Günümüzde sosyal medya kullanıcıları oldukça çok ve günden güne artmaktadır. Bu potansyel reklam ve pazarlamak için büyük fırsat olarak değerlendirilebilir. Paylaşımları ücretsiz olan bu platformlar ürün tanıtmak için en değerler yerlerden birisidir. Açıklayıcı videolar bu duruma nasıl destek sağlayabilir? Mevcut sosyal medya üretimi için faydalı mı? Aslında en büyük  pazarlama aracı sosyal medya olabilirler mi?

Yaklaşık yedi yıl önce, çevrimiçi iş uzmanları arasında çılgın sosyal ağlar “o” şeydi. Hemen hemen her şirket merak ediyordu ve sosyal medya pazarlamasıyla hedeflerine ulaşabileceklerini düşünüyordu.

Ardından, ilk sosyal medya patlaması çevrimiçi video patlamasıyla sınırlandırıldı; sözde sosyal medya üretimi sayesinde video, paylaşmak için en kolay çevrimiçi içeriğe dönüştü. Facebook’ta fotoğraflar, metinlerin iki katı kadar sevilirken, videolar bağlantıların ve metinlerin toplamından 12 kat daha fazla paylaşılıyor. Ve Twitter’da her dakika 700 video paylaşılıyor.

Dolayısıyla, video yayınlama, izleme ve paylaşma, şimdi İnternet kullanıcılarının yeni bir çağını tanımlıyor. Büyük ve küçük çevrimiçi şirketler, aynı zamanda, çabalarını video içeriğine çeviriyor ve animasyonlu açıklayıcı videoların ana rolü oynadığı yer: potansiyel müşterilere bir ürün veya hizmet hakkında 2 dakikadan kısa bir sürede etkili bir şekilde bahsettikten sonra, en yeni ve en büyük çevrimiçi Pazarlama aracı haline geldi.

 

Ancak sosyal medya kampanyanızı artırdıkları kesin nedenler neler? Onları özetleyeyim:

1. Bunlar, en uygun maliyetli ve ilgi çekici çevrimiçi içeriklerdir

İnternet ve sosyal ağlar giderek görsel, duygusal ve hızla ilgi çekici medyaya dönüşüyor. Ürününüzü veya hizmetinizi diğer çevrimiçi içeriklerden daha iyi tanımlarken ve etkili bir şekilde yaparken animasyonlu bir açıklayıcı video, bu üç yönü birleştiriyor: Pazarlama profesyonellerinin% 52’si, en iyi rolu çevrimiçi içerik olarak video sözü verir (CopyPress ). Bu yüzden sosyal medya üretimi için mükemmel bir pazarlama aracı diyoruz.

Bir açıklayıcı video, karmaşık fikirleri basit bir şekilde sunar, bu fikirleri birleştirerek ilgi çekici görsel metaforlar oluşturur ve aynı zamanda duygusal düzeyde deneyimler ortaya çıkarır. Açıklayıcı ve etkin içeriği nedeniyle daha sonra paylaşılabilir; çünkü video, dönüşümleri ortalama% 60’a kadar artırabilir; ayrıca yakışıklı görselleri, etkileyici hikaye anlatımı veya sevimli karakterleri yüzünden (ve muhtemelen öyle) izleyiciler sonuna kadar izlemekle eğleniyorlar:

 

 

2. Kolaylıkla ölçülebilirler

Her pazarlama uzmanı, kampanyalarınızın gerçek erişimini ve başarısını bilmek için tüm çabalarınızın ölçülebilir olması gerektiğini bilir.

Önemli olan, videonuzun sosyal medya performansını ölçmenin diğer tüm çevrimiçi içeriklerden daha kolay ve daha kapsamlı olabilmesidir. Örneğin, YouTube’da, videonuzun izlenme saatini, videonun tamamı boyunca oynatıp devam ettirilmediğini ve kaç kez paylaşıldığını analiz edebilirsiniz.

Uygun Fiyata Kısa 3D Animasyon Sosyal Medya için 01

YouTube veya Vimeo teklifleri gibi ücretsiz temel ölçütlerin yanı sıra, aynı kullanıcıdan yeniden saat sayısı veya videonuzun tam görüntüleme oranları gibi daha fazla bilgi sağlayan daha karmaşık kiralanmış hizmetler (Wistia veya VidYard gibi) vardır . Ayrıca her sosyal ağın, video yayınlarınız için kampanya performansınızı yakından takip etmenize izin veren promosyon hizmetleri ödediğini zaten biliyor olmalısınız.

 

3. Viral (Aşırı Sayıda Paylaşım) olabilirler

Viralizasyon, videonun paylaşım olanaklarına bağlı olarak gerçekten ücretsiz dağıtım ve ücretsiz reklam üreten bir sosyal medya kullanıcı fenomendir.

Uygun Fiyata Kısa 3D Animasyon Sosyal Medya için 03

Bazı şeyleri açıklayalım: paylaşımın viral olmanın aynısı değil; miktarda muazzam bir sıçrama var ve ayrıca bazı videoların viral ve diğerleri için daha olası olduğunu bilmelisin … çok değil. Hiçbir “viralleşme sırrı” yoktur, ancak bir komedinin (% 50) ve nasıl yapılır videosunun (% 38) en viral olanları olduğunu biliyoruz.

Hareketli pazarlama videoları, her ikisinin de iç varlıklarına sahiptir, çünkü ürün veya hizmetleri açıklarlar ve çekici ve hatta komik bir şekilde yaparlar. Dolayısıyla, yeterince iyi oldukları takdirde, kolayca viralize edilebilirler ve sonuçta, işletmeniz için pazarlama avantajlarını artırabilirler.

Uygun Fiyata Kısa 3D Animasyon Sosyal Medya için 02

 

Dropbox reklamı bi başarılı viral örneğidir: kısa, basit ve başarılı (4 milyondan fazla görüntüler başarılı!)

 


 

4. Onlar mobil cihazlara uygun

Video içeriği sosyal medya vasıtasıyla hızla mobil cihazlara doğru ilerliyor.

Video şu anda tüm mobil çevrimiçi trafiğin% 50’sini oluşturuyor ve gelecek iki yıl içinde (Cisco)% 61’e ulaşması bekleniyor. Aynı satırda, iPhone’lar ve Akıllı Telefonlar YouTube’un genel izleme süresinin% 40’ına sahip. Bu eğilim, hiçbir şey yapmadan ilerlemeye devam edecek; bu nedenle her çevrimiçi işletme şu anda mobil uyumlu videolar oluşturmaya odaklanıyor ve bu nedenle bu pazarın kaybedilmiyor.

Uygun Fiyata Kısa 3D Animasyon Sosyal Medya için 04

Zaten bir animasyonlu pazarlama videosunun çekici, kısa ve kolayca herhangi bir platformda yer aldığını biliyoruz; bu nedenle de mobil pazarlama amaçları için ideal içerik haline gelir.

 

5. Herhangi bir pazarlama kampanyasında faydalıdırlar.

Animasyonlu bir açıklayıcı video, mükemmel bir sosyal medya aracı olmakla kalmaz, aynı zamanda web sitenizin e-posta pazarlama yoluyla paylaşılan açılış sayfalarında da etkili olabilir ve işletmeniz sunumlarına uygulanabilir.

Uygun Fiyata Kısa 3D Animasyon Sosyal Medya için 05Bir açıklayıcı video yapım şirketinde yapılan tek bir yatırımla, pazarlama kampanyalarınızın her birini artırabilirsiniz. Animasyonlu pazarlama videosunun en büyük yanı görsel, duygusal ve her yerde etkili olmasıdır.

İlgi çekici, potansiyel olarak viral, mobil cihaz dostu ve kolaylıkla nesnel tabanlı bir açıklayıcı video, sosyal medya pazarlamanızı artırmak için en büyük işletme aracı olabilir. Aynı zamanda, gerçek marka bilinci oluşturan, dönüşüm ve satışları artıran, maliyet etkin bir yatırımdır ve her türlü çevrimiçi kampanyada kullanılabilir.

Açıklayıcı video bilgilerinizi genişletmek istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

[gm album=24]