Motion Graphics nedir?

En sevdiğiniz videolardan bazılarını tekrar düşünün. Onları neden beğendin?

Eğer bizim gibiseniz o video sadece bir şey değil. Videodan hikayeden grafiklere kadar her bir bölüm ayrı ayrı mükemmel uyum sağlar. Birbirlerini tamamlar, özel bir şeyler yaratmak için birlikte çalışırlar.

Hareketli grafikler nedir? (Motion Graphics Açıklaması)

Hareketli grafikler animasyondur, ancak metin önemli bir bileşen olarak. Esasen, animasyonlu grafik tasarım.

Hareketli grafikler sahneye ilk girdiğinden beri aralarında ve tam animasyonda bir çizgi var. Hitchcock’s Psycho’nun açılış kredileri, ses, hareket ve grafik tasarımın evliliğinin son derece iyi bir araya geldiği hareketli grafiklerle ilgili erken bir örnek.

Hareketli grafikler, izleyiciyle iletişim kurmanın ve hikayeye derinlik katmanın bir yoludur. Müzikle ve etkin kopyayla birlikte bize bir mesaj verebilirler. Bunları reklamlar, filmler için başlık dizileri, [açıklayıcı] (Basitçe, hareketli grafikler animasyonu, metni büyük bir bileşen olarak kullanıyor.) Videolar oluşturmak ve bilgi paylaşmak için kullanırız. Şablonlarımızdan birçoğu mesajınızı iletmenize yardımcı olmak için hareketli grafikler kullanıyor.

 

Hareketli Grafik Örnekleri
Hareketli hareketli grafik örneklerine bir göz atalım.

Marka Oluşumu

Yayın kanalı La Effe, markalarını yenilemek için arıyordu; bunları diğer SKY kanallarından ayırıyordu. Nerdo Creative Studio’nun yeni tasarımı, tipografi üzerine güçlü vurgu yaparak grafik tasarım tarihinden kiraz çeken üst düzey sanat dergisi benzeri stillerin bir birleşimidir. Her gün televizyonda böyle bir şey görmediğini söylemek adil olduğunu düşünüyoruz.

 

Televizyon Başlığı Dizgisi

HBO’nun Gerçek Dedektifi’nin ana başlık dizisi, görsellerin sınırlanmış tipografiyle karıştırıldığı iyi düşünülmüş mükemmel bir örnektir. Kasvetli manzara karakterlerin iç hayatlarını yansıtır ve öyküyü gösterir – zehirli insanların zehirli batışı. Yarışma Direktörü Patrick Clair, The Art of The Title’da yapılan bir röportajda, hikayenin tasarım sürecinde ne kadar önemli olduğunu şöyle anlattı: “Hikaye her zaman tasarım sürecimizin en temel parçasıdır” dedi.

 

Bir Hikaye Anlatmak

Bu güzel parça neredeyse metin eksikliği nedeniyle hareketli grafik olarak nitelendirilmez, ancak animasyon seslendirmenin ikinci keman çalıyor ve gerçekten sadece hikayeyi desteklemek için varoluyor. Dolayısıyla, hareketli grafiklerden bir diğer tanımı anlatılar için illüstrasyonların taşınması olabilir.

 

Farkındalık Yaratmak

Bu farkındalık video, güçlü bir mesaj paylaşmak için hareketli grafikleri bir arka plan izi ve bir sese dönüştürür.

Her şey hikaye ile ilgili. Önemli olan bir şeyi paylaşabilmek için renk veya fantezi tasarımlara gerek yoktur. Bazen, en basit tasarımlar hikayenin bütünlüğünü bozmadan bir hikayeyi daha doğrudan bir şekilde daha iyi bir şekilde gösterebilir.

Kendi hareketliliğinize, motive edici ve açıklayıcı videolara basit hareketli grafikler kullanabilirsiniz. Güçlü bir öykü hazırlayın ve bunu desteklemek için animasyon kullanın.

 

Bir Kavramı Açıklama


Hareketli Grafikler, güçlü bir açıklayıcı video oluşturmak için mükemmeldir. ITFT puanlarını göstermek ve hareket halindeki blok zincirini göstermek için hareketli grafikleri kullanır. Bir konsepti desteklemek etkili bir yoldur çünkü izleyicinin bir sunumun yapamayacağı şekilde görselleştirmesine yardımcı olabilir.

Bir dahaki sefer bir açıklayıcı video oluşturduğunuzda, bir noktayı desteklemek veya izleyiciye paylaştığınız bilgileri farklı bir şekilde görmesine yardımcı olmak için hareketli grafikleri kullanabilirsiniz.

[gmedia id=6]