Lookbook Çekimi Ankara

Lookbook Nedir?

Lookbook, bir manken, model, oyuncu veya moda tasarımcının görsel CV’si olarak düşünülebilir.

Bir Lookbook, insan, ürün veya model fotoğraf veya videolarından oluşan bir koleksiyondur ve markanın “yaşam tarzını” satmak için bir pazarlama aracı olarak kullanılır. Bu videolar veya fotoğraflar çok kademeli ve üst kısımda olabilir veya stüdyo içi çekimler basit ve temiz olabilir.

Büyüme, e-Ticaret modası ve aksesuarları için ufukta: Veriler, sektörün 2022 yılına kadar satışlarını istikrarlı bir şekilde artırmaya devam etmesi bekleniyor.

Ancak bu büyüme ile birlikte, yeni e-ticaret moda markalarının başarılı olmasını daha zor hale getirebilecek rekabet daha da artmaktadır.

Moda satın alma çevrimiçi hale geldikçe, tüketiciler daha fazla kişiselleştirme talep etmeye başladı. Tüketicilerin yarısından fazlası artık çevrimiçi alışveriş yaparken kişiselleştirilmiş deneyimler beklemektedir veya en azından kişisel çıkarlarıyla yüksek oranda alakalı ürünler göstermek istemektedir. Bu, çoğu zaman pazarlama otomasyonu yazılımı veya kişiselleştirme sağlamada yardımcı olan e-Ticaret araçlarının yardımıyla gerçekleşir.

Ancak, kişiselleştirme için fantezi araçlar ve eklentiler sunmaya hazır değilseniz (veya bunlarla uyumlu bir şey arıyorsanız), markanızı daha kişiselleştirilmiş hissetmenizi sağlamanın bir yolu da belirli bir tüketiciyi sıfırlamaktır. kimlik – sadece cinsiyet ve yaşın ötesine geçen biri.

Moda arama kitapları, belirli bir tüketici kimliğini aktarma konusunda en etkili pazarlama araçlarından biridir.

Bu fotoğraflar genellikle modeller kullanır ve hatta hepsi markaya ait olmayabilecek ek aksesuarlar içerebilir (ör. Marka yalnızca bluz satıyorsa, modeli fotoğraflamak için diğer bazı markaların tabanlarını kullanır ve çantalara, mücevherlere veya güneş gözlüklerine ekleyebilir.). sahneyi tamamla). Amaç, ürünün satmaya çalıştığı “yaşam tarzı” nın “rüyasını” boyamak.

 

En basit örnekler şöyle görünebilir:

Mayolar: nefes kesen plajlarda güzel modeller
Atletik giyim: XYZ sporu / etkinliği yapan uygun modeller
Sokak modası: şık modeller
Fotoğrafın her bir detayı, markayı ve ne anlama geldiğini, nihayetinde markanın “yaşam tarzını” ve hedef müşterisinin ideal “yaşam tarzını” aktarmalıdır.