Moda Fotoğraf Çekimi

Moda fotoğrafçılığı çevremizdeki her yerde – dergilerde, reklam panolarında, çevrimiçi ve çevrimdışı. Bazen onu görmezden gelmeyi tercih ederiz, ancak bu bir hikayeyi, bir yaşam tarzını ve fotoğrafçının vizyonunu yansıtır.

 

Moda Fotoğraf Çekimi (Tüm fotoğrafı görmek için tıklayın)

[gm album=147]

 

Richard Avedon, Annie Leibovitz, Irving Penn ve Mario Testino gibi ikonik fotoğrafçılar, bildiğimiz fotoğraf dünyasında devrim yarattı.

Modern fotoğrafçıların güneşin altındaki yerleri için savaşmaları gerektiği ve piyasadaki rekabetin acımasız olabileceği açıktır. Bu listedeki tüm fotoğrafçılar mükemmellik ve mükemmellik için çabalıyor.

İnsanlar profesyonel bir fotoğrafçının hayatını hayal ettiklerinde genellikle moda fotoğrafçılarını düşünürler. Güzel kumsallarda güzel modeller çekmek, her mevsim egzotik yerlere seyahat etmek ve birinci sınıf ünlüler ve süper modellerle dirsekleri ovmak.

Fotoğrafçılar olarak, bunun gibi profesyonellerin sektörün küçük bir yüzdesini oluşturduğunu biliyoruz. Yine de sizi şaşırtabilecek şey, kaç tane farklı moda imajı türü olduğu ve sektöre kaç farklı yoldan girebileceğinizdir.

Tüm fotoğraf türlerinde geçerlidir, ancak özellikle modada yaygındır – fotoğrafçılar benzersiz bir tarzla tanınır ve keşfedilir. Kullandığınız ekipman ve hatta çalıştığınız modeller kimsenin umurunda değil. İlgilendikleri şey, son görüntülerin görünümüdür. Elle, Harper’s Bazaar veya Vogue sayfalarını çevirdiğinizde, orada çalışan fotoğrafçıların bir tarzı olduğu oldukça açık. Bu görüntüler, dünyayı göz alıcı kılan yetenekli fotoğrafçılar tarafından yapılmış, kendilerine has bir hisse sahip.