3D Moda Tasaım & Video

Moda endüstrisinde, giyilebilirlik her giysi ve dolayısıyla her model için gereklidir. Eşyaların çok sıkı olmasını önlemek, böylece kullanıcının hareketlerini sınırlamak için azami özen ve hassasiyetle dikkat edilmesi gereken bir özelliktir. Moda endüstrisindeki şirketler için en büyük zorluklardan biri, bir giysinin uygunluğunun hedef müşteriler için olabildiğince uygun olmasını sağlamaktır.

Clo3D Kursu Ankara Kizilay

Maksimum giyilebilirliği sağlamak için, birkaç numune yapmak ve bunları montaj aşamasında, daha sonra endüstriyelleştirilecek olan desene kadar ayırmak gerekir. Kalıp yapımı ve tasarım departmanı arasındaki iletişim her zaman çok uluslu şirketler ve büyük şirketler için en büyük zorluklardan biri olmuştur. Genellikle stil ofisleri, üretime göre tamamen farklı bir saat diliminde bulunur ve giysinin onay aşamalarındaki karar verme süresi genellikle genişler.

Clo3D Marvelous Kursu Ankara Çayyolu fiyat

3D moda yazılımı ile dijitalleştirilmesi tüm bu sorunların üstesinden gelebilir. Giyim tasarımında 3D moda tasarımının ortaya çıkmasıyla, neredeyse anında sıfırdan bir giyim örneği oluşturularak tasarım ekiplerinin bir prototip üretmek zorunda kalmadan pazarlamaları hakkında karar vermelerine ve böylece pazara sunma süresini önemli ölçüde azaltmasına olanak tanır.

Clo3D Marvelous Kursu Ankara Kizilay

Tasarım için 3D’ye güvendiğinizde, anahtar şey, 3D prototipin bol dökümlü olsun, fiziksel olanın% 100’ünü, ağır bir kumaşla, dikişler, yüzeyler ve aksesuarlarla değiştirdiğinden emin olmaktır. Bu nedenle gerçekçi bir bağlantı elde etmenin önemli bir yönü, kumaşın, x ve y yönleri boyunca kendi ağırlığı ve esnekliği altında bükülme yeteneği gibi tüm özellikleri ve fiziksel özellikleri tam olarak temsil etmesi gereken kumaştır.

Ayrıca, incelik, şeffaflık, gölgeleme, berraklık ve yansıma, ayrıca vücut üzerindeki baskı ve hareketli kumaşın gerginliği, bitmiş giysinin işlenmesi sırasında çok daha gerçekçi bir perdeye izin veren bilgilerdir. 3D moda tasarımı, moda şirketlerinde karar alma süreçlerini hızlandırıyor.

Clo3D Marvelous Kursu Ankara Kizilay fiyat

Giysilerin fiziksel prototipini değiştirebilen bir 3D ayıran bazı özellikler şunlardır:

 • GERÇEKÇİ 3D MODA KORUMA
  Veya desen oluşturma veya değiştirme ve bunları, kumaşın fiziksel özelliklerinden malzemenin, dikişin, ceplerin, katmanların, dolguların, katlamaların, sert 3D aksesuarların ve kaplamaların görselleştirilmesine kadar sonsuz varyasyonlar gösteren gerçekçi bir 3D prototipe tercüme etme yeteneği.
 • KUMAŞLARIN FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ
  İnanılmaz bir 3D kumaş örtme teknolojisi ile herhangi bir kumaşın gerçek bir insan vücuduna katlanma ve düşme şeklini görselleştirme yeteneği. Doğrudan VStitcher’a bağlanan tescilli bir dijital sensör kullanarak herhangi bir kumaşın kesin fiziksel özelliklerini ölçebilirsiniz.
 • HAREKETTE AVATAR
  Giysinin basıncını ve gerginliğini simüle etmek için herhangi bir kaynaktan gerçekçilik ve hassasiyeti artırmak için sonsuz sayıda avatarınız var. Ayrıca daha yumuşak geçişlerle hareketli desenleri görüntüleyebilir ve karmaşık pozlar yakalayabilirsiniz.
 • OTOMATİK TEKSTİL ÖZELLİKLERİNİN ANALİZİ
  Yapı Analizörü, ayakkabı ve çantalar da dahil olmak üzere herhangi bir görselleştirme uygulaması için herhangi bir kumaş analiz edebilir. Fabric Analyzer, kumaşın kalınlığını, esnemesini ve katlanma özelliklerini belirlemenizi ve değerleri VStitcher veya diğer benzer 3D yazılım programlarına otomatik olarak yüklemenizi sağlar.
 • FARKLI BOYUTLARDA TASARIM
  Boyutlarda Tasarım aracına zaten alıştınız mı? Bu, grafikleri her boyutta ölçeklendirmeyi ve konumlandırmayı mükemmelleştirirken maliyetleri düşük tutmak için mücadele eden tüm giyim tasarımcıları için özel olarak geliştirilen araçlardan biridir. Araç, grafikleri 3D sanal giysinin üzerine yerleştirmenize, ardından bir kümedeki birden çok boyutun boyutunu ve konumunu yeniden boyutlandırmanıza ve ayarlamanıza olanak tanır. Boyutlarda Tasarım, grafiklerinizin her boyuttaki giyside nasıl görüntülendiğini tam olarak kontrol eden 3D moda aracıdır.

Clo3D Kursu Ankara