Müzik Video Hazırlama Ankara

Müzik endüstrisine girmek istiyorsanız, günümüzde şarkılarınıza eşlik edecek bir müzik videosu yapmak çok önemlidir. Bunun için çok iyi sebepler var. Daha fazla bilgi için bu makaleyi okuyun.

Müzik Video Hazırlama Stüdyo Ankara Görsel Efekt Profesyonel

Neden Müzik Videolar?

Bunu düşündüğünüzde ilginç bir soru. Neden müzik videoları var? Neden varlar? Sanatçılar neden bir müzik videosuna yatırım yapmalı? Eğer bu 1980’lerde olsaydı, soru çok farklı bir şey anlamına gelirdi çünkü müzik videolarına karşı pek çok direnç vardı. Henüz tahmin etmediyseniz; Müzik videoları burada kalmak için burada müzik videolarının “neden” inin yepyeni bir anlamı var.

 

Görsel Temsili

Bir müziği düşümdüğünüz zaman onun videosun düşünüyorusunuz. “Justin Bieber’ın şarkısı‘ Üzgünüz ’? Beyaz arka plana karşı dans eden kızlarla mı? ”Ya da“ Jodie Abacus “Ben Bu Arkadaş Olacağım” gibi cümleler mi? Oh, yolun ortasında piyano çaldığı yer! ”Çok yaygın, ama müzik videolarının yaptığı şey bu; bu şekilde video ve şarkı ayrılmaz. Beni yanlış anlamayın, en sevdiğiniz şarkıyı dinlerken istediğiniz herhangi bir görüntüyü hayal etmekten çekinmeyin, ancak resmi müzik videosu (bildiğiniz gibi, başlığın yanında “resmi” yazan), tam görsel yorumdur. Muhtemelen sadece İsveççe basılan karmaşık kullanım kılavuzları üzerinden videonun “nasıl yapıldığını” seçmek için giderek daha görsel bir topluluğuz. Bu yüzden müziği çok sevebilirsiniz ama bazen sesli uyarım yeterli değil.

Müzik videoları çok boyutlu bir deneyim oluşturur. Artık sadece duymuyoruz; biz de görüyoruz. Önceleri yeni bir sansasyon oldu, şimdi ciddi şarkıcılar için tek seçenek “Şarkımı dinleyebilir veya videoyu dinleyebilir ve izleyebilirsiniz”. Dürüst ol, ikisini de seçersin.

Bu sadece bir his değil, içerikle ilgili. Bir müzik videosunu izlerken, şarkının görsel temsilini seyrediyorsunuz. Bu, sanatçının “Bu benim şarkımın görselleştirilmesi” şeklindedir. Şimdi işlerin ilginç olduğu yer burası. Nasıl görselleştirilir? The Beatles ‘Elini Tutmak İstiyorum’ gibi canlı bir performans, Haim’in ‘Zihnini Değiştirebilirsem’ gibi güzel bir dans videosu olabilir, şarkı R Kelly’nin “Ellerini Geri Alabilsem” gibi bir hikayeye dönüştü Zamanın, Nirvana’nın ‘In Bloom’ gibi şarkıyla ilgisi olmayan bir video, her şey olabilir! Bunu bu kadar ilginç yapan şey değil mi?

Bir sanatçının şarkılarını görsel olarak nasıl temsil ettiği, onlar ve onların müziği hakkında çok şey söylüyor. Hangi yöne bakarsın?

Şarkıyı Tanıtıyor

Bu, herkesin düşünebileceği en bariz neden. Şarkılar teşvik etmeli ve bu aşırı doymuş müzisyenler dünyasında bazen (tamamıyla çok fazla zaman), iyi sanatçıların kaçırması çok kolaydır. Bu yüzden, sanatçılar müziklerini oraya götürmek için HERHANGİ BİR yöntem kullanmalıdır, bu yüzden insanlar yeni müzik için nerede arama yapar? Youtube (ama bunu zaten biliyorsun). Yeni bir şarkı duyuyorsunuz ve doğal olarak Shazam’a şansınızı kaçırdınız ama birkaç şarkı sözü hatırlıyorsunuz; iyi de Youtube’a. Yaşınızda duymadığınız bir şarkı – merhaba Youtube. Bu şarkı çok eskiydi, anne ve baban çıktığında gençti – bunun daha iyi olduğuna inanıyorum. Müzik aramak için görsel bir araç kullanıyoruz ve bu nedenle birçok video, ciddi sanatçılar için en iyi seçenek.

Bir müzik videosu, sanatçının görünürlüğünü ve pozunu katlanarak artırır. Çok nadiren sadece bir şarkı için milyonlarca oyun oynarsınız, ancak tekme kıçlı bir video ile harika bir şarkının olacağını bilirsiniz. İnsanlar şarkıyı ve videoyu görmek istiyorlar. Sanatçı hakkında sahip oldukları video türüne göre daha çok şey öğrenmek istiyorlar, insanlar izlemek ve paylaşmak için kulak ve göz şekerleri isterler.

Tutkular Birleştirildi

Sevdiğin bir grup ya da sevdiğin bir şarkıya sahip bir Direktör olduğunuzu varsayalım, belki de belirli bir film yapımcısına hayran olan bir sanatçısınız, daha sonra müzik videoları güzel bir şey yaratmak için güçleri birleştirmenin en iyi yoludur. Bir zamanlar sanatçının 1980’li yıllarda elektropoptan etkilendiği şarkı söylediği bir konseri gördüm ve hemen bir fikir acele ettim. Videoyu şarkısına yapmak zorunda kaldım. Sanatçıya daha sonra onun setiyle ilgili konuştum ve özellikle o görsel yönün ne olabileceğine dair bir coşkuyla bu parçayı anlattım (eğer bir video hazırlamayı seçtiyse). Bu sanatçı Kane’di, şarkı “İyileşti” idi ve burada yaptığımız videoyu görebilirsiniz.

Bir film yapımcısıysanız, aynı zamanda müzik tutkusu da varsa, müzik videoları her ikisini de ifade etme yoludur. Bu, her iki şekilde de geçerli. Bir sanatçıysanız ve bir yönetmenin çalışmasını gördüyseniz ve gerçekten de onu seviyorsanız, belki de bağlantı kurabilirsiniz, belki de gerçekten buna hayran kalacaksınız. Örneğin Portföy Sayfamıza katılın, çoğu zaman insanların belirli bir yönetmenin tarzını sevdiklerini söyleriz. Müzik videoları dünyayı yeni olasılıklara açıyor ve sanatçılara müziklerini bir videoya inanılmaz ve bazen de beklenmedik şekillerde ilham veriyor.

Bu bir film, aslında…

Hadi dürüst ol. Bir film yapmak istemez miydin? Kim yapmaz ki? İyi müzik videoları da kısa filmler olarak sayılır; böylece şarkınızın sadece bir müzik videosu değil, aynı zamanda bir filmi de olmayacak. Tamam, bununla ilgili olan şeyin ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz – filmler müzik videolarından daha büyükse ve müzik videonuz kısa bir filmse, o zaman daha büyük ve daha meşru bir ürününüz var demektir.

Bir videonun görsel temsili olan müzik videoları hakkında konuştuğum zamanı hatırlıyor musunuz? Waaaay başlangıçta müzik videoları gerçekten sadece performans videolarını canlı olarak kaydetmişlerdi, ardından performans videolarına dönüştüler ve arkasındaki kavramlarla daha da büyük bir hal aldılar. En iyi örnek, bir film yönetmeni olan John Landis tarafından yönetilen efsanevi “Gerilim” dir. Bir anda şarkının daha büyük olduğu görülüyor, video büyüyor ve olasılıklar ortaya çıktı, tahmin ettiniz, BIGGER. Artık, Roger Sanchez’in ‘Another Chance’ filmi gibi görünen ya da Pat Benatar’ın ‘Love is a Battlefield’ gibi bir filmden sahnelerle sahneler çeken, filmlerin ima edilen arka plana sahip bir filmden çekilmesiyle dolu videolara sahip olabilirsiniz. . Zeki.

Markanın nedir?

Bir sanatçı olup olmadığını sormak için iyi bir soru. Siz ve müziğinizin nasıl algılanmasını istersiniz? Bu anlamda müzik videosu kendinizin bir uzantısı haline gelir. Tarz, yaklaşım ve içerik seçiminiz, kim olduğunuzun öğelerini açığa çıkaracaktır – hatta müziğinizde net olmayan şeyler. Evet, bir köpük sakız pop şarkısı için pembe peruklar ve şişirilebilir kalpler ya da bir halk şarkısı için günbatımında bir alanda bir grup olabilir ama farklı bir yöne giden sanatçılara ne dersiniz? Benim favori örneğim Rudimental olmalı. Onların “Sevgiyi Hisset” adlı şarkısı için tüm önyargıları ve beklentileri yıkıyorlar. Bir sıvı funk davulu ve bas grubu için, müzik videoları için daha tipik bir şey beklersiniz – bu adamlar değil. Onların videosu, Philadelphia, Pennsylvania’daki Fletcher Street Urban Riding Club’a ev sahipliği yapıyor. Bahse girerim bu geleni görmediniz, bahse girerim ki bu insanların var olduğunu bile bilmiyordunuz, şimdi de yapıyorsunuz – ve Rudimental’ın videoda bile olmadığını tahmin edin! Bu müzik videosu Rudimental hakkında ne diyor? Hiç görmediğiniz bir şekilde size hiç göstermediğiniz bir şey göstermek ve en etkileyici şekilde onların müziklerinin% 100’ünün arkasında olduklarını göstermek istiyorlar; şöhret, tanıma ve maruz kalma önemli değildir.

Peki neden müzik videoları? Fikirler, temalar ve kavramlar sanatçıdan medyaya izleyiciye iletilir. Müziklerinden bağlandınız ve videolarını yeni bir anlayış düzeyi ile ve bazı sanatçılarla.