Model Page Header-3
hecklist-Private-Lesson-2-3.png

Photoshop Post Prodüksiyon Kursu Ankara


Post-Prodüksiyon süreci, editörler, ses mühendisleri, foley sanatçıları, renk uzmanları ve daha fazlası gibi bir dizi profesyoneli içerir. Televizyon, özellikler ve diğer görsel ortamlarda evrensel olan bazı standart uygulamalar vardır.

Ancak elbette, projenin boyutuna, bütçesine ve bulunduğunuz arenaya (televizyon, film ve hatta video oyunları) bağlı olarak Post Prodüksiyon sürecinin değişeceğini unutmamak önemlidir.

Post-Prodüksiyonu kısaca tanımlayacağız ve çoğunlukla filmle ilgili oldukları için genellikle sürecin bir parçası olan aşamalara geçeceğiz.


 • Güvenilir depolamaya sahip olun
 • Resim düzenleme
 • Ses düzenleme – ADR ve Foley
 • Güvenli müzik
 • Ses karıştırma
 • Görsel efektler
 • Renk düzeltmesi
 • Başlıklar, krediler ve grafikler
 • Dağıtım malzemelerini toplayın
 • Fragman yapma


Film çekilip prodüksiyon tamamlandıktan sonra nihayet yatağa gidebilirsiniz! Şaka yapıyorum. Post-Prodüksiyon zamanı. Yönetmen, yapımcı veya editör olun, bu sürecin en az birkaç aşamasına dahil olacaksınız. Ve oldukça fazla aşama var. Hadi buna girelim.


Şimdi görsel efektlerinizi ekleme zamanı. Şimdiye kadar, görsel efektlerinizin üretim öncesi aşamada nereye gitmesini istediğinizi önceden planlamış olmalısınız, burada daha fazlasını okuyabilirsiniz. Doğru yapılırsa, bu çekimleri storyboard’a çıkardınız ve prodüksiyon gününüzde efektlerin nereye gideceğini planladınız. Değilse, olaydan sonra efektler eklemek hala mümkündür, ancak geç eklendiğinde genellikle zor ve sınırlayıcı olabilir.

Videonuzda kullanabileceğiniz en yaygın görsel efekt animasyondur. Yeteneğinize güveniyorsanız veya gelişmiş özel efektler yapabilen biriyle çalışıyorsanız, CGI modellemeyi de kullanabilirsiniz; burada benzersiz 3B işlenmiş nesneler veya modeller veya nesneler veya karakterler oluşturmak için özel görsel efekt yazılımı kullanarak halihazırdaki halinize eklemek için. filme alınan çekimler.

Bazen, ihtiyacınız olan tüm görsel efektler, bir filtre eklemek veya videonuza bir solma ya da yavaşlama eklemek gibi çok basit bir şey olabilir. Bu efektler genellikle kullandığınız video düzenleme yazılımının içinde bulunur. Diğer zamanlarda, eklemeniz gereken tek şey bir metindir;


Son olarak, tüm görsel efektleriniz ve alt üçüncü başlıklar uygulandığında, renk düzeltme zamanı. Renk düzeltme, her çekimdeki ışığın rengini dijital filtrelerle değiştirerek her çekimin birbiriyle eşleşmesi işlemidir. Bu düzeltmeler, bir çekimde çok fazla ışığın olduğu ve diğerinde çok az ışığın olduğu pozlama sorunlarını düzeltmeyi; veya ışığın renginin eşleşmediği beyaz dengesi sorunları.

Videonuzun birlikte güzel bir şekilde akmasını istiyorsunuz. Ses seviyelerinizin eşit olmasını istediğiniz gibi, görsellerin hepsinin mümkün olduğunca benzer görünmesini istersiniz, böylece hiçbir tek çekim bir diğerinden sarsıcı veya daha düşük kalitede çıkmaz. Doğru yapıldığında, hiç kimse herhangi bir düzenlemenin yapıldığını bile anlamamalıdır.


Post prodüksiyon, birçok kişiyi içeren çok ayrıntılı bir süreçtir, ancak beş farklı aşamaya ayrılabilir:

 1. Kayıt görüntüleri. Çekiminizi kaybetmek istemeyeceksiniz, bu nedenle düzenleme sürecine geçmeden önce kaydedildiğinden ve net bir şekilde etiketlendiğinden emin olun. Filmin uzunluğuna ve bilgisayarınızın işlem gücüne bağlı olarak bu işlem birkaç gün sürebilir.
 2. Montaj görüntüleri. Bu, düzenleme sürecinin başlangıcıdır. Tüm çekimler toplanır ve standart altı çekimler – örneğin, yanlış okunan satırlar, çekimin arkasındaki personel – silinir. Daha sonra kolaylık olması için her bir sahneden birkaç sahneyi sahne adıyla etiketlenmiş klasörlerde toplayın. Tüm bu süreç birkaç gün sürebilir. Her sahneden alınan görüntüler, film şekillenmeye başladığında sıralı bir zaman çizelgesine yerleştirilir.
 3. Kaba kesim. Filmin kaba bir versiyonu birlikte düzenlenir. Bu, işlem gücünüze ve dahil olan editörlerin sayısına bağlı olarak kolayca birkaç hafta sürebilir. Zaman çizelgesi, seçilen her sahnenin son çekimleri ve bir araya getirilen kaba bir düzenleme ile temizlenir. Post prodüksiyon ses ekibi de bu aşamada film üzerinde çalışacak, daha net seslendirmeyi yeniden kaydedecek, ses efektleri ekleyecek ve müzik besteleyecek.
 4. İyi kesim. Film ince ayar yapılır ve sıkılaştırılır ve nihai sahneler şekillenmeye başlar. Her bir kareye ayrı ayrı dikkat edin, filmin birlikte çalıştığından ve kostüm değiştirmek veya kamera açılarını değiştirmek gibi bariz hatalar olmadığından emin olun.
 5. Son kesim. Son kesim, renk derecelendirme ve düzeltme, hareketli grafikler ve görsel efektler dahil olmak üzere kalan tüm çalışmaların piyasaya sürülmeden önce gerçekleştirildiği yerdir.

 

Ankara Post Production Özel Ders

Bir 3D Render’i Bitirme – Geçiş, Birleştirme ve Dokunmalar

Bir çok Mimari çizimler ve fotoğraflarda gerçekte fark edilmeyecek şekilde, Photoshop’ta çok sayıda post processing yapılabilir.

 

Bu ders dizisinde V-Ray ve Photoshop kullanarak post-prodüksiyon tekniklerini öğreneceğiz. V-Ray elemanlarının nasıl kurulacağını, materyal ve nesne kimliklerini nasıl atayacağınızı, not aldığınızı ve yöneteceğinizi öğreneceğiz. Daha sonra, temel görüntüyü geliştirmek için V-Işını Elemanlarını kullanarak Photoshop dosyasını kuracağız. Son olarak, entourage elemanlar ekleyeceğiz ve onları sahnenin içine yerleştireceğiz ve son çıktıyı geliştirmek için harmanlama katmanları kullanacağız.

Ankara Post Production Özel Ders Nasıl Yapılır

FixThePhoto uzmanları veya diğer firmalardan fotoğraf ustaları tarafından yapılan rötuş öncesi ve sonrası örnekleri sadece türlerde değil, aynı zamanda düzenleme görevinin karmaşıklığında da farklılık gösterir.

Ankara Post Production Özel Ders Uygun Fiyat

 

Her modern fotoğrafçı ve hatta rötuşla bağlantıya sahip olmayan insanlar, güncel fotoğrafların iyileştirilmesinin sıradan portreler veya tüm aynı düğün resimleriyle sınırlı olmadığını bilirler. Günümüzde Photoshop, yüksek zorluk seviyesindeki görevleri çözmektedir. Ve bu, Photoshop’u farklı alanlarda yaygın olarak kullanılmasını sağlar. Ve bu makalede dikkatimizi bu “rötuş yardımcısı” ile iç tasarım ve hatta mimari projeler arasındaki bağlantıya odaklayacağız.

Ankara Post Production Özel Ders Fiyatı

Şaşırtıcı görünüyor mu? Ancak Photoshop, bu karmaşık alanlarda bile zevk almak için tüm faydaları zaten göstermiştir. Bu soruna güvenilen en büyük görevler, Photoshop mimarisi oluşturmaya ayrılmıştır. Hala ne olduğunu bilmiyor musun? Yetenekli elin yardımıyla, bir evin muhteşem bir görselleştirmesinin bu kadar mükemmel bir şekilde oluşturulabileceğini göreceksiniz ki, Photoshop çalışmasını tanıyacaksınız ve bunun bir çekim olduğunu düşüneceksiniz.

Ankara Post Production Özel Ders Nerede

[aio_button align=”none” animation=”none” color=”orange” size=”small” icon=”coins” text=”İndirimli Fiyatlar” relationship=”dofollow” url=”#fiyat”][aio_button align=”none” animation=”none” color=”orange” size=”small” icon=”pencil” text=”İletişime Geç” target=”_blank” relationship=”dofollow” url=”http://www.bbkagp.com/iletisim/”][aio_button align=”none” animation=”none” color=”orange” size=”small” icon=”newspaper” text=”Diğer Dersler” relationship=”dofollow” url=”http://www.bbkagp.com/ozel-ders-ankara-tasarim-grafik-bilgisayar-ingilizce/”]

Girl working with laptop

Yaratici Fikirler

Tel : (0312) 419 26 08
Cep : 0534 513 16 40
Email : info@bbkagp.com
Instagram : @bbkagp

Başarıya Doğru
Workspace
Bilgisayar Kursu Fiyatları Ankara
İnstagram’da :

[enjoyinstagram_mb_grid]