Pointing Girl 4
Checklist Private Lesson 2

The Foundry Nuke Studio Özel Ders Ankara

Profesyonel Video Düzenleme Programı

The Foundry Nuke Studio, profesyonel bir video düzenleme programıdır. Program ile video üzerine aklınıza gelen tüm efekt işlemlerini yerine getirebilirsiniz. Videolarınız ile adeta Photoshop yapıyormuşcasına düzenlemeler yapabilirsiniz. Programın kullanımı bilmeyenler için çok çok zor olabilir, fakat eğitimlerle çözülmeyecek bişey yoktur.

Öncelikle Nuke’un en dikkat çekici özelliği Prodüksiyon ortamında geliştirilmiş bir yazılım olması. Digital Domain firmasının film efektleri için ihtiyaç duyduğu araçları ve gereksinimleri karşılamak amacıyla geliştirilmiş olan Nuke, kısa bir tabirle, “damdan düşenlerin çözümüdür” diyebiliriz. Prodüksiyon ortamında, çalışanlar için, çalışanların ihtiyaçları göz önüne alarak geliştirilmiş, işin mutfağında ortaya çıkmış bir yazılımdır. Bir çok soruna çözümler ortaya konmuş ve benzer üretim süreçlerine kolaylıkla uyabilecek esneklik kazandırılmıştır. Fakat kullanıcı arayüzü, birçoklarına çok kullanıcı dostu gelmeyebilir. Teknik bir araç gibi görünebilir.

Sektörde en aktif ve başarılı sayısal kompozisyon ve efekt ürünleri geliştiren The Foundry tarafından, geliştirilme görevinin alınmasıysa, yazılımın gelecek açısından çok daha ümit verici olmasına sebep oluyor. IBC’de gösterilen yeni arayüz ve diğer yazılımlardaki gibi maskeleme (Nuke’de maskeleme kanallar üzerinden yapılır-dı.)

Bunlar yazılımın çevresi ve geliştirenler açısından fikir verecek olsa da, yazılım bize diğerlerinden farklı ne sunuyor onları ortaya koymak sanırım daha doğru olacak. Öncelikle Nuke’un node tabanlı bir sistem olduğunu ve film sektörüne yönelik bir yazılım olduğunu belirtelim. Scanline Render sistemi sayesinde projelerinizi çok hızlı bir şekilde render edebiliyor. Hafıza kullanımı açısından da başarılı olduğu söyleniyor, ama şu ana kadar çok büyük çapta ağır sahnelerde çalışmadığımdan bu konu hakkında pek yorum yapamayacağım. Genel olarak hızlı ve güçlü bir yazılım olduğunu söyleyebilirim. Diğer yazılımlardan benim için güzel iki özelliğiyle ayrılıyor.

Bunlardan bir tanesi, çok başarılı 3D özelliklerine sahip olması. Kullandığınız 3D yazılımdan obje almanız yüklemeniz ve hatta Nuke içinde oluşturduğunuz modelleri yine ihraç etmeniz mümkün. Kamera projeksiyonu gibi teknikleri, kompozisyon aşamasında kolayca uygulamak, 3D-kompozisyon entegrasyonunda başarılı işler çıkartmak mümkün. Bu özelliğini gösteren sahne, sanki 3D bir yazılımdaymışsınız hissi uyandıracaktır.

OpenEXR dosya yapısını en başarılı kullanan kompozisyon yazılımlarından bir tanesi olması ve sunduğu imkanlar ise gerçekten oldukça etkileyici. OpenEXR kanallarını başarıyla kullanması ve müdahale edebilmesi sayesinde, diğer kompozisyon yazılımlarından farklı olarak, sahnenizi çok karmaşıklaştırmadan çalışabiliyorsunuz. Buna alışmak ve özellikle kanalları kullanmak başta zor olsada, özellikle multi pass kompozisyon yöntemini kullanacaklar için OpenEXR desteği çok memnun edici olacaktır.

Yazılımın eksikleri ve aksayan yönleri yok değil. Mesela boyama için, başarılı bir arayüz sunamadığı gibi, Fusion gibi başarılı bir parçacık sistemini Nuke’de görmek mümkün değil. Arayüz ve kanallarla çalışmak başta oldukça kafa karıştırıcı olacaktır. Yukarıda belirttiğim gibi en basitinden bir maskeleme işlemi için bile kanallar üzerinden gitmek zorunda olmak açıkçası çok zevkli değil. Ama görünen o ki, Nuke’ün 5 sürümünde tüm bu eleştiriler giderildiği gibi TheFoundry’nin ödüllü bazı plug-in’lerini Nuke’e entegre edilmiş bulabileceğiz.

nuke dersleri, php nuke dersleri, foundry nuke dersleri, the foundry nuke dersleri, nuke special effect, nuke special effects program, nuke special effects software, php nuke özellikleri, nuke nedir? Nuke nerede kullanılı? Nuke ve After Effect ne farkeder? Nuke nasıl çalışıyor?

[aio_button align=”none” animation=”none” color=”orange” size=”small” icon=”coins” text=”İndirimli Fiyatlar” relationship=”dofollow” url=”#fiyat”][aio_button align=”none” animation=”none” color=”orange” size=”small” icon=”pencil” text=”İletişime Geç” target=”_blank” relationship=”dofollow” url=”http://www.bbkagp.com/iletisim/”][aio_button align=”none” animation=”none” color=”orange” size=”small” icon=”newspaper” text=”Diğer Dersler” relationship=”dofollow” url=”http://www.bbkagp.com/ozel-ders-ankara-tasarim-grafik-bilgisayar-ingilizce/”]

Girl working with laptop

Yaratici Fikirler

Tel : (0312) 419 26 08
Cep : 0534 513 16 40
Email : info@bbkagp.com
Instagram : @bbkagp

Başarıya Doğru
Workspace
Bilgisayar Kursu Fiyatları Ankara
İnstagram’da :

[instagram-feed]