Düğün Fotoğraf Çekimi Ankara

Bir sebepten dolayı buna “Büyük Gün” diyorlar. Düğünler büyük miktarda planlama gerektirir. Ve bu lojistik sadece tören, pasta ve konga dizisi için geçerli değil.

 

[gm album=201]

[gm album=202]

 

Editör ve portre fotoğrafçısı Grace Rivera, “Düğün fotoğrafçılarına çok saygı duyuyorum” diyor. Normalde düğün yapmaz, ancak yakın zamanda bir hedef düğünü çekmek, ona türe yeni bir bakış açısı kazandırdı. “Gerçekten zor. Modayı, belgeseli, etkinliği, portreyi – fotoğrafçılığın her alanını – devasa bir çalışma oluşturmak için yedi saatiniz olan bir güne somutlaştırmanız gerekiyor. ”

Uzun çekim listeleri ve birden fazla lokasyondan büyük bir düğün için boğuşmaya ve fotoğraflarınızı çekmek için sınırlı bir süreye kadar, dengelenecek çok şey varken, en iyi düğün fotoğrafçıları için bile zor bir iş. Bir stratejiyi bir araya getirmek çok önemlidir ve bu hazırlık, en iyi planlar bozulduğunda sizi kurtarabilir.

Her şeyi halletmek için sadece bir gün ile hiçbir şeyi kaçırmak istemezsiniz. Programı gözden geçirmek ve bir çekim listesi geliştirmek için düğün çiftiyle önceden görüşmek, hayal kırıklığına uğramış müşterileriniz olmayacağı anlamına gelir.

Düğün fotoğrafçısı ve yazar Khara Plicanic, “Çiftlere bir zaman çizelgesi planlama çalışma sayfası veriyorum” diyor. Bu, yalnızca günün programını kağıda dökmesine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda potansiyel olarak gerçekçi olmayan zamanlamayı ele almak için bir yol sağlar.

Bir çiftin, karşılama sırasındaki 300 kişiyi karşılamaları gerektiğinde, düğün töreninden doğrudan resepsiyona gitmeyeceklerini fark etmelerine yardımcı olmak, gelin için en önemli olan çekimleri yakalamak için uygun süreyi planlamanızı sağlayacaktır. ve damat veya gelinler ve damatlar.

 

İşte çiftle birlikte ele alınması gereken önemli düğün çekimleri listesi:

1. Kişilerden biri mi yoksa her ikisi de hazırlanırken fotoğraflarını istiyor mu? Eğer öyleyse, bu süreç ne zaman başlıyor?

2. Düğünün ve ailenin fotoğrafları törenden önce mi yoksa sonra mı çekilecek? Bu fotoğraflar için ailenin hangi üyeleri bulunmalı ve ne zaman ortaya çıkmaları gerekiyor? Düğün partisinin üyeleri bu fotoğraflarda olacak mı?

3. Çift arasındaki ilk bakış törenden önce gerçekleşirse, diğer fotoğraflardan önce olması gerekir. Bu önemli duygusal an için yeterli zaman ayırdığınızdan emin olun.

4. Günün 30 ila 60 dakikalık bu dolu bölümünde özel anları yakalamaya hazır olabilmek için törenin temel bir özetini alın.

5. Karşılamanın programı nedir? İlk dans, gelinin babası dansı, pasta kesme gibi olaylar oluyor mu? Buket fırlatılırken kamera pillerini değiştirmemek için bunların zamanını alın.

6. Ne zaman yemek yiyeceksin? Yemek, su ve tuvalet gezileri için zaman ayırmanıza izin veren programda delikler bulmak önemlidir.