FOTOĞRAFIN MODA İÇİNDEKİ ÖNEMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ?

Hiç şüphe yok ki hayatlarımızda fotoğrafların çok dikkat çekti. Peki moda endüstrisindeki resimler ne kadar önemli?

Moda günümüzde geniş bir anlayışa sahip. Moda dünyasına giren birçok yaratıcı birey için bu alan, geleneksel ve geleneksel şeylerden özgürlüğü temsil eder. Ancak herkes modanın fotoğrafla yakından ilişkili olduğu konusunda hemfikir. Pek çok sanatçı ve tasarımcı bile fotoğrafı modanın önemli bir parçası ve trend gelişiminde kilit bir faktör olarak görüyor.
Bu açıdan bakıldığında, moda ve fotoğraf hem görmek hem de yeni bir şey göstermenin bir yolu olarak el ele gider. Ama resim zaman ve moda ile nasıl gelişti? Bu sektörde fotoğrafçılığın etkisi ne kadar önemli? Fabusse ekibi bu konuda size profesyonellik ve danışmanlık sunabilir. Günümüzde çoğu tasarımcı ve fotoğrafçı, herhangi bir tasarım veya aksesuarı fotoğraf yoluyla sunma niyetindedir. Peki izleyiciyi fotoğrafçılık yoluyla etkilemek için hangi adımlar atılmalıdır? Moda ajansımız, fotoğraf trendleri ve görünüşleri arasında özel bir araştırma tekniği geliştirdi.
İlk aşamalarından beri fotoğrafçılık, moda alanında özel bir öneme sahip. Bu etki gün geçtikçe artmıştır ve bu nedenle moda endüstrisindeki uzman ajanslardan profesyonel tavsiye almanız gerekmektedir.

 

[gm album=146]
[gm album=148]
[gm album=149]
[gm album=150]
[gm album=151]
[gm album=152]
[gm album=153]
[gm album=154]

 

Bir Moda Fotoğrafçısının Rolü – Sadece Resimler Değil

Geniş Bir Kitleye Ulaşırken Markaya Sadık Kalın
Bir moda fotoğrafçısı olarak, bir konsept veya vizyon oluştururken, çektiği moda markasını veya perakendecilerini anlamak çok önemlidir. Markaların, fotoğrafçının imajını oluştururken tutarlı olması gereken kendi kişisel imajı vardır. Moda markaları ve perakendeciler, genellikle marka kimliğine benzer tarzda çekim yapan, ancak fikirlerini bir sonraki seviyeye taşıyabilecek fotoğrafçılar ararlar.
Modayı Kültüre Bağlayın
Moda toplumun en büyük itici güçlerinden biridir ve bunun tersi de geçerlidir. İkisi birlikte çalışır ve birbiriyle oynar. Moda hem kültürü etkiler hem de kültürden etkilenir. O halde bu bağlantıyı kurmak fotoğrafçının görevidir. Kültürel çevreden çizim yapın ve onları kıyafetlere bağlayın. Fotoğrafçılar dünyada neler olup bittiğini, neyin popüler olduğunu, insanların neyi önemsediğini göz önünde bulundurmalı ve bunu giysilere bağlamaya çalışmalıdır. New York perakende acenteleri her zaman moda seçimleriyle nasıl alakalı olacaklarını bilen yetenekli bireyler arıyor.
Eski Trendleri Yeni ve İlginç Işıkta Yakalayın
Trendler moda endüstrisinin son derece önemli bir parçası olsa da, fotoğrafçılar bir trendi ne zaman kullanacaklarını, bir trendi değiştireceklerini veya bir trendin ne zaman abartılı olduğunu bilmelidir. Örneğin, şeritler moda sahnesinden muhtemelen asla tamamen kaybolmayacak, ancak sadece evrim geçirecek olan klasik bir trenddir. Çizgili giysiler verilirse, fotoğrafçı yeni, sinirli ve yenilikçi görünmesi için ne yapacak? Geleneksel çizgili bir giysiyi tamamen yeni bir ışık altında resmetmek için fotoğrafçı hangi yaratıcı açıları kullanabilir?

 

Bir Moda Fotoğrafçısı Öncelikle Tüm Lojistiklerin Planlanmasından Sorumludur
kahve içmeyi planlamak

Moda fotoğrafçısının lojistik sorumluluklarının KISA bir listesi:

  • Zaman ve yere karar vermek ve onu kullanmak için gerekli uygun izinleri almak
  • Üretime dahil olan herkes için seyahat düzenlemeleri (gerekirse)
  • Uygun aydınlatma araçları ve elektrik ihtiyaçlarının elde edilmesi ve aydınlatma konseptlerinin tasarlanması
  • Tüm ekibi işe almak (en iyi moda işe alım ajanslarının yardımıyla)
  • Mürettebat için yiyecek ve konaklama
  • Son derece kötü aydınlatma veya hava sorunları durumunda hızlı bir şekilde yürütülebilir bir yedekleme planı oluşturma
  • Tüm giysilerin doğru ellerde olduğundan ve buharda pişirildiğinden ve çekim gününe hazır olduğundan emin olmak
  • Çekim gününde ihtiyaç duyulan veya gerekli olan her şey ve her şey

 

Bir fotoğrafçı, detayları unutmamalıdır. Ayrıntılar. DETAYLAR.

Güzel, pazarlanabilir bir imaj oluşturmak için ne kadar emek harcandığı herkes için açık değildir. Güzel bir kız ve güzel bir kamera bulmaktan daha fazlası. Konseptten uygulamaya kadar, moda fotoğrafçısı her şeyden sorumludur. Bu, bir konum, saç ve makyaj konsepti seçmeyi ve hatta bazen yakalanan görünüme aksesuarlar eklemeyi içerir. Bu aynı zamanda hangi lenslerin hangi görünüm için kullanılacağını tahmin etmeyi de içerir. Her küçük ayrıntı, sonuçta fotoğrafçının sorumluluğundadır.

 

Çekim Gününde Neler Oluyor? Fotoğraf çekmek

Konsept planlamadan ve lojistiği çözdükten sonra sıra büyük gün, Işıklar! Kamera! The Action! – fotoğraf çekimi. Bu fotoğrafçı için tam olarak neye benziyor? Bu kesin çekime bağlı. Ancak çoğunlukla şöyle görünür:

 

Herkesin Süreçteki Rolünü Bildiğinden Emin Olmak
Moda fotoğrafçılığı şüphesiz bir ekip çalışmasıdır, bu yüzden bunu kolaylaştıran şey setteki herkesin ne yapması gerektiğini bilmesidir. Bu şekilde, fotoğrafçı en iyi yaptığı şeyi yapabilir, fotoğraf çekebilir ve olan biten her şey için endişelenmesine gerek kalmaz. Çoğunlukla, mürettebat birbirlerini tanımaz çünkü muhtemelen çeşitli NY perakende acentelerinden işe alınmışlardır, bu nedenle tanıtımlar önemlidir. Herkesin amacını bilmesini sağlamak GEREKLİDİR.

 

Çok ve Çok Yön Vermek

İyi bir fotoğrafçı, modeline rehberlik edecek, aynı zamanda onlara özgürlük verecektir. Onları yönlendirin, aynı zamanda kişisel tarzlarını, sezgilerini ve enerjilerini kullanmaları için alan verin. Fotoğrafçının verdiği talimatlar çoğunlukla modeldeki en iyiyi ortaya çıkarmak, kameraya nasıl göründüklerini anlamalarına yardımcı olmaktır. Bir moda fotoğrafçısı modeli, bedenini belirli şekillerde hareket ettirmesi, tutumunu değiştirmesi, farklı bir pervane kullanması, dikkatini dağıtması veya enerjisini geliştirmesi için yönlendirecektir.

 

Bir Konumdan En İyi Şekilde Yararlanmak

Fotoğrafçı, konumu önceden nasıl kullanacağına dair fikirlerini kesinlikle belirlemiş olsa da, hemen hemen her zaman yeni açılar ve aynı yerde çekim yapmanın yeni yolları için bir miktar yerinde düşünme ve ilham vardır. Fotoğrafçıların dışarıda çekim yaparken özellikle dikkat etmesi gereken bir şey, en iyi doğal ışığa ne zaman ve ne kadar süre sahip olacaklarıdır. Herhangi bir moda fotoğrafçısı, konu dış mekan çekimine geldiğinde, doğal aydınlatmanın her zaman yapay aydınlatmaya üstün geleceğini söyleyecektir, bu nedenle bunları elinizdeyken kullanın.

 

Post prodüksiyon

Tamamen sanatsal yaratıcı eğlence değil. Fotoğrafçı olarak ciddiye alınacaklarsa veya moda istihdam büroları tarafından aranacaklarsa, moda fotoğrafçılarının sahip olması gereken veya çabucak edinmesi gereken bazı teknik beceriler vardır. Dergiler hızla tüm dijital medyalara göre ikincil hale geldi ve dijital talebi karşılamak için çok daha fazla fotoğraf gerekiyor.

En İyi Çekimleri Düzenleme
Fotoğraflar çekildikten sonra, post prodüksiyon çalışmasının zamanı geldi ki bu daha da önemli değil. En iyi çekimleri seçmek ve hangisinin en iyi sonuç verdiğini seçmek, fotoğrafçılık sürecinin çok eğlenceli bir parçası. Bu kadar planlama ve koordinasyondan sonra (neredeyse) nihai ürünü önünüzde görmek bir fotoğrafçının en büyük ödülüdür. (Peki, bu ve çalışmalarını sosyal medyada, dergilerde, reklam panolarında vb. Görmek)

 

Fotoğrafları Sosyal Medya için Optimize Etme

Farklı markalar farklı içerik türleri talep ettiğinden, bu her zaman moda fotoğrafçılığı sürecinin bir parçası değildir. Ancak fotoğrafçıların fotoğrafların ne için tasarlandığını ve öncelikle nerede gösterileceğini bilmeleri önemlidir. Fotoğrafınızın baskı için mi yoksa dijital platformlar için mi (veya her ikisi için) kullanılacağını bilmek önemlidir. Örneğin Instagram, Facebook, Pinterest veya Twitter’dan farklı bir resim görüntüsüne sahiptir. Bunu bilen bir fotoğrafçı, düzenleme sürecinde bunu akılda tutacak ve fotoğrafları doğru sosyal medya caddesine uyacak şekilde düzenleyecektir.

 

fotoğrafın resmini çekmek

Gördüğünüz gibi, moda fotoğrafçılığı eğlenceli ve heyecan verici bir kariyer olabilirken, eğlence ve heyecan çok fazla çalışma, planlama ve yaratıcılık olmadan gelmez. Ancak nihai sonuç neredeyse her zaman tüm zaman ve çabaya değer.