Sosyal Medya Fotoğraf Çekimi

Her gün internete yüklenen yaklaşık 1.8 milyar fotoğraf var. İnsanların imajlarını sosyal medyada öne çıkarmak için bu kadar zaman ve çaba harcamalarına şaşmamalı.

Fotoğraflarınızı bir sonraki seviyeye taşımak için, işte her çevrimiçi gönderi yaptığınızda göz önünde bulundurmanız gereken sosyal medya başarısı için profesyonel fotoğraf çekimi önemlidir.

 

Sosyal Fotoğraf Çekimi
 

Daha önce bir sanat dersi aldıysanız veya fotoğraf kompozisyonu hakkında herhangi bir şey okuduysanız, eminim üçte bir kuralı hakkında bir şeyler görmüşsünüzdür. Geçmişin 35 mm film kameraları, dikdörtgen görüntüler oluşturarak görüntüleri nasıl gördüğümüze emsal teşkil ediyor. Çoğu dijital kamera, 3 × 2 (genişlik ve yükseklik) en boy oranına sahip fotoğraflar üretir ve bu da otomatik olarak zihnimizi üçte bir fotoğraf görmeye teşvik eder.

Öznenizi doğrudan çerçevenin merkezine yerleştirmek yerine, özne çerçevenin sol veya sağ üçte birlik kısmına gelecek şekilde fotoğraflarınızı çekmeye çalışın. Bu teknik, bir izleyiciyi fotoğrafa bakmak için kompozisyonun doğrudan simetrik olmasına kıyasla daha fazla zaman harcamaya teşvik eder.

Bununla birlikte, Instagram’ın gelişinden ve kare fotoğrafların artan popülaritesinden bu yana, bazen konunuzu doğrudan çerçevenin merkezine yerleştirmek çok hoş bir etki yaratabilir.

Sosyal medya pazarlamasına başlamadan önce bir platform seçmeniz gerekecek. Her zaman yenileri açılır ve eskileri ölürken, fotoğrafçılar için en büyük seçenekler Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest ve Instagram’dır.

Yine de hemen her üç platformda da bir hesap açmaya kalkmayın. Tek bir sosyal medya platformunda başarılı olmak, birden fazla platformla yüzünüze çarpmamaktan daha iyidir. Başarılı sosyal medya pazarlaması, bir zaman taahhüdü gerektirir. Üç hesap açmayın, ardından takipçi kazanmada başarısız olun çünkü vaktiniz yok ya da daha kötüsü, fotoğraf çekmek için hiç kimse kalmadan tüm zamanınızı sosyal medya pazarlamasına harcayın.