara


3Ds Max Nasıl Çalışır?

Az önce bahsettiğimiz gibi 3ds Max çokgen modelleme kullanan bir 3D modelleme programıdır. Çokgen modelleme, kullanıcılara bir grup köşe, kenar ve yüz olarak görünen X, Y ve Z koordinatları aracılığıyla bireysel ağlar üzerinde özel kontrol sağlar.

Kullanıcı genellikle basit bir ekstrüzyon nesnesi gibi ilkel bir şekille başlar. Daha sonra şekil, mevcut yüzeylerin manipüle edilmesi gibi ek ayrıntılar eklenerek daha fazla tanımlanır.

3B modelin her bir parçasının kendisine atanmış bir dokusu olabilir. Düzlemsel eşleme ve diğer doku iş akışlarının kullanımıyla sınırsız sayıda doku oluşturabilirsiniz. Ayrıntılara ve dokulara sahip 3D modeller harika görüntüler oluşturur.

3ds Max’in bir diğer temel işlevi, hareketsiz bir görüntüyle sonuçlanan 3D modelleri oluşturma yeteneğidir. 3ds Max karakter stüdyosu veya Karakter Animasyonu Araç Takımı (CAT) eklentisi, karakter tabanlı varlıkları canlandırmak için seçeneklerdir. Karakter stüdyosu, iki ayaklı karakterleri canlandırmanıza izin verirken, CAT eklentisi ile doğrusal olmayan animasyon, kas simülasyonu ve diğer karakter donanım özellikleri oluşturabilirsiniz.

Hayal Gücünüzün sınırlarını zorlayan tasarımları hayata geçirmeniz için sonsuz imkanlar sağlayan, geleceğin tasarımcılarının programı 3ds Max’tir. Gelişmiş eklenti desteği, güçlü modelleme kabiliyeti ve nispeten kolay kullanımı ile 3 boyutlu modelleme yazılımları arasında en yaygın kullanıma sahip uygulamalardan birisi olup, bir çok hazır modeli, dersleri, eklentileri bulunan ve internet üzerinde bir çok dökümana sahip bir programlardan birisidir. 3ds max ile sınır tanımaz hayalgücünüzü sanal ortama taşıyabilir ve biraz sabırla gelecekte iyibir iş ve kazanç sahibi olabilirsiniz.

 

Derste anlatılan konular : 

 • 3Ds Max Arayüzü ve viewportla çalışma
 • Standard nesne oluşturma ve değiştirme
 • Ölçümlendirme ve oranların aktif kullanımı
 • Editable Poly’e çevirme ve editlemeler
 • Boolean ve diğer özellikleri kullanarak modeli istenilen şekle getirme
 • Kapı, Pencere, Ağaç, Korkuluk, Duvar ve Merdiven oluşturma
 • Mimari proje çizimi uygulaması
 • Yumuşatma ve ileri seviye araçların kullanımı
 • Max’de 2 boyutlu nesnelerin ( Splines ) oluşturulması ve Edit Spline ile düzenlenmesi
 • Bend, Lattice, FFD, Wave, Taper, Spherify, Noise, Stretch, Turbo smooth, Wave, Mesh smooth vb. Katı model düzenleme komutları
 • Malzeme editörü, malzeme türleri, kaplama türleri, nesnelere malzeme atama
 • 3D Max için Photoshop ile malzeme hazırlama ve düzenleme işlemleri
 • Standart ışıkların yerleştirilmesi ve parametreleri
 • Timeline ( Zaman çizgisi ) ve Frame ( kare ) mantığı basit animasyonlar oluşturma
 • 3Ds Max’te Camera oluşturması ve animasayona giriş
 • Bitmiş modellerin, V-Ray render motoru ile gerçekçi mekan renderlarını almak.
 • V-ray render motoru ile alınan çıktıların Photoshop’ta düzeltme eğitimi.

Öğrencilerin Örnek Çalışmaları :

Mehmet ALTINOK  –  mehmetaltinok@msn.com

[gm album=25]

 

Diğer Öğrencilerin çalışmalarını görmek için tıklayınız. 
Bilgisayar Kursu Fiyatları Ankara

Tel : (0312) 419 26 08
Cep : 0534 513 16 40
Email : info@bbkagp.com
Instagram : @bbkagp