Profesyonel Model Manken Fotoğraf Çekimi

 

Model Fotoğraf Çekimi Örnekleri

[gm album=204]

[gm album=193]

[gm album=196]

[gm album=156]

[gm album=157]

[gm album=155]

[gm album=159]

[gm album=158]

[gm album=69]

[gm album=60]

 

Model Manken Fotoğraf Çekiminde nelere dikkat ediyoruz? 

Başarılı bir moda fotoğrafçılığı, klip çekimi, tanıtım video çekimi, dizi oyunculuğu ve diğer modellerin çalıştığı alanlarda, modellerin örnek fotoğrafları ve portfolyuları çok önemlidir. Yetenekli bir fotoğrafçı olsanız bile, iyi bir konu olmadan Vogue’a layık fotoğraflar oluşturmak zor olacaktır.
İş için doğru kişiyi bulmanıza yardımcı olmak için, bizim nelere dikkat ettiğimizi anlatmak için bir ipucu listesi hazırladık.

 

  • Ruh Hali Panosu Oluştuyoruz

Doğru modeli seçmenin ilk adımı bir ruh hali panosu oluşturmaktır. Konseptinizi oluşturmak için en sevdiğiniz fotoğrafları sabitlediğiniz veya yapıştırdığınız bir kolaj olarak düşünün. Bu, fotoğraf çekiminizde ne elde etmek istediğinizi daha iyi görselleştirmenize yardımcı olacaktır.
Her zaman fiziksel bir ruh hali panosu oluşturabilirsiniz, ancak bugünlerde çoğu insan bunları Pinterest veya Juxtapost aracılığıyla dijital olarak yapıyor.
Bu duygudurum panolarının harika yanı, onları herkese açık hale getirip diğer insanlarla paylaşabilmenizdir. Ancak, projenizde ilerledikçe bunları referans olarak da kullanabilirsiniz.
Hatta, fotoğraf çekimleri arasında bakabilmeniz için onu çekime getirmenizi bile tavsiye ediyoruz.

 

  • Modeller için Nerede Araştırılacağını Seçiyoruz

Yetenek aramanın birçok yolu vardır. onlar sizin için poz ilgi duyarım eğer en bariz ve kolay bir basitçe arkadaşlarınızı istiyor. Zaten tanıdığınız biriyle çalışmak sizi daha rahat hissettirebilir.
Bununla birlikte, deneyimsizlerse modeli yönetmeyi de zor bulabilirsiniz. Sadece eğlenmek için fotoğraf çekerken bir arkadaşınızı kullanmaktan zarar gelmez. Ancak, ciddi projeler için deneyimli modeller aramanız daha iyi olacaktır.
Alternatif olarak, bölgenizdeki modelleri bulmak için yerel Facebook gruplarına katılabilirsiniz. Bir gruba katılın ve projeniz hakkında sayfalarında yayınlayın. İlgilenen birini bulursanız, onlarla konuşun ve işbirliği yapmasını isteyin.
Ayrıca modellerin Facebook profillerini arayabilir ve sizinle çalışmak isterlerse onlarla iletişime geçebilirsiniz. Bununla birlikte, Facebook gruplarının genellikle sınırlı bir yetenek havuzuna sahip olduğunu ve maalesef çoğunun amatör olduğunu bilmeniz gerekir.
Çoğu fotoğrafçı, model oluşturmak için Model Mayhem ve One Model Place gibi modelleme web sitelerine gitmeyi tercih ediyor. Bu çevrimiçi platformları, özellikle modeller ve fotoğrafçılar için hazırlanmış sosyal medya siteleri olarak düşünün.
Fotoğraflardan hayati istatistiklere ve özgeçmişlere kadar her şeyi içeren kapsamlı bir profil koleksiyonu sunarlar. Eğer bir ücret karşılığında kiralayabilirsiniz hem ücretsiz işbirliği yapmaya istekli olabilir başlayanlar, hem de sanayi gazileri bulabilirsiniz.

 

  • Doğru Görünümü Buluyoruz

Bir manken aramaya başlamadan önce, gereksinimlerinizi belirleyin ve bunlara göre bir kriter listesi oluşturun. Öncelikle kendinize ne tür bir fotoğraf çekimi yapmak istediğinizi sorun. Katalog mu, cadde mi, editoryal mi yoksa yüksek moda mı olacak?
Ardından, modelinizin ne tür kıyafetler giyeceğini düşünün. Uzun mu kısa mı olacaklar? Geniş mi dar mı? Belirli vücut tiplerinde hoş görünmeyen kalıplara sahipler mi?
En güzel modeller bile yanlış kıyafetle daha az ilginç görünebilir.
Ayrıca yakalamak istediğiniz ruh halini de düşünmelisiniz. Fotoğraflarınızın cesur, ciddi, eğlenceli veya sevimli görünmesini ister misiniz? Moda fotoğrafçılığında kıyafet kadar tutumun da önemli olduğunu unutmayın. Modeliniz, moda pozlarını uygulamak kadar farklı duyguları nasıl ifade edeceğini bilmelidir.
Bu soruların cevaplarını listeleyin ve bunları kiralayabileceğiniz modeller ararken size rehberlik etmesi için kullanın. En önemlisi, adaylarınızın resimlerine bakın ve onları giymelerini istediğiniz kıyafetle görselleştirin.
Onları o kıyafetlerin içinde hayal edemiyorsanız, muhtemelen başka birini aramalısınız.

 

  • Modellerinizin Çalışma Geçmişini Öğreniyoruz

Yerleşik bir ajans aracılığıyla bir model arıyorsanız, bu büyük bir sorun olmayacaktır. Ancak, yine de başlıyorsanız, büyük olasılıkla Model Mayhem gibi serbest model web sitelerini kullanacaksınız.
Öyleyse, bir yeteneğin iş geçmişi hakkında olabildiğince çok şey öğrenmeniz önerilir. Seçtiğiniz modelin güvenilir olduğundan ve sahip olduklarını söyledikleri deneyime sahip olduğundan emin olmak isteyeceksiniz.
Modelin sayfasına gitmeli ve daha önce ne tür işler yaptıklarını kontrol etmelisiniz. İyi bir profil, yaptıkları tüm projeleri listelemeli ve birlikte çalıştıkları tüm insanları içermelidir. Hepsinden önemlisi, bahsettikleri konserlere katıldıklarını kanıtlamak için eşlik eden fotoğraflara sahip olmaları gerekir.
Ayrıca, diğer insanlarla ortak çalışırken neye benzediklerine bir göz atmak için modelin “doğrulanmış kredilerini” gözden geçirin. Bu “jenerikler”, farklı çekimlerden fotoğrafların yanı sıra, fotoğrafçıların veya makyaj sanatçılarının kişiyle olan deneyimlerini anlatan referanslarını içerir.
Kredileri okumak, birlikte çalışmak isteyip istemediğiniz kişi olup olmadıklarını ölçmenize yardımcı olacaktır.