Bir 3D Sanatçısı Olarak Nasıl Para Kazanılır (9 Gerçekleştirme Yolu)

3D Model ile para kazama yontemleri

Bir 3D Sanatçısı olarak para kazanmanın birçok yolu vardır. Ancak asıl soru şu olmalıdır: Bir 3D Sanatçısı olarak nasıl para kazanmak istersiniz?

Hepimizin yapmayı en çok sevdiğimiz, tutkulu olduğumuz ve özellikle bizi tatmin eden ve hayatta bir amaç veren şeyleri yapabilmemiz gerekmez mi?

Sektöre uyum sağlıyor, iş arıyor ve müşterinin istediği ve para harcamak istediği her şeyi yaratıyor musunuz?

Tutkulu olduğunuz şeyi yaratmanızın ve doğru müşterilerin ve müşterilerin size gelmesinin tam tersi olması gerekmez mi?

Tüm dünyaları ve hikayeleri dijital olarak yaratmanıza izin veren, özellikle 3D Endüstrisinde yaratıcı işler, sizi özüne kadar yerine getirmesi gereken işler gibi görünüyor!

3D sadece faturaları ödemek için olmamalı.

Hikayeler anlatmak, izleyiciler oluşturmak ve ortak bir vizyonu paylaşmak içindir.

 

3D Sanatçının ikilemi

Bugün herkes daha az ödemek istiyor, 3D becerilerinizin değeri düşmüş gibi görünüyor ve küresel rekabet dayanılmaz olabilir.

Vasat bir 3D-Sanatçı olmayı öğrenmek hızlı olabilir, pahalı bir Film Okuluna gerek yok, kendi kendine öğretebilirsin.

Müşteriler elinizden gelenin en azıyla tatmin olurlar ve yeterince iyi ile yetinirler. Peki biz 3D Sanatçıları olarak bu tür bir pazarda nasıl geçimimizi sağlayabilir ve tatmin olmuş hissedebiliriz?

3D Sanatçılar birden fazla işi üstlenmeli mi?

Daha fazla mı yoksa farklı beceriler mi öğreniyorsunuz?

Çok fazla düşük kaliteli, sıkıcı iş ve genellikle çok düşük olan bir 3D-Sanatçı maaşı yüzünden ezilmek ve tükenmek mi?

Hayallerimizi gerçekleştirme potansiyeline sahip yaratıcı bir endüstride bir kariyere başlama konusundaki eski umutlarımızdan vazgeçmeli miyiz?

Gelin bunu derinlemesine inceleyelim ve 3D ile nasıl para kazanılacağına bakmadan önce kendimize soracağımız bazı sorularla başlayalım:

 

Neden bir 3D Sanatçısısın?

3D’yi seviyoruz.

Boş bir görüntü alanından yeni dünyalar, karakterler ve hikayeler yaratmayı seviyoruz. Bir işlemeyi cilalamayı seviyoruz ve bu deri malzemeyi mümkün olduğunca gerçekçi görünmesini sağlamaya çalışıyoruz.

Fikirlerimizi hayata geçirmeyi seviyoruz.

Arabaları patlatmak, ejderhaları uçurmak, kahramanları başarılı kılmak, düşmanları teslim etmek ve dünyanın hayran olduğu ve daha önce hiç görülmemiş görüntüleri oluşturmak istiyoruz.

Neden bir 3D Sanatçısısın?

 

Bir 3D Sanatçının Nihai Hedefi Nedir?

Hatırlanmak, alanımızda otorite olmak, ihtiyaç duyulmak, beğenilmek, sanatsal veya teknik olarak ve ayrıca bir insan olarak istiyoruz.

Düşüncelerimizi, duygularımızı görselleştirmek istiyoruz, hedeflerimize ulaştığımızı, eski benliğimizi aştığımızı ve geçmişte yapabildiklerimizin ötesinde ilerlediğimizi hissetmek istiyoruz.

Yaptığımız şeyle tatmin olmak ve onda bir amaç bulmak istiyoruz.

Benzersiz ve özgün olmak ve başkalarını değil kendi vizyonumuzu pazarlamak istiyoruz.

İnsanların yaptığımız işe değer vermesini istiyoruz. Her şeyi güzel, havalı ve şık yapan veya saniyeler içinde viral bir hit oluşturan sihirli bir (“Pixar”) düğmesi yoktur.

Bunu biliyoruz, ancak potansiyel müşterilerimiz ve işverenlerimiz biliyor mu?

 

Milyonlar kazanmak mı yoksa yeterince mutlu olmak mı?

Ya ilk milyonunuzu kazansaydınız?

Hayatının geri kalanında çalışmayı bırakıp hiçbir şey yapmasan olmaz mı? İlk milyonu kazanırken dönüştüğün kişiyle paranın kendisinden daha çok ilgilenmen gerekmez mi?

Sana bunu söylememe izin ver:

İlk milyonu yapabilen kişi, hayatının geri kalanında gelişmek ve öğrenmek için çok çalışmaktan vazgeçmeyecektir.

Şu anda o milyona gerçekten ihtiyacın olsaydı ve hayatın buna bağlı olsaydı, dışarı çıkar ve ne pahasına olursa olsun çok çalışırdın.

Belki de doğru Endüstride olduğunuzu ve projeleriniz hakkında tutkulu olduğunuzu ancak zengin olduktan sonra bileceksiniz ve yine de kendiniz için 3d projeleriniz üzerinde çalışmaya devam edeceksiniz – sadece eğlence olsun diye.

 

3D Endüstrisinin Durumu

Küreselleşme ve Teknoloji, 3D Endüstrisini dönüştürüyor.

Düşük ücretli ülkelerdeki Sanatçılara dış kaynak sağlayarak, eski maliyetlerin bir kısmı için basit homurdanma işleri yapılabilir.

Teknoloji, stüdyoların belirli türde çekimler yapmasını daha ucuz hale getirmek için 3D Tarama ve Hareket Yakalama gibi görevleri otomatikleştirmemize izin veriyor.

Bu küreselleşmiş Endüstride rekabet tüm zamanların en yüksek seviyesinde ve Upwork gibi serbest platformlarda ihale savaşları saçma.

Bazıları, düşük ücretli ülkelerle rekabet edebilmek için, tüm hantal işleri kendiniz yapmak yerine, işi yapmak için doğru insanları nasıl bir araya getireceğinizi öğrenmeye odaklanmanız gerektiğini önerdi.

Bu, yaratıcı becerilerinize ek olarak 3D Endüstrisinin ticari yönünü öğrenmek anlamına gelir.

 

Okuldan yeni mezun olmuş veya kıdemli 3D Sanatçısı

Uzun süredir çalışan bir 3D Sanatçısı olarak Serbest 3D Sanatçısı oldum, bu makale biraz önyargılı.