Müzik Videosu Yapmak için Doğru Yeri Nasıl Bulabilirim?

Profesyonel Kilip Çekimi Ankara Kızılay

Çok ilginç bir soru ve cevaplaması kolay olmayabilir. Bir müzik videosu çekmeyi planlarken göz önünde bulundurmanız gereken 3 şey vardır.

Profesyonel Kilip Çekimi Ankara

1) Müzik türü nedir? Örneğin, müzik daha çok bir folk veya bluegrass tarzıysa, videonuzu bir dans kulübünde çekmek istemezsiniz.

Profesyonel Video Kilip Çekim Yerleri Ankara

Benzer şekilde, müzik tarzı daha pop veya hip hop ise, muhtemelen videonuzu mahalle sokak pazarında açık havada çekmek istemezsiniz.

Profesyonel Müzik video Kilip Çekimi Ankara

2) Karşılaşmaya çalışan şarkı hangi mesaj? Şarkınız aşık bir çiftse, romantik bir açık hava plajı mükemmel olabilir. Ya da şarkınız gece dışarı çıkmak ve iyi vakit geçirmekle ilgiliyse, şehir sokakları ya da gece klübü gibi daha şehirli bir sahne daha uygun olacaktır.

Profesyonel Video Kilip Çekimi Ankara

3) Hedef kitleniz kimdir? Bunun en önemli şeylerden birisidir. Seçtiğiniz ayarın, ulaşmaya çalıştığınız hedef kitleye hitap edeceğinden emin olmak istersiniz. Gençlere hitap etmeye çalışıyorsanız, büyük olasılıkla müzik videonuzu markete çekmek istemezsiniz.

Profesyonel Video Kilip Çekimi Ankara

İçeride veya dışarıda olduğu sürece, yukarıdaki 3 şeye bağlı. Bir müzik videosu çekmek için mükemmel bir yer olduğunu düşünmüyorum.

Profesyonel Video Kilip Çekim Yerleri Ankara

Aynı şey aydınlatma için de geçerli – şarkının kendisine bağlı olarak, gece çekilen bir sahneye veya loş ışıklı bir odada bir atışa veya gün ışığında bol bol güneş ışığına sahip olmak isteyebilirsiniz.

Profesyonel Video Kilipleri Ankara