Profesyonel Yeşil Perde Video Prodüksiyon

Sözcüğünüzü istediğiniz yerde kaydedin, Web videosunu fark ettirmek kolay değil. Web sörfçülerini video görüntüleyenlere dönüştürmenin sırrı nedir?

Bu soruyu cevaplamadan önce, bir başka soru sormama izin verin. Web videonuz, ekrandaki sözcüğünüz Manhattan’ın siluetini görünce bir iş paketinin içinden kitlenize hitap ederek yararlanabilir mi? Ya anlatıcı Silikon Vadisi’ndeki temiz bir odadan veya Paris sokaklarından konuşuyorsa? CNN benzeri, neon ve krom, TV haber odasından konuşan çevrimiçi iş hayatınızı temsil eden CEO’su veya ekran yeteneği nasıl?

Yeşil Perde Düzenlemesi Kurgu Ankara

Yukarıdakilerden herhangi birine “Evet” cevabını verdiyseniz, web videolarınızın üretim değerini artırmak için size video üretim tekniklerimizden birini gösterebilir. Bu üretim tekniklerinin kullanılması, anlatıcınızın dünyanın herhangi bir yerinden konuşmaya başlamasına izin verir.

Bu işe yarıyor: sözcüsü kamera karşısında duruyor, arkasında yeşil bir duvar var. Post prodüksiyonda, yeşil, şeffaf hale getirilir ve aşağıdaki katmanda oynatılan videoları açığa çıkarır. İnsanlar ekranın önünde hareket ederken, yeşil duvarın farklı bölümleri kameraya görünür hale getirilir.
İki video katmanını (canlı ön plan ve önceden kaydedilmiş arka plan) birleştiren güçlü bir teknik, olağanüstü gerçekçi sonuçlar sağlar. Ve arka plan katmanı yalnızca hayal gücünüzle sınırlıdır. Modern, masaüstü-video düzenleme yazılımı sıklıkla renk tuşu özelliğini içerir, ancak amatör ve profesyonel renk tuşu prodüksiyonları arasında açık farklar vardır.

Yeşil Perde Düzenlemesi Profesyonel After Effect Ankara

En görsel açıdan muhteşem yeşil ekran görüntüsü, arka plan katmanında “sanal set” ile kullanılmasıdır. Sanal bir set, farklı bakış açıları için farklı arka planlar sağlayarak yeşil ekran efektini yeni bir gerçekçilik seviyesine taşıyor. Sıradan yeşil ekranda, yalnızca tek bir durağan kamera kullanılabilir, çünkü kamera hareket ederse, arka planın görünüşü uygun perspektifi koruyarak buna göre değişmelidir. Bir sanal set, çeşitli kamera açılarına ve / veya mesafelere göre arka plan katmanının birkaç farklı versiyonunu sunar. Ek kamera açıları, gerekirse kesintisiz düzenlemeler yapmak için fırsatlar sunar.

Yeşil Perde Düzenlemesi Ankara

Yeşil ekran teknolojisi artık bir prodüksiyona herhangi bir yerden kayıt esnekliği sunuyor; işinizdeki web videoları için herhangi bir arka plan veya set tasarımı ve videolarla röportaj yapıyor. Yeşil ekran teknolojisinin sonraki profesyonel video prodüksiyonunuza nasıl katkıda bulunabileceğini belirlemek için bizi arayın.

Yeşil Perde Düzenlemesi After Effect Ankara