Daha İyi Bir Müzik Video İçin 5 İpucu

Bir pozlama elde etmek için bir grup için en iyi araçlardan biri video. Radyo hala önemli olsa da, video platformları yüce hüküm sürüyor. Daha da ilginç olanı, video akışlarının artık Billboard grafik konumlarına denk gelmesidir. Bu, YouTube’daki büyük gruplar için harikadır. Yılların tecrübesiyle bazı yararlı ipuçları aldım.

 

Uygun aydınlatma

Müzik Video Kilip Çekimi Ankara

Herkes bir videoda aydınlatmanın önemli olduğunu biliyor, ama ne kadar önemli? Kullandığınız ampulün türü veya söz konusu ampulün renk sıcaklığı genel videonuz üzerinde çarpıcı etkiler yaratabilir. Doğal ışık (dışarıda çekim) harika görünebilir, bir gruptaki birkaç projektöre işaret ederken bunların yıkanıp bakmasına neden olabilir. Bir grup sesini aydınlatmak kadar basit, nasıl görünmeleri gerektiğini düşünmek gerçekten önemlidir. İç mekanlarda çekim yaparken, harika bir teknik, yumuşak bir ışık ya da bir bandın üzerinde bir Çin Topu (kağıt fener) kullanıyor. Bu son derece ucuzdur, üyelere yumuşak bir görünüm katıyor ve herkesin ten rengine yaslanıyor (okuyun: grubu iyi gösteriyor).

 

Kamera sallamak

Müzik Video Kilip Çekimi Ankara Kızılay

Bir film izlerken, çoğu sahne çok dayanıklı ve bir tripod üzerinde belli ki filme çekiliyor. Bu bir film için harika, ancak mutlaka bir müzik videosu değil. Müzik videoları, izleyicilerin dikkatini üç dakikadan fazla tutan yüksek performanslı videolar anlamına gelir. Grubun enerjisinin kamera operatörü tarafından ters hareket etmemesi nedeniyle tripodlarda çekilen video videoları izlemekten nefret ediyorum. Sık sık rahatsız edici görünür ve izleyiciyi grubun enerjisinden ayırır. Mükemmel bir ipucu, grubun enerjisiyle eşleşmeli ve kameranızı sarsmak ve hareket ettirmek için çekinmeyin. Bir grup kafa vurduğunda, hareket ettikçe onları yukarı ve aşağı doğru takip edin. Bu teknikler ekrandaki enerjiye eklenecektir.

 

kavram

Müzik Video Klip Çekimi Ankara

Depodaki güzel eski bir müzik videosu videosundan suçluyum. Hala bu güne kadar, tam hacimli bir grubu çekmek için en uygun yer eski bir depoda. Genellikle bu yerler bütçeniz içindedir, güce erişebilirsiniz ve istediğiniz kadar yüksek olabilirsiniz. Bunun dezavantajı, bu alanda sadece çok şey yapabilirsiniz. Benim bahşişim, eşsiz bir konum ve konsept ile gerçekten derin kazmaktır. Tamam Go’nın “İşte Gidecekler” e bakınız. Bu adamlar sadece koşu bandı kullanarak antrenman salonlarında bir müzik videosu çektiler. Video çok popüler oldu, 38 milyondan fazla görüntüye denk geldi ve “En İyi Müzik Videosu” için Grammy kazandı. Sadece yaratıcı bir konseptin müzik videonuzu daha iyi hale getireceğini göstermeye devam ediyor.

Daha iyi aktörler

Müzik Video Kilip Çekimleri Ankara

Bazen insanlar müzik videolarına bir hikaye inşa etmek isterler. Bazen bu, kız ve erkeğin eski fikirlerinden ya da sadece düz cheesy olan oyunculuktan kaynaklanan korkunç bir harekettir. Çoğumuzun Jared Leto’yu müzik videomuzda yer alması için bir bütçemiz yok. Bu yüzden grup üyelerini veya arkadaşlarını rollerini oynamak için kullanıyoruz. Bu harika olana kadar harika. Ciddi bir sahneyi çekerken, arkadaşınız kameranın önünde rahatsızlık hissediyor ve sadece ekranda çevirmiyor. Bazen izlemek için rahatsız edici. Bunun yerine, portföylerini geliştirmek isteyen yerel aktörleri kullanmayı deneyin. Hepsini verecekler, çekimi son derece ciddiye alacak ve müzik videonuz bir film fragmanına daha çok benzeyecek.

 

Uygun dişli

Harika bir sanat eseri yapan “fırça değil, ressam” diyorlar. Bu, geleneksel sanat ile doğru olabilir, ancak video dünyasında, öyle değil. Vitesinizi içte ve dışta tanımalı ve görüşünüzü yerine getirmek için eşit olmadığından emin olmalısınız. En pahalı fotoğraf makinesine ihtiyacınız yok; sadece vitesinizin neler yapabileceğini biliyor ve onu sonuna kadar kullanıyor. 4K çözünürlükte çekim yapmayı düşünün (bazı kameralar sadece 1080p ile çalışabilir). Vitesiniz yüksek kare hızında çekim yapabilir mi? Ayrıca hem geniş hem de yakın çekimleri alabileceğiniz birkaç iyi lensiniz olduğundan emin olun. Gideceğim vokalist çekimler için genellikle 50 mm. Neleri çekebileceğinizi öğrenin ve daha iyi görünen bir video için hazırsınız.