Neden Sosyal Medya için Profesyonel Fotoğrafçı Kullanılmalı?

“İyi bir ilk izlenim bırakmak için sadece bir şansınız var.” Evet, bu eski klişe, sosyal ağ sitelerinde harcanan zamanın her zamankinden daha fazla ilk izlenim fırsatları yarattığı günümüzün yüksek hızlı dijital dünyasında giderek daha alakalı hale geliyor. Görünüşe göre daha az el sıkışıyoruz ve hatta göz temasında daha büyük bir düşüş var; gerekli profesyonel portreyi girin.

 

Sosyal Medya için Profesyonel Fotoğrafçı

Milne Photography’den iyi arkadaşım Tom Milne, tüm önemli profesyonel pozları yakalamak için stüdyosuna giderek daha fazla insanın geldiğine dikkat çekiyor. Bu artan talep sadece şirketin web sitesi veya iş arayanlar için değil. İlgi, o kişiyi sosyal medya aracılığıyla dünyaya temsil etmekten gelir.

Sosyal medya, üniversite öğrencilerinin profesyonel bir ortam olarak değil, çevrimiçi ortamda sosyal olmaları olarak başladı. Ancak günümüzde LinkedIn, Facebook ve Twitter gibi siteler, işletmelere ve yöneticilerine bağlantıların daha önce hiç var olmadığı yerlerde bağlantı kurma fırsatı sunuyor. Cep telefonuyla alınan kravatında dağınık saçlı veya emniyet kemeri olan bir Yönetici bulmak zor. Bireyin düşünülmüş dijital bir temsilini görüyoruz.

Profesyonel model portre fotograf Cekimi Ankara

Kendinizin mükemmel bir profesyonel temsilini nasıl yakalarsınız?

Harika bir portre çekerken dikkat edilmesi gereken birçok faktör vardır (Işık, lens, çevre, kıyafet, saç, beceri vb.). Profesyonel bir fotoğrafçıyı kolayca kolaylaştırmak için sizin ve benim gibi insanların bizim tarafımızdan neler yapabileceğini, bizim neyi kontrol ettiğimizi bilmek istiyorum.

Stylishlyme.com’da, öncelikle bir stil moda fotoğrafçısı olarak tanınıyorum, bu yüzden Milne Photography’den iyi arkadaşım Tom’dan profesyonel fotoğrafçılıkla ilgili bir şeyler almaya karar verdim. Milne, gençliğinden beri fotoğrafçılık konusunda tutkuluydu ve 20 yıllık fotoğrafçılık deneyiminden sonra (Deniz Kuvvetlerinde çekim yapmak ve kendi stüdyosunu işletmek) ve ödüllü bir fotoğrafçı olarak görüşleri paylaşmak istediğim değerli bir fikirdi.

 

Sizin için doğru fotoğrafçıyı seçin

Doğru fotoğrafçıyı seçmek biraz dikkatli olmayı gerektirir. Tom Milne yakınlarında değilseniz, etraftan öneriler isteyin, fotoğrafçıları portföyleri üzerinden araştırın, beğendiğiniz kurumsal vesikalık fotoğrafları bulun ve kiralamak istediğiniz bir fotoğrafçı ile röportaj yapmaktan çekinmeyin. Rahat hissetmek anahtardır ve güvenebileceğiniz bir kişiye sahip olmak, iyi bir seans ile harika bir seans arasındaki farkı yaratacaktır!

Unutmayın: Önemli bir kural olarak, büyük olasılıkla ödediğinizin karşılığını alırsınız.

Profesyonel portre fotograf Cekimi Ankara

 

Ne istediğini bilmelisin

Markalaşma ile ilgili diğer faaliyetler gibi, iş portreleri de iyi düşünülmelidir. Düşünülmesi gereken bazı şeyler:

Şirketiniz zaten bir marka standardı belirledi mi? Fotoğrafçınızın aynı görünümü oluşturması için şirketinizin fotoğraflarının bir örneğini getirin.

Fotoğrafla hangi tonu ifade etmeye çalışıyorsun? Kurumsal? Ciddi? Yaklaşılabilir mi?

Birincil hedef kitleniz kim? Diğer profesyoneller ve işletmeler veya tüketiciler? Ya da her ikisi de?

 

Çekim yapmadan önce kendinize rahatlamak için zaman verin

Tom ve ben gibi fotoğrafçılar, insanların her zaman kamera önünde olmaya alışkın olmadıklarını ve bu yabancılıktan dolayı muhtemelen tüm süreç hakkında endişeleneceklerini anlıyoruz. Başlamadan önce ne kadar uzun süre rahatlamanız gerekiyorsa o kadar iyi.

Seansa en sevmediğin kıyafetle başlamak harika bir numara. Gergin ve garip hissedebileceğinizden, en iyisi rahat olduğunuzda sona saklamaktır.

 

Giysiler kişiyi yapar

İşte yapmanız gerekenler ve göz önünde bulundurmanız gerekenler:

Düz renkler giyin! Desenler gürültülü veya dikkat dağıtıcı olabilir, bu da fotoğrafın en önemli kısmından, yani yüzünüzden!
Spagetti kayışları veya o çılgın çapraz şal / bluz şeylerinden herhangi birini KULLANMAYIN.
Yaka ve yaka çevresinde ilgi çekici bir şey olan gömlekleri SEÇİN.
En az 3 – 5 kıyafet seçeneği getirin. Seçenekler, seçenekler, seçenekler. Ayarları, arka planları ve makyajı seçerken esnekliği takdir edeceksiniz.
Seçeneklere Yatırım Yapın!

Milne, tutarlı bir ton ve mesajı korurken imajınızı ve çeşitli sosyal medya varlıklarınızı taze tutabilmeniz için farklı kıyafetler ve ortamlarda çeşitli resimler çekmenizi şiddetle tavsiye eder.

Bilginize: Facebook, 2×3 kırpma oranını destekler, bu da tüm resmi görüntüleyecekleri anlamına gelir. Twitter & Gravatars ise 73 × 73 piksel veya 48 × 48 piksel kare en boy oranı kullanıyor. Siz veya Twitter’ın resmi bir karenin içine sığacak şekilde kırpacağını unutmayın. Bunları göz önünde bulundurmak, fotoğrafınızın sosyal medyadaki varlığımızın iyi düşünülerek temsil edilmesini sağlayacaktır.