Neden Video İnfographic Kullanmalıyız? 7 Sebeb

İçerik yaratıcıları ve dijital yerliler olarak, çevremizdir ve en son eğilimler, ipuçları, hileler, bambozlar ve davlumbağalar (tamamı, belki de son ikisi değil) tarafından bombalanmıştır.

Dijital alanda en büyük eğilimlerden biri de video kullanımı.

Geçmişte önemli video pazarlama istatistikleri, satış ekipleri için örnekler ve hatta eğitim videolarının paylaşılan örnekleri hakkında blog yazdık. Ancak burada olanları yeniden canlandırmayacağız. Bunun yerine, tamamen animasyonlu videoyu neden kullanmanız gerektiğine odaklanacağız.

 

Neden Animasyonlu Video?
İçerik, bir hikaye anlatmakla ilgilidir. İster ürününüz, müşterileriniz ve hatta uyumluluk değişiklikleriniz hakkında bir hikaye olsun, bir içerik üreticisi olan asıl hedef, kitlenizi harekete geçirmeye ikna eden, ikna eden ve ikna eden bir mesaj paylaşmaktır.

Ancak hikaye onun uygulaması kadar iyi olabilir. Bunu düşün. Harika bir hikayeniz varsa, ancak kötü sunarsanız, kitlenizin harekete geçme olasılığı düşüktür. Animasyonlu videonun yardımcı olabileceği yer burasıdır.

Animasyonlu video, zengin, ilgi çekici bir araçtır; bu, uygun maliyetli, yönetilmesi kolay ve anahtar noktalanızı ortaya çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Beklediğinizden çok daha küçük kaynak gereksinimleri olan görsel bir aracın tüm avantajlarını sunar.

Animasyonlu Video Kullanmanın Faydaları
İşte animasyonlu video, hikayeler anlatmak için harika bir araçtır:

Herhangi bir kavramı hayata geçirebilirsiniz. Animasyon, ölçekleri kaydırmanızı ve doğanın yasalarını bükmenizi sağlar.

Neden Animasyonlu infographic

 

Animasyonlu videolarla, istediğiniz her şeyi yapmakta özgürsünüz. Hayal gücünüzü rahat bırakın! Size, bu dünyadan ne kadar karmaşık veya bağımsız olursa olsun herhangi bir konsepti kolaylıkla hayata geçirme olanağı verir.

Fikirlerinize İçerik Verebilirsiniz
Bir kişinin yakınlaşmasından başlayıp daha sonra bir sürü insan göstermek için uzaklaştığımızı ve ardından gerçekten büyük Büyük Görünüm için stratosferin içine patladığını düşünün. Ve, bir adım daha ileri götürmek için, tüm galaksimizi göstermek için uzaklaştırabilirsiniz.

Neden Animasyonlu infographic onemli

 

Gerçek hayatta bu imkansızdır, ancak animasyonlu video ile bu çok hızlı! Hareketli video, en çok getirilen fikirlerinize bile bağlam vermek için harika bir araçtır.

Doğru tonu çağırabilirsin
Bazen, mesajınız gerçek insanların canlandırdığı karışıklığa neden olabilir veya elinizdeki konuyu açıklamakta başarısız olabilir. Örneğin, hangi seçenek (aşağıda gösterilmiştir) cinsel taciz eğitiminiz gibi karmaşık konuları ele alırsınız:

Birinci Seçenek :

Video İnforgraphic

 

İkinci Seçenek :

Video İnforgraphic profesyonel

 

Animasyonlu video ile tüm bu faktörleri uzaklaştırabilir ve daha geniş bir yelpazede duygusal tonlar çıkarabilirsiniz. Bu, kitlenizin savunmalarını koymasına neden olmaksızın, zor konularda etkin bir şekilde yer almanıza yardımcı olabilir.

Soyut fikirleri görsel olarak temsil edebilirsiniz
Belki de animasyonlu videonun kullanılmasının en büyük yararlarından biri, soyut fikirleri görsel olarak yakalayabilmenizdir.

Kendinize şu soruyu sorun: “Bir fotoğraf makinesine odaklanabilir miyim?” Eğer cevap evetse, canlı eylem hareketli videodan daha açık olabilir.

Ama eğer çok büyük bir şeyi (global lojistik gibi) ya da çok küçük bir şeyi (bir mikroişlemcinin çalışması gibi) ya da belki soyut bir şey (Bitcoin gibi) yakalamak isterseniz ne olur? Biraz daha zorlu, değil mi?

İşte animasyonlu videonun avantajı var. Animasyonlu video ile, kısıtlamalar olmaksızın zor gösterilen fikirleri bir ekranda kolayca yakalayabilirsiniz.

Video üretimini kolayca yönetebilirsiniz
Şimdiye kadar canlı aksiyon video çekmişseniz, bunun karmaşık ve bazen sinir bozucu bir süreç olduğunun farkındasınızdır. Konum, aktörler, sahne parçaları, ekipman, setler hakkında endişe duymanız gerekiyor ve hava şartlarını da hesaba katmıyor!

Animasyonlu video ile bu faktörlerden herhangi biriyle kısıtlanmış değilsiniz.

Arka planları değiştirebilir, karakterleri taşıyabilir, hatta basit bir tıklama ile sahne eklemek, sürükleyip bırakabilirsiniz. Bu, mesajınızı iletmenin farklı yollarını test etmeyi kolaylaştırır.

 


Hareketli Videoların En İyi İçerik Türü Olmasının 7 Nedenleri

Şimdi, animasyonlu videonun bazı avantajlarından bahsettik, neden diğer içerik türlerinden daha iyi olduğunu konuşalım. Yani, neden animasyonlu video, metin, enformasyon ve canlı aksiyon video içeriğinden daha iyi:

1) Hareketli videolar daha görsel
Animasyonlu videoyu kullanmanın ilk ve en önemli nedeni zengin medyadır. Videolar genel olarak zengin medya anlarını oluşturan resimlerden oluşur.

Bu görsel araç duyulara hitap eder ve önemli mesajları iletmek için kolay ve etkili bir yol sunar.

 

2) Animasyonlu videolar psikolojik olarak caziptir.
Çocuğun büyüdüğü gibi en eski (ve muhtemelen en sadık) anılarımızdan biri çizgi film izlemektir. Çizgi filmler büyüleyici, çünkü eğlenceli, çekici ve en önemlisi renkli.

İnsan beynine hitap eden hareketli görüntüler hakkında bir şeyler var ve bu doğal olarak hareketli videoya kadar uzanıyor. Nicola Davies, bu yazıda “İnsanların içeriğinizle duygusal olarak bağlantı kurmalarını istiyorsanız, animasyonlu video yapmak için değerli bir yatırım” diyor.

 

 

3) Hareketli videolar dijital “gürültü”
İçerik şoku gerçektir ve tüm organizasyonların karşılaştığı önemli bir sorundur. Ancak, dijital alanda “gürültü” varlığı gittikçe artan içerik yaratıcıların içeriğini içeriklerini diğerlerinden ayırmak için bir yol bulmaları gerekiyor.

 

4) Hareketli videolar maliyet etkin
Çoğu video yapımcısının karşılaştığı en büyük zorluklardan biri, büyük bir bütçenin olmamasıdır:

Pazarlamacıların% 41’i, video kullanmayı tereddüt etmenin üç temel nedeni olarak bütçe eksikliğini gösteriyor. – Kaynak

Canlı-Aksiyon video masrafları genellikle uygun aktör bulma, videonuzu çekmek için bir yer, ekipman ve video üretim maliyetlerini içerir.

Animasyonlu videonun diğer taraftan aylık aboneliğe ihtiyacı var. Bulut tabanlı çözümler (GoAnimate gibi) basit sürükle ve bırak araçlarıyla çevrimiçi videolar oluşturmayı kolaylaştırır. Sadece bir abone olmak için kayıt olursanız ve profesyonel animasyonlu videolar oluşturmaya hazırsınız demektir.

 

5) Hareketli videolar işletmenizle ölçeklenir
Video üretimi ile ilgili bir sorun, daha fazla içerik yaratma gereksinimi. İşletmeniz büyüdükçe, daha ilgi çekici içerik gereksinimini de artıracaktır.

Başlangıçta, ürün veya hizmetinizle ilgili bir açıklayıcı videoya ihtiyacınız olabilir. Yakında, destekleyen videolara ihtiyaç duyan kapılı varlıkları yaratmaya başlıyorsunuz. Veya daha da zor olanı, müşterileriniz için bir eğitim serisi oluşturmanız veya ekibinizin yeni bir süreci benimsemesine yardımcı olan bir eğitim videosu oluşturmanız gerekir.

İçerik oluşturmak zor bir iştir ve video karmaşıklığı artırır. Ancak, animasyonlu videolarla birden fazla videoyu çizecek çok basit bir görev. Sadece görseli düşünün, senaryoyu, hikaye tahtasını yazın ve fark etmeden önce başka bir video üretme yolundasın.

 

 

6) Animasyonlu videoların güncellenmesi kolaydır.
İçerik yaratma son birkaç yılda dramatik bir büyüme gösterdi ve haklı. Ancak zorluklardan biri eski içeriğinizin güncellenmesidir. Uyumluluk içeriğini güncelleyen bir eğiticiyseniz, eski bir sunum yapan bir satış görevlisi veya markanızı yeniden yapılandıran bir pazarlamacıysanız; içeriği güncellemek bir sorun teşkil ediyor!

Bununla birlikte, video içeriği daha da büyük bir zorluk çıkarmaktadır. Canlı video kullanıyorsanız, çok sayıda faktörü hesaba katmadan sahneleri tekrar çekemez veya mesajınızın önemli kısımlarını güncelleyemezsiniz.

 

7) Animasyonlu videolar görsel içeriğinizi yükseltir
Muhtemelen infografi duymuşsundur (eğer yoksa, bazı örnekler aşağıda).

Infographics’ten daha büyük bir eğilim, infographic yorgunluğudur. Birçok içerik oluşturucusu, statik enfografileri, kuru istatistikleri stilleri görsel şölene dönüştürerek verileri görselleştirmenin bir yolu olarak benimsemiştir. Ancak son zamanlarda, bilgi grafikleri gittikçe metin ya da veri ağırlıklı hale geliyor ve bu nedenle görsel olarak dağınık hale geldi (ve baş ağrısı neden oluyor).

Bir okuyucunun, statik olmayan bir enformasyondan gözetimsiz görmesine izin verirseniz, ne olur? Bunları atlatır ve muhtemelen çok fazla içeriği özlerler. Infograph aşırı derecede darmadağınık yani metin veya veri ağırlıyorsa, bu daha da kötüleşir.

Animasyonlu bilgi grafiklerinde bu yardımcı olabilir. Hareketli bilgi grafikleri, içerikte “rehberli tur” sağlar; bu, iki avantaj sunar:

Görüntüleyicinin hızını içeriği kontrol edebilirsiniz
Belirli noktaları vurgulamak için zengin medya (hareket, müzik, ses efektleri, görsel öğeler vb.) Kullanabilirsiniz

[gmedia id=6]