Kusursuz infografik tasarımı

Bir infografiği nedir ve bunları nasıl hazırlıyoruz?

infpgraphic Ankara Video Animasyon After Effect

 

Infographic nedir?
Basitçe, bir infografiği, bilgi grafikleri, görsel olarak yorumlanan bilgi veya verileri de veri görselleştirme olarak bilinir. Karmaşık veya kafa karıştırıcı bir konuyu izleyiciye kolayca sindirilebilen ve estetik açıdan hoş bir deneyim haline getirmenin harika bir yoludur.

Bir ürünü pazarlamak, deneyim kazanmak, aklınıza gelebilecek herhangi bir konunun bilinçlendirilmesi ve bilinçlendirilmesi için mükemmel bir etkili yol olabilir. Harika bir tasarım, insanları harekete geçirebilir ve büyüleyebilir ve ilham verebilir.

Sindirim ve birbirleriyle rekabet edebilecek kadar çok bilgi olduğunda, tipografiğnin akıllıca kullanılması ve iyi düşünülmüş bir anlatım hikayesi bu bilgi çağında hikayeyi daha hızlı ve etkili bir şekilde anlatabilir.

Dijital bir pazarlama kampanyasında süper etkili bir araç olabilirler ve bu yüzden, büyük işletmelerin yanı sıra küçük işletmeler tarafından da bu kadar kolaylıkla kullanılmaktadırlar. Beyaz Saray bile, kendi infografilerini tüküyor (bazıları iyi, bazıları çok kötü; daha sonra bununla ilgili daha fazlası).

Her yerde bu illüstratörlerin ve tasarımcıların bu harika araçları yaratmak için daha sık görevlendirildiği bir sürpriz değil.

Son iki yılda, infographic önemli ölçüde arttı. İnfographic’te doğru almam için ipuçları, grafikerlerin dikkata alması gerektiği ve kendimizinden dikkat aldığımız, aşağadaki gibidir:

infpgraphic Ankara Video Animasyon After Effect Vimeo

Konunuzu Bilmek Önemli
Bazı müşteriler iyi düşünülmüş kısa, tüm içerik ve verilerin araştırılıp düzenlendiği ve gitmeye hazır olduğu şeklinde size yaklaşacaktır. Hatta bazıları kaba bir tel çerçeveye, renk paletlerine sahip olabilir ve güzel bir marka yönergeleri seti tedarik edebilir ve siz de çıkabilirsiniz.

Her şeyi iyice okuyun ve başlamadan önce konunuza biraz araştırma yaparken biraz zaman ayırın. Belirsiz bir şekilde bildiğiniz bir konu olsanız bile, ses tonunu ve oluşturduğunuz görüntü stilini etkileyeceği için neyi ifade ettiğinizi bilmek önemlidir.

Diğer durumlarda, bir infographic’in ne olduğunu tam olarak bilmeyen bir müşteri tarafından yaklaşılabilir, bunları kullanmaları gerektiğini biliyorlar, ancak ihtiyaç duydukları konusunda belirsiz bir fikirleri var. Bu durumda, tasarımcı araştırmacı, editör, metin yazarı ve proje yöneticisine dönüşür. Bunlar üzerinde çalışmak en heyecan verici infographics, ancak kesinlikle en zorludur.

Süreç boyunca müşterinize rehberlik etmek müthiş bir deneyim olabilir. Yeni bir konuyla ilgili çok şey öğrenmek ve içeriği ve kısaca bu kadar çok denetime sahip olmak harika tatmin edicidir. Bununla birlikte, doğrudan tasarıma atlamadan önce düşünülmesi gereken çok şey var.

Organize ol. Mesajın ne olduğunu, harekete geçirici harekete geçme çağrılarının var olup olmadığını ve müşterinin mesajı iletmesi gerektiğini öğrenin. Müşterinizin bu sorularla ilgili kararlarında rehberlik etmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz, ancak bu sorunun erkenden sıralanması önemlidir.

Ardından, veri ve içeriği okumak, araştırmak ve harmanlamak için gidebilirsiniz. Bu, konuyla alakalı makale ve kitapları bulmak ve mesajı iletmeye yardımcı olacak bilgilerin bölümlerini harmanlamak anlamına geliyor.

infpgraphic Ankara Video Animasyon After Effect Profesyonel

 

Her Zaman Bir Plan Var
Bilgileri toplamış veya tüm bilgileri sağladıktan sonra, verilerle birlikte bir hikayeyi nasıl anlatacağınızı düşünmek faydalı olacaktır. Bir bilimin bir anlatıya ve bir akışa ihtiyacı var. Esasen, belirli bir konuyla görsel bir yolculuk yaratıyorsunuz ve her öyküde bir başlangıç, orta ve sona ihtiyacımız var.

Örneğin, Maytech için oluşturulan aşağıda yer alan enformasyona göz atın. “Verilerinizin nerede olduğunu biliyor musunuz?” Başlıklı amaç, BT uzmanları ve şirket yöneticileri arasında veri paylaşımını izlemenin ve güvenlik politikalarının güncellenmesinin önemi konusunda farkındalık yaratmaktı.

Bu nedenle, başlangıç, verilere nasıl girdiğimiz, nasıl yarattığımızı, ne kadar yarattığımızı, nereden geldiğini ve bir parça tarihinin bir girişidir. Ortada, tüm bu verilerin depolandığı ve kimin depolandığı ve verinin nerede olduğunu bilmeme tehlikesi var. Sonunda gelecek görünümü ve ‘verilerinizin nerede olduğunu biliyor musunuz?’ Sorusunun poz verilmesini gerektiriyor.

Infographic’ı tam olarak görmek için resmin üzerine tıklayınız
Açık bir akış ve anlatı var. Tasarım sürecine başlamadan önce, tüm içeriğinize ve hikayen eşlenmiş halde, tel çerçeve! İçeriğinizi sıralayın ve hikayene sahip olana kadar düzenlemek, düzenlemek, düzenlemek ve sonra bölümlere ayırın. Açıkça tanımlanmış bölümler.

Bu çok önemli bir süreçtir ve tasarıma başlamadan tel kafesin imzalanması için her zaman en iyisidir. Bir tasarıma saatler harcamaktan daha kötü bir şey yoktur; yalnızca istemcinin içeriği ile mutlu olmadığını bulmak için karmaşık ısmarlama illüstrasyonlar hazırlarsınız.

Gerekirse, başlamadan önce istemciye ve renk paletinin ve görüntü stilinin fikirlerini de vermeyi düşünün! Buna uymanız gereken herhangi bir marka yönergesi olup olmadığını öğrenmek de iyi bir fikirdir!

infpgraphic Ankara Video Animasyon After Effect Youtube

 

Metni Görüntülere Dönüştürme
Şimdi, tel çerçeve, o metin ve veriyi görsellere dönüştürmeye başlamak için zamanını onayladı. Bu kesinlikle zor olabilir ve bazen resimlerinizle birlikte hareket etmek için kısa bir açıklama yapmanız gerekebilir.

Ancak, mümkün olduğunca görüntü haline getirmeye çalışın. Bazı durumlarda konu, bunun ne kadar mümkün olduğunu belirleyecektir. Bir örnek için, bu grafiğin etkilenme ve ikna etme psikolojisi hakkında yaratıldığını görüyoruz.

Infographic’ı tam olarak görmek için resmin üzerine tıklayınız
Sağlanan veriler görüntülerin açıklamalara kesinlikle ihtiyaç duyduğu belirli durumlarda olmaktan çok daha fazla şey ifade ediyordu. Bu nedenle, metnin imgelerle dengelenmesi bir soruydu.

Verilerin tamamen gerçek olduğu diğerleri, metni neredeyse hiçliğe indirgemek ya da en azından metni imajların içine eklemek daha kolaydır. ‘Altıncı Saniye Gone’ ve ‘Modern gün beyaz minibüs kimdi?’ Gibi.

infpgraphic Ankara Video Animasyon After Effect 3D

 

İlgini yitirme!
Bir proje üzerinde çalışmanız ne kadar uzun ve aynı konudan bahsettiğiniz zaman bazen ilgi kaybetmek ve daha kolay metotlara başvurmak kolaydır. Bu, ara vererek ve yeni gözlerle işe yeniden başlamak iyi bir fikirdir.

Renk bloklarını ve daha basit basit illüstrasyonları (bazen bunlar tabii ki uygundur) kullanmak kolaydır ve metin bloklarıyla kısayollar, ancak mükemmel bir tasarıma veya mutlu bir müşteriye neden olmaz.

Kısa bir süre önce bulduğum bir örnek, Beyaz Saray’ın ‘Başkan Obama’nın Bütçesi Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey’ başlıklı bu bilgi grafiğiydi. Bu enformografik, iyi … Bu hiç bir enfogografik değil. Bu yüceltilmiş bir listedir ve maalesef bir enfografi noktasını özlüyor.

Tam infografik resmi görmek için resmin üzerini tıklayınız.
Anahtar, gerçekten güzel bir yazı karakteri yazmaktan ve yaratıcı bir şekilde ortaya koymaktan çok, her bir dilim verisini nasıl görselleştirebileceğinizi düşünmektir.

Buhâr kaybetmeyin ve tembel olun: biraz ara verin ve tekrar ziyaret edin.
Sıkıcı olmayın: Düzeni ve akışını nasıl değiştirebileceğinizi düşünün ve onu daha ilginç hale getirin. Bölümleri tanımlamak ve parçalara ayırmak için yeni yollar bulmaya çalışın; ancak çok uzaklaşmayın: okuyucunuzun nerelerde arıyor olmanız gerektiğini ve hangi sırayla olacağını bilmeniz gerekir. Fikirlerin tükenmesi durumunda bir şeyi nasıl görselleştireceğinizi öğrenin, ortalama pasta grafiklerine ve grafiklerine başvurmadan önce başka bir göz çifleştirin. Bir müşteri kendi başlarına standart çizelgeler oluşturabilir, bol miktarda araç var. Seni işe alamadığın şey bu değil. Kutunun dışında düşünmeniz gereken yer burasıdır. Bazen konu bir grafik ister, ancak elbise giydiğinizden, eşsiz bir şey yaptığınızdan emin olun.

infpgraphic Ankara Video Animasyon After Effect Kurgu

 

Yazı tipleri konusunda dikkatli olun!
Herhangi bir tasarımda kullandığımız yazı biçimleri çok önemlidir ve harika bir tasarım ile izleyiciniz için dev bir baş ağrısı arasındaki fark olabilir. Kullandığınız yazı tiplerini ikiye, en çok üç sınırlamaya çalışın. Başlıklarınız ve alt başlıklarınız için uygun bir başlık yazı tipi ve daha küçük herhangi bir metin / not için temiz, okunaklı bir yazı tipi seçin.

Üçte birine ihtiyacınız varsa, muhtemelen, infografik ya da belki de süper önemli istatistikler için ekstra bilgiler gibi şeylerin olması gerekecektir.

Çok fazla yazı tipi, gözü kolayca şaşırtabilir ve önce nereye bakacağınıza karar vermeyi zorlaştırabilir ve akışı ve anlatıyı bozabilir. Seçici olun ve bilgi ve içeriği uygun bir şekilde bölmek için yazı tipi ailesini kullanın.

Benzer şekilde, türünüzün boyutuna dikkat edin. Klientboost’a göre En Kötü 10 Enformasyona bir göz atın ve korkunç tip bazı kararları inceleyin. Ayrıca, bu fontlarla ne diyorsunuz ve bu fontun konuyla ne kadar uygun olduğunu düşünün.

Proje üzerinde tam metin yazarlığı denetimi olmayabilir, ancak nelerin etkileşeceğini ve neyin işe yaramayacağını biliyorsunuzdur. Başlığınızın hemen devreye gireceğinden emin olun. Örneğin, Folly Çiftliği için oluşturulan bu enformasyona göz atın. Başlangıçta başlık sadece 20 Hayvan Gerçekleri idi. Tabii, teneke kutuda söyleneni yapar, ancak çok çekici veya cesaret verici değildir.

Okuyucunun biraz kıkırdamasını vaat etmeye ne dersiniz? Bu, kesin olarak tıklamamı teşvik eder! Yazı tipinin, izleyici ve konu için uygun olduğundan ve her zamankinden daha fazla kullanılacağı kadar uygun olduğundan emin olun. Herhangi bir illüstrasyona başlamadan önce fontlarınızın sıralanmasını sağlamak her zaman en iyi seçenektir.

 

Parlak Her Zaman En İyisi Değildir
Parlak bir renk paleti her zaman otomatik olarak göz alıcı olacağı anlamına gelmez. Renk seçenekleri, insanları çırpınmak arasında ani bir fark yaratabilir veya onları çevirdiklerini ve korkunç koştuğunu fark ederseniz, cıvıl cıvıl kör olurlar. Başlamadan önce bunu düşünmek önemlidir.

Elbette, tasarımla ilerledikçe değişebilir ancak bir kez araştırma yaptıktan sonra neyin işe yaradığına dair daha iyi bir fikre sahip olursunuz. Konunuzu, izleyicilerinizi düşünün ve renk psikolojisi gibi şeyleri düşünün ve kullanıcının infografik görüntülerken nasıl hissettiğini / düşünmesini istediğinizi düşünün.

Tam infografik resmi görmek için resmin üzerini tıklayınız. Bunu kimin için yarattığınızı düşünün; Onlar kim? Ne satın alıyorlar? Teşvik ettiğiniz bir ürün olup olmadığını düşünün, markayı marka renkleriyle takviye etmeye mi ihtiyacınız var? Başlamadan önce takip etmeniz gereken herhangi bir yönerge varsa kurduğunuzdan emin olun.

Yazı tipleriyle benzer şekilde, renk sayısıyla geçersiz kılmayın. Aksanlar için bir veya iki ana renk ve belki de sadece iki tane daha kullanın. Farklı bölümler veya temalar arasında deşifre yapmak için aksan renklerini kullanın.

infpgraphic Ankara Video Animasyon After Effect 3D

 

Tekrar Okuyun, Test Edin ve Kontrol Edin
Tekrar Okuyun! Tekrar Okuyun! Tekrar Okuyun! Müşterinize göz kamaştırıcı yazım hataları ile güzelce tasarlanmış bir enformasyon gönderirseniz profesyonelce söylememek çok utanç verici olacak.

İspat okudum! Müvekkiliniz farketmezse, infografik yayınlarsa ve daha sonra bir yorum ve şikayet tsunami ile karşı karşıya kalırsa daha da utanç verici olur. Yanlış bir dikkat türüdür. Yine, hayatınızın ona bağlı olduğu gibi delilleri okuyoruz.

Infographics’i bazı meslektaşlarınızda test edin ve kapınızı kim alabilirse. Akışı olur mu, anlatıyı kolayca görebilir mi? Metin çok mu küçük? Çok büyük? Çok fazla? Çok az? Bir köpek için yaptığınız illüstrasyon aslında köpeğe benziyor mu?

Her şeyin başkalarına mantıklı gelip gelmediğini kontrol etmek önemlidir. Kesinlikle, bir kemik çiğneyen bir köpek gibi göründüğünü düşündüğünüz yarattığınız sevimli küçük illüstrasyon, başka biri görmeyebilir. Düşündüğünüz o küçük cinayet çok akıllı olabilir, saldırgan olur ya da hiç mantıklı gelmez! Anlayan sadece sizin için bir pazarlama aracı olarak çalışmaz.

Unutmayın, bunu kendiniz yaratmazsınız. İşler çalışmıyorsa, emdirin, egonuzu kontrol edin ve değiştirin. Kanlı harika olduğunu düşündüğünüz halde teslim etmeyeceğiniz bir şey yayınlama noktası yok. İyi eğlenceler!

[gmedia id=6]