Markanızı Büyütmek ve Para Kazanmak için bir YouTube Kanalı Oluşturun

Bir YouTube kanalının nasıl oluşturulacağını öğrenmek, diğer sosyal ağlardan bazılarına başlamaktan daha zor görünebilir. Ama zor olmak zorunda değil.

Ayrıca YouTube, ABD ve dünyada yetişkinler arasında en popüler sosyal platformdur. Facebook kullananların% 69’una kıyasla Amerikalıların yaklaşık dörtte üçü sosyal video sitesini kullanıyor.

Bu kullanıcıların yarısından fazlası her gün YouTube’u ziyaret ediyor.

Aslında YouTube, YouTube’un ana şirketi olan Google’ın ardından dünyada en çok ziyaret edilen ikinci web sitesidir.

Böylesine geniş bir erişimle YouTube, işletmenizin görmezden gelemeyeceği bir fırsattır.

Herhangi bir sosyal kanalda olduğu gibi, bir YouTube kanalı başlatırken, güçlü bir marka kimliği sunmak önemlidir.

 

Ankara Magazin

 

Birkaç video yükledikten sonra, kanalınızı düzenlemeye başlamak önemlidir. Tüm videolarınızın bir araya toplanmasını veya en yeni videoların her zaman önce gösterilmesini istemezsiniz. İnsanların YouTube kanalınızda nasıl gezinmesini istediğinizi düşünün ve buna göre YouTube hesap yapınızı oluşturun.

Örneğin, Hootsuite YouTube sayfasında, Hootsuite eğitimi için kategoriler, müşteri hikayeleri, ürün bilgileri ve sosyal medya pazarlama bilgileri göreceksiniz.

Videolarımızı bu kategorilere ayırmak, kanalda gezinmeyi ve içeriğin kullanımını çok daha kolay hale getirir.

Kanalınızın yapısını daha sonra istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz, ancak bir YouTube kanalını ilk başlattığınızda temel çerçeveyi oluşturmak iyi bir fikirdir. Kanal başına en fazla 10 bölümünüz olabilir.

İlk adım, içeriğinizi oynatma listeleri halinde düzenlemektir. Her oynatma listesi daha sonra kendi bölümü haline gelebilir.