Mükemmel Bir Infographic Oluşturmanın 3 Önemli Faktörleri

infpgraphic video Ankara Video Animasyon After Effect

İngilizce bir atasözü derki : “BİR RESİM BİN KELİME DEĞERİNDE BİR OLUR”

Infographics, son birkaç yıldır popüler bir pazarlama aracı haline gelmiştir. Artık viral olarak çevrimiçi tanıtımın en hızlı yollarından biridir. Çoğu kişi daha hızlı öğrenebilir ve daha iyi görsel olarak hatırlayabilir. Dolayısıyla, bilgileri bir grafik veya resimlere koyduğumuzda, dikkatlerini çekmek daha kolaydır ve aynı zamanda onlara bazı ilgili gerçekler sağlar. Özellikle insanlar grafik severek sosyal ağlarında paylaştıklarında etkili bir pazarlama stratejisi, içindeki iyi tasarlanmış bir enformasyon ve ilgili bağlantılar olabilir.

Mükemmel bir Infographic Nasıl Oluşturulur?
İnanılmaz bir infografik yaratmak için üç kişinin olması gerekiyor: D. Web tasarımcısı, metin yazarı ve araştırmacı, hepsini kendiniz yapabiliyorsanız, o zaman ONE’siniz: P. Oluşturduğunuz enformasyon, kitlelerin kolayca okuyabildiğinden ve mükemmel bir şekilde anlayabileceğinden emin olmalısınız! Ve en önemlisi, viral şekilde paylaşabilir ve yayabilirler!

1. Geçmiş, Bugün ve Geleceği – Bunlar sizin için istatistiklerin konuşulmasıyla ilgilidir!
Enformografik bilgilerinizde en az bir istatistik bulunmalıdır. İnsanlar sonuç odaklı bilgiye bayılır. Onlara geçmişte yaptıklarınızı, halihazırda ne yaptığınızı ve gelecekte ne yapacağınızı gösterin. Infografi bilgilerinizi akıllı yapın ve gelecekteki umutları ile ilgilenirler.

infpgraphic videosu Ankara Video Animasyon After Effect Kurgu

2. Dikkat Çeken Başlık
İnsanlara dikkat çekmek için dikkat çekici bir başlık, öğenin büyük bir enformasyon üzerinde olması gereken bir başlık. Başlık için kullandığınız anahtar kelimeler alakalı olmalı ve infografinizde sunduğunuz temayla eşleşmelidir.

infpgraphic videosu Ankara Video Animasyon After Effect youtube

3. Göz Alıcı Tasarımlar
Tasarımınızın yapısı veya planınız, iyi organize edilmiş ve çekici olmalıdır. Renkler ve yazı tipi tasarım üzerinde de önemli bir rol oynamaktadır. Çok gösterişli ya da grafiklerdeki karmaşık enfografi insanların ilgisini çekebilir.

infpgraphic videosu Ankara Video Animasyon After Effect

Sonuç olarak
Müthiş bir bilgi grafiği, kitlenizi öğretmeye çalıştığınız bilgilerin ve imajın net bir görüşüne sahip olmalıdır. Infographic’inizi incelerken kendinizi izleyicinin bakış açısına yerleştirin. Bu bilgilerin net bir resmini görebilir miyim? Bana anlatmaya çalışan grafik veya resim nedir? Bu bilişimografiden çıkan kelimeleri anlıyorum? Onu seviyorum! Nasıl paylaşabilirim? Bunlar, kendinize bu infografik bir kitley olarak sorabileceğiniz bazı sorular.

infpgraphic video Ankara Video Animasyon After Effect 3D