Ankara Lumion Kursu Mimari & Animasyon Video Render

Medya ve Grafik iletisim 2

Lumion 3D Kursu Hafta içi hafta sonu ve esnek eğitim saatleri ile ve Lumion’da Örnek çizimler ile konu anlatımı

Lumion Kursu Ankara

Lumion Kursu Ankara

Ankara Lumion kursu sıfırdan başlayarak kaplama, ışıklandırma, animasyon ve render konularını kapsamaktadır. Lumion kursu fiyatı oldukça uygun olup, çalışmaya başladıktan hemen sonra geri kazanmış oluyorsunuz.

Lumion eğitim kursumuz, konuları Lumion’un iç tasarım uygulamanıza nasıl yardımcı olabileceğini, TV prodüksiyon becerilerinizi geliştirmenize veya yeni bir video oyunu oluşturmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

 


 


Lumion'un Asıl Kullanım Alanı Nedir

Lumion’un Asıl Kullanım Alanı Nedir?

Lumion , 3Ds Max, sketchup, zBrush ve benzeri programların animasyon eksikliği çok iyi kapatan bir animasyon programıdır.Sistem bakımından güçlü bir konfigürasyon isteyen bu program’dan Lumion pro‘dan bahsetmek istiyorum. Giderek gelişen yapısı ve sketchup programına olan desteği ve uyumu ile sketchup programı içerisindeki en önemli eksiklik olan animasyon olayını ,kökünden çözen bu programın tek bedeli sadece güclü bir bilgisayar sistemine sahip olmaktır.Onun dışında kolay kullanımı ve geniş alanlarda çalışma kolaylığı ile tercih edeceğiniz bir animasyon ve render programıdır.Programın ara yüzünün kolaylığı kullanıcılara Lumion‘u hızlı bir şekilde öğrenmeyi hedefler.Programın kendi için de hem free hem de pro olmak üzere 2 farklı versiyonu vardır, bu versiyonları aşağıda verdiğimiz linklerden indirerek deneme şansına sahipsiniz.Programın tek eksi yönü yüksek konfigürasyon ve programın yüksek maliyetidir.Bu eksikler sizin için sorun değil diyorsanız bu program tam size göredir.Hızlıca animasyon ve render mı almak istiyorsunuz ? o zaman tek tercihiniz Lumion kullanmaktan yana olmalıdırç.Lumion3d interaktif bir render programı olması yanında , içerdiği kütüphane çeşitliliği ve animasyon hızı tarafından tercih edilen programlar arasında yer alıyor.Aynı zaman da en son çıkan lumion 6 sürümü ile daha hızlı ve iş akışınızı hızlandıracak bir çok özellikle beraber gelmektedir.


Neden Lumion'u kullanmalısınız?

Neden Lumion’u kullanmalısınız?

Kısa cevap, Lumion’un kullanımının kolay olduğu ve nihai ürünün iyi kalitede olduğudur. Uzun cevap, her inşaat projesinin teknik çizim ve belgelere ihtiyaç duymasıdır. Bu teknik bilgi bir inşaat ekibi için yeterli olsa da, genellikle müşterinin bir CAD planının ne anlama geldiği hakkında hiçbir fikri yoktur. Mutfağın veya oturma odasının nerede olacağına dair bir fikirleri olabilir, ancak bu 2B bilgiyi 3B’ye çevirmek müşterinin zihninde her zaman kolay değildir. Bir sunum yapmamız gerekiyorsa veya henüz inşa edilmemiş bir şey satmaya çalışıyorsak bu bir sorun olabilir. Ve gerçeği söylemek gerekirse, bir görüntü kelimelerden daha fazlasını satar. Lumion burada devreye giriyor. Lumion, yüksek kaliteli fotoğraf ve videolar oluşturmanın en hızlı yoludur ve 3D modellerimizi SketchUp, AutoCAD, Revit, ArchiCAD ve 3ds Max gibi herhangi bir 3D modelleme yazılımından içe aktarmayı çok kolaylaştırır. ve dakikalar içinde bir sahne oluşturun. Bu nedenle, Lumion 3D, yalnızca daha hızlı oluşturulduğu için değil, aynı zamanda çok kullanıcı dostu ve sezgisel olduğu için de farklı bir mimari görselleştirme yazılımıdır.

Lumion’u mimari görselleştirmeler oluşturmak için kullanmamızın bir başka nedeni de, projemizin günün veya mevsimin herhangi bir saatinde doğal çevrede nasıl görüneceğine dair harika bir fikre sahip olmamız ve bunu sadece birkaç dakika içinde yapabilmemizdir. Şimdi, eğer bir mimarsanız, şüphesiz proje özelliklerinizi mümkün olan en iyi şekilde geliştirmek istiyorsunuz. Lumion, bunu kaçınılmaz günler ve haftalar süren render süresi yerine saatler içinde başarmanıza yardımcı olabilir.


Lumion Sadece Mimarlar içinmi?

Lumion Sadece Mimarlar içinmi?

Lumion yalnızca mimarlar için tasarlanmamıştır. Örneğin, bir iç mimarsanız, dokuların, mobilyaların ve renklerin farklı açılarda, yerlerde, ruh hallerinde ve ışık koşullarında nasıl görüneceğini sunmak isteyebilirsiniz. Lumion, mobilyalar, iyi aydınlatma ve gerçekçi dokular ile güzel bir iç mekan görselleştirmesi sağlar.

Sonuç olarak, Lumion bir bina, sanat veya mimari proje yaratma sürecini geliştiren harika bir araçtır. Bu sonuçları almamız gereken süre, 3ds Max ve V-Ray kullanmak gibi diğer çözümlere kıyasla daha az.


3D render nedir?

3D render nedir?

3D oluşturma, bu rekabetçi işte hayatta kalmak için her modern mimarın katılması gereken önemli bir süreçtir. Sonsuz kağıt yığınları ve hayal gücü günleri çoktan geride kaldı; artık her şey görsel olarak temsil edilmeye uygundur.

Temsil, yukarıda bahsedilen 3B işleme teknolojisi aracılığıyla böyledir. 3B oluşturma, 2B resimleri tamamen işlenmiş 3B modellere dönüştüren bilgisayar grafik işlemidir. Planlama ve sunum bölümünde çok büyük amaçları vardır.

Projelerinizi teknik bir çizimle birlikte tam olarak sunmuşsanız, onaylanma olasılığınız çok daha yüksektir. Çizim tahtası özünde değişmiş olsa da, bu yaratıcılığı yönlendiren teknoloji onu takip etti.

Bilgisayarlar zamanla daha da güçlendiğinden, 3B oluşturma yazılımının yetenekleri arttı. Bir 3B görüntüyü 2B olarak işlemek de çok daha az işlem gücü gerektiren dikkate değer bir başarı olmuştur.

Ancak operasyon ölçeği tamamen görünür, etkileşimli ve gözlemlenebilir bir 3D model olduğunda, yazılım gereksinimleri donanım gereksinimleriyle birlikte tam oradadır – gök yüksek.

Gerçek zamanlı işleme, bilgisayar gereksinimleri bölümünde bir kabustur. Yine de, grafik donanımının ve yazılımının hızlı evrimi ile, minimum seviyeye gelmesi sadece bir zaman meselesidir.

Çokgen tabanlı oluşturma, bu teknolojinin ilk biçimidir ve bugün hala bazı kullanımları vardır. Bir nesneyi çokgenler aracılığıyla temsil etmek için kullanılır, bu da düzgün görünümlü, gerçekçi bir görünüm sağlar. Sorun, teknolojinin tasarımında nispeten sınırlı olması, bu yüzden çok daha az uygulama gibi görünüyor.

Çokgenlerin halefi olan fotogerçekçi işleme, 2D ve 3D görüntüleri muhteşem bir şekilde oluşturabilen kapsamlı ve etkileyici bir işleme biçimidir. Güzel bir sonuç sağlar, ancak söz konusu PC’nin bilgi işlem gücü çıkışına çok bağlıdır.

Çokgen oluşturma ve gerçek zamanın birleşmesi bir süredir tahmin ediliyor. Kısmen bazı uygulamalar gördü. Ancak bu, çokgenlerin oldukça ilkel bir tasarım özelliği olduğu gerçeğini değiştirmez. Fotogerçekçi işleme ile gerçek zamanın birleşimi, ticari teknoloji izin verir vermez yakında gerçekleşecektir.


3D Rendering Mimarlar ve Tasarımcılar için Neden Önemlidir?

3D Rendering Mimarlar ve Tasarımcılar için Neden Önemlidir?

3B oluşturma, hem tasarımcılar hem de mimarlar için kusursuz kullanımları olan ayrılmaz bir araçtır. Bu teknoloji, insanların tamamen sanal bir 3B ortamda bir şeyler yaratmasına olanak tanır.

AI ve AR teknolojisinin yükselişi ile 3D oluşturma, herhangi bir mimarın günlük işinin kaçınılmaz bir parçası olma yolunda ilerliyor.

Mimarların 3B oluşturmayı kullanarak elde edebileceği avantajlardan bazıları şunlardır:

● Daha İyi Görsel Temsil

● Daha Hızlı Onay

● İyileştirilmiş Zaman Verimliliği

● AR Entegrasyonu

● AI ve CAD Yardımı

3D oluşturma, mimarlık işinin hem bugünü hem de geleceğidir – ve yalnızca zaman içinde gelişme gösteriyor gibi görünüyor.


 

 


Yeni Lumion 10’un Özellikleri ve Yetenekleri Nelerdir?

Lumion, son derece ayrıntılı bir 3D işleme uygulamasıdır ve mimarların geniş, gerçekçi peyzaj programı oluşturmasına olanak tanır. 3D oluşturma ve mimari endüstrisinde önemli bir rol üstlenirken, soru hala geçerli.

“Lumion, endüstrinin sunduğu en yeni ve en iyi şey mi?”

Bu sorunun kısa cevabı evet. Lumion’un yazılım ailesine en son eklenen Lumion 10, rekabette öne çıkmasına yardımcı olan ve ona piyasadaki en iyi 3D işleme araçlarından biri unvanını veren çok sayıda farklı özelliğe sahiptir. Yeni özelliklerden bazıları şunlardır:

Yüksek kaliteli önizleme. Yüksek kaliteli önizleme özelliği, mimarın yaratıcı süreci zorlamadan çalışmalarını tam, son düzey ayrıntılarla gözlemlemesine olanak tanır.

İnce Detay Doğa. 3D işlenmiş manzaralarla ilgili en büyük sorun, sahte görünümlü doğadır ve doğa, kırılması zor bir ceviz olduğunu kanıtlamıştır. Lumion 10, süreci hızlı ve kolay hale getirir.

Geliştirilmiş Yer Değiştirme eşlemesi. Yer değiştirme eşlemesi, kullanıcının 3B işlenmiş bir peyzajın veya binanın malzeme bileşimini tam olarak deneyimlemesine olanak tanır. Daha ince ayrıntılara olanak tanır ve mükemmel bir 3B oluşturma aracı için çok önemlidir.

Gerçekçi Skylines, Aurora Borealis, Daha Fazla Yükseklik Haritası. Bunların hepsi, en kaliteli ve en gerçekçi manzara ve tasarımları üretmek için mevcut olanlara eşlik eden özelliklerdir.

Daha Fazla Malzeme, Doku ve Nesne. Liste, her bir Lumion versiyonuyla büyümeye devam ediyor!

AI Sanatçı Stilleri. AI Artist Styles seçeneği, programın güçlü AI yetenekleri aracılığıyla kullanıcının bir bina veya peyzajın hoş, sanatsal bir sunumunu oluşturmasına olanak tanır.

Özelleştirme Seçenekleri. Belki de yeni Lumion’a eklenen en önemli şey, bu konudaki kişiselleştirme seçenekleri nefes kesici. Her şey iyileştirme için hazır ve sizin elinizde kaldı.


Lumion ve 3D Rendering için Gelecek Neleri Bekliyor?

Lumion, hem tasarımcılar hem de mimarlar için eğlenceli bir yazılım ve vazgeçilmez bir araçtır. Tüm sürümlerinde çok sayıda farklı iyileştirme ve özellik yayınladı ve yalnızca zamanla daha iyi hale geliyor gibi görünüyor.

Bilgi işlem gücü arttıkça Lumion’un yetenekleri de artar. Lumion, bilgi işlem gücü böyle bir programı sürdürebilecek saf kapasiteye ulaştığında bir sonraki sürümünü yayınlayacak. Yeni Lumion’un gelecekte sunabileceği hipergerçekçi yetenekleri düşünmek sadece bizim hayal gücümüze kalmış.

Söz konusu gelecek 3D render ile, cevap çok daha basittir. Gerçek zamanlı 3D oluşturma, mimarların günlük rutinleri içinde uygulamayı zaten görüyor ve daha gidecek çok yolu olmasına rağmen değerli bir hizmet sunuyor.

3D işlemenin operasyonel cephaneliğine katacağı bir başka şey de tam, hipergerçekçi AR uygulamasıdır. Artırılmış Gerçeklik, mimarlık endüstrisinde bazı uygulamalar gördü, ancak canlı ve ticari hale gelmeden önce daha kat etmesi gereken uzun bir yol var.

Bu iki teknolojinin birleşimi, mimariye, tasarıma ve güzelliğe bakış açımızı değiştirecek ve bu kesin bir şey.


Lumion Özellikleri

 • İçerik kitaplığı: 3B modelleme yazılımı, modelleme iş akışınızı hızlandıran sağlam bir içerik kitaplığı içerir. Bitkiler, mobilyalar, dekorasyonlar, hayvanlar ve çok daha fazlasının simülasyonları ile birlikte gelir. Kitaplık ayrıca oldukça ayrıntılı sahneler oluşturmanıza olanak tanıyan çok çeşitli malzemeler, ses efektleri ve hava durumu ön ayarları içerir. Varlıkların tam listesi programın web sitesinde bulunabilir.
 • Efektler: Bu çözüm, resimlerinize ve videolarınıza çok sayıda efekt ekleme gücü verir. Projelerinize tam olarak işin gerektirdiği görsel tonu veren bir dizi sanatsal filtrenin yanı sıra güneş, su ve gölge efektlerinin görselleştirmelerini eklemenizi sağlar.
 • İşleme yazılımı: Pratik bir işleme motoru, çalışmanızın çıktısını yüksek tanımlı kalitede yapmanızı sağlar. Gölgeler, ışıklandırma ve diğer video efektleriyle tasarımlarınızı sergilemenize yardımcı olur. Bu yetenekler, çeşitli mülklerinizin güzel örneklerini, sanal turları ve 360 ​​panoramasını oluşturmanıza olanak tanır.
  Entegrasyonlar: Lumion, sistemin işlevselliğini artıran çeşitli üçüncü taraf çizim ve modelleme yazılım çözümleriyle de tam uyumludur.


Lumion’u Kimler Kullanır?

Her büyüklükteki kuruluş Lumion’u iç tasarım, inşaat, animasyon, mimari, bilimsel araştırma, perakende ve mühendislik alanlarında kullanmaktadır.


Lumion’a Genel Bakış

Lumion, ayrıntılı kat planları ve 3D modeller oluşturmak için sağlam bir platform sağlayan bir 3D modelleme ve bilgisayar destekli tasarım yazılımı (CAD) ürünüdür. Geniş bir içerik kitaplığı, önceden oluşturulmuş mobilya, plan ve cihaz modelleri ile projelere hızla başlamanıza yardımcı olur. Program, resimlerinize ve videolarınıza eklemek için çok çeşitli efektler içerir ve genişletilmiş işlevsellik için bir dizi harici yazılım çözümüyle tamamen uyumludur. Lumion, PC iş istasyonlarına kurulum için mevcuttur.


Lumion Programın Avantajları:

 • Daha hızlı sonuç verir ve geniş kütüphanesi ile her ince detayı modellemenize gerek kalmaz. Lumion ile elde edilen sonuçlar, en iyi oluşturucularla aynıdır.
 • Çok az bir çabayla Lumion’u kullanarak statik görüntü oluşturmanın yanı sıra video adım adım görüntü oluşturabilirsiniz.
 • Özel eğitim gerektirmez ve kullanımı inanılmaz derecede kolaydır.
  Gerçek zamanlı oluşturucudur, tam oluşturmayı beklemek yerine hareket halindeyken değişiklik yapabilirsiniz.
 • Lumion, tamamı simetrik ışık dağılımları olan, yani ölçemeyeceğiniz çeşitli kandela yoğunluklarına sahip ışık konileri olan önceden ayarlanmış bir “aydınlatma” efektleri koleksiyonu sağlar. Bu, lüks aydınlatma seviyeleri hakkında hiçbir fikriniz olmadığı anlamına gelir.
 • Lumion harika bir yazılımdır. Fotometrik dosyaları içe aktarma olasılığını dahil etmelerini diliyorum. Binlerce aydınlatma tasarımcısını mutlu edecek!
 • Güzel renderlar, Fotogerçekçi ve kavramsal sonuçlar yaratmak için özellikler, efektler ve araçlarla Lumion, müşteri sunum toplantıları, mimari pazarlama ve daha fazlası için ideal olan yüksek çözünürlüklü görüntüler, videolar ve 360 derece panoramalar üretir.

 

Daha fazla değer, daha fazla esneklik, daha fazla basitlik

 • Yaptığınız iş için çok çeşitli temel 3D tasarım yazılımına erişim. Koleksiyon ve işiniz geliştikçe, şimdi ve gelecekte ihtiyacınız olan araçları edinin.
 • Tasarim için daha fazla zaman, işlemler için daha az zaman, Rendering bir zamanlar yavaş ve sıkıcı bir süreçti. Lumion ile her şey daha iyi. Bir CAD modelini içe aktarmaktan göze çarpan bir sonuç oluşturmaya kadar tüm süreç artık sadece birkaç saat sürüyor. Ve bir render’ı anında güncellemeniz gerekiyorsa, modelinizi yeniden bağlayabilir, render ayarlarını düzenleyebilir ve müşterinize yepyeni, güzel bir sonuç gösterebilirsiniz, hem de hepsi birkaç dakika içinde. Hatta gerçek yaşam ortamları bağlamında tasarım yapmanıza yardımcı olan LiveSync ile aynı anda modelleyebilir ve görselleştirebilirsiniz.
 • Ormandan şehre yaşam ortamlari inşa et, Lumion’un kapsamlı sahne oluşturma araçları ve efektleriyle tasarımlarınızı gerçek dünya bağlamında görün. Yoğun ormanlık araziden kentsel sahneye, ağaçlar ve çalılar, arabalar, insanlar, iç mekan mobilyaları, dış nesneler ve daha fazlasını içeren 5.000’den fazla nesne bulabilirsiniz. Lumion Pro versiyonunda* 1.000’den fazla malzeme de mevcuttur ve size çarpıcı cam, alçı, ahşap, metal, kumaşlar ve daha fazlasını anında atama olanağı sağlar.
 • 112 Gerçekçi yeni malzemeler, Lumion Pro’da, ünlü Polygon’dan yaklaşık 100 doku dahil olmak üzere, son derece gerçekçi 122 yeni malzeme ile, 3D modelinizin boş iskeletini renk, derinlik ve duyguyla dolu canlı bir sahneye hızlı bir şekilde dönüştürmek hiç olmadığı kadar kolay. Poliigon.com’dan İç Mekan, Dış Mekan ve Kaya kategorisinde 88 yeni yüksek çözünürlüklü malzeme: Kaşmir, müslin ve baskılı kilim dahil 7 yeni kumaş, 6 yeni perde malzemesi, 6 yeni alçı malzemesi, 14 yeni mermer taş malzemesi, 8 yeni tuğla malzeme, 5 yeni beton malzeme, 8 yeni metal malzeme, 4 yeni çatı malzemesi, 8 yeni parke taşı malzemesi, 15 yeni ahşap malzeme, 7 yeni kaya malzemesi.

 

İçerik Kitaplığındaki* yeni nesneler

 • Lumion 9’da bulunan 634 yeni HD nesne ile tasarımlarınızı gerçek hayatın, yaşanılan alanların ve vahşi ortamların enerjisiyle aşılayın. Bu yeni nesneler şunları içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:
 • Dünyanın dört bir yanından şekil ve boyut farklılıkları dahil 91 yeni ağaç, bitki ve kaya
 • Yüksek kaliteli mutfak aletleri, koltuklar, masalar, depolama öğeleri ve diğer ev mobilyalarından 459 adet iç mekan nesnesi
 • Apartman blokları ve dış mekan mobilyaları dahil 5 dış mekan nesnesi
  Erkekler, kadınlar, yaşlılar, bisikletliler ve daha fazlasını içeren 30 yeni, yüksek kaliteli animasyonlu 3D insan.
 • HD arabalar, spor arabalar ve SUV’lar dahil 10 yeni araç modeli

 

Lumion programının Yetenekleri ?

Lumion yetenek olarak real time yani gerçek zamanlı içerik yapısı sayesin de anında render görüntüsü veren bir animasyon ve render progrımıdır.Birçok 3D programdan sorunsuz dosya alan bu program sayesinde hızlı bir şekilde görselleştirmeye adım atabilirsiniz.Lumion sistem ihtiyacı bakımından şu sistemlerde rahat ve stabil çalışmaktadır.İşletim sistemi olarak 64-bit Windows Vista, 7, 8 or 10 ve rahat bir çalışma için 16GB sistem belleği (ram) ,

Nvidia GeForce GTX 960
Nvidia Quadro K5200
AMD Radeon R9 290 gibi ekran kartları ile rahat bir çalışma olanağı tanımaktadır.
Aynı zamanda Lumion Programı kendi içerisine rahatlıkla şu dosya uzantılarını almaktadır.Collada (.DAE), Sketchup(.SKP), Autodesk® (.FBX), Autodesk® (.DWG), Autodesk® (.DXF), 3DS Max® (.MAX), 3DS Max® (.3DS), Wavefront (.OBJ)

Lumion Programını nerden indirebilirim ?

Lumion programını kendi ana sitesi olan http://lumion3d.com/ adresinden indirebilirsiniz.

Bilgisayar Kursu Fiyatları Ankara

Tel : (0312) 419 26 08
Cep : 0534 513 16 40
Email : info@bbkagp.com
Instagram : @bbkagp