Ankara Photoshop Kursu Görsel Tasarım, Foto Edit, Fotomontaj

Medya ve Grafik iletisim 2

Photoshop Kursu Hafta içi hafta sonu ve esnek eğitim saatleri ile ve Photoshop ile Örnek çizimler ile konu anlatımı

Photoshop Kursu Ankara

Photoshop Kursu Ankara

Ankara Photoshop kursu sıfırdan başlayarak foto edit, grafik tasarım, foto montaj, renk değişimi, sosyal medya edit ve tasarımlar la devam ediyor. Photoshop kursu fiyatı oldukça uygun olup, çalışmaya başladıktan hemen sonra geri kazanmış oluyorsunuz.

Photoshop eğitim kursumuz, konuları Photoshop’ın görsel tasarım uygulamanıza nasıl yardımcı olabileceğini, TV prodüksiyon becerilerinizi geliştirmenize veya yeni bir video oyunu oluşturmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

Yaratıcı yanınızı her kullanıcı düzeyine uygun fotoğraf düzenleme seçenekleri ile güçlendirin ve sıradan anlık görüntüleri olağanüstü görüntülere dönüştürün. Yazdırma, web, Facebook ve daha fazlası aracılığıyla paylaşmak için kolaylıkla harika fotoğraflar hazırlayın, düzenleyin ve oluşturun. Ayrıca artık nereye giderseniz gidin Elements fotoğraflarınızı akıllı telefonunuzda veya tabletinizde yanınıza alabilirsiniz.

Adobe Photoshop, Windows veya MacOS bilgisayarlarda kullanım için görüntü düzenleme ve fotoğraf rötuşlama için bir yazılım uygulamasıdır. Photoshop, kullanıcılara görüntü, resim ve illüstrasyon oluşturma, geliştirme veya başka bir şekilde düzenleme olanağı sunar. Adobe Photoshop ile arka planları değiştirmek, gerçek hayattaki bir resmi simüle etmek veya evrenin alternatif bir görünümünü oluşturmak mümkündür. Çok sayıda görüntü ve video dosyası formatı için fotoğraf düzenleme, görüntü işleme ve rötuş için en yaygın kullanılan yazılım aracıdır. Photoshop’taki araçlar, hem tek tek görüntüleri hem de büyük fotoğraf gruplarını düzenlemeyi mümkün kılar. Photoshop CC, Photoshop Elements, Photoshop Lightroom ve iOS için Photoshop’un azaltılmış özelliklere sahip bir sürümü olan Photoshop Express dahil olmak üzere Photoshop’un çeşitli sürümleri vardır. Adobe Photoshop, Photoshop Lightroom’u içeren bir abonelik olarak ve daha büyük Creative Cloud aboneliğinin bir parçası olarak kendi başına mevcuttur.


Adobe Photoshop, tasarımcılar, web geliştiricileri, grafik sanatçıları, fotoğrafçılar ve yaratıcı profesyoneller için kritik bir araçtır. Görüntü düzenleme, rötuşlama, görüntü kompozisyonları oluşturma, web sitesi maketleri ve efekt ekleme için yaygın olarak kullanılır. Dijital veya taranmış görüntüler, çevrimiçi veya baskıda kullanım için düzenlenebilir. Web sitesi düzenleri Photoshop’ta oluşturulabilir; geliştiriciler kodlama aşamasına geçmeden önce tasarımları tamamlanabilir. Bağımsız grafikler oluşturulabilir ve diğer programlarda kullanılmak üzere dışa aktarılabilir.


Adobe Photoshop CC, Photoshop’un abonelikle sağlanan Creative Cloud sürümüdür. Photoshop ürün ailesinin profesyonel düzeydeki sürümü olarak kabul edilir. Photoshop CC, Photoshop Lightroom ile birlikte veya daha büyük bir Creative Cloud aboneliğinin parçası olarak sunulur. Photoshop CC, tasarımcılar, web uzmanları, video düzenleyiciler ve fotoğrafçılar tarafından dijital görüntüleri değiştirmek veya manipüle etmek için kullanılan gelişmiş bir görüntüleme yazılımıdır. Photoshop, bazı 3B görüntü düzenleme işlevleri sunsa da, öncelikle 2B görüntüleri düzenlemek için kullanılır. Photoshop, görüntü analizi işlevi içerir ve görüntüleri çevrimiçi veya baskıda kullanıma hazırlamak için kullanılabilir.

 

Adobe Photoshop Elements, Photoshop ürün ailesinin tüketici düzeyindeki sürümüdür. Photoshop Elements, Adobe Photoshop CC’de bulunan profesyonel yeteneklerin birçoğunu içerir, ancak bunlara giriş seviyesi bir kullanıcı düşünülerek tasarlanmış daha basit seçenekler sunulur. Daha spesifik olarak, amatör fotoğrafçılar ve dijital fotoğrafçılık hobileri için tasarlanmıştır. Photoshop Elements, Photoshop CC ile aynı temel dijital görüntüleme teknolojisi kullanılarak oluşturulmuştur. Photoshop Elements’in yaygın olarak kullanılan yetenekleri şunları içerir:

  • Bir görüntünün rengini değiştirme.
  • Görüntüleri kırpma.
  • Mercekteki toz veya kırmızı göz gibi kusurları onarmak.
  • Kalem veya kurşun kalemle bir resim üzerinde çizim.
  • Resimlere metin ekleme.
  • Bir görüntüdeki insanları veya nesneleri kaldırma.
  • Hızlı erişim için fotoğrafları düzenleme.
  • Görüntüleri çevrimiçi yayınlamak veya e-posta yoluyla göndermek.

 

Photoshop Lightroom, Photoshop ürün ailesinin bir parçasıdır ve öncelikle fotoğrafçılar tarafından büyük hacimli görüntülerin toplu işlenmesi için kullanılır. Lightroom, aynı anda çok sayıda fotoğrafa uygulanabilecek görüntü ön ayarları oluşturma ve kaydetme yeteneğine sahiptir. Ayrıca tahribatsız görüntüleme araçlarına sahiptir; böylece orijinal dosyalar bozulmadan kalır. Lightroom, RAW dosyalarını düzenleme yeteneğine sahiptir. Işık dengesi ve beyaz pozlama, bir RAW dosyası içinde değiştirilebilir veya ayarlanabilir. Ancak Photoshop Lightroom, Adobe Photoshop CC veya Adobe Photoshop Elements’in birçok işletim özelliği veya işlevine sahip değildir ve farklı bir arabirim kullanır.


Adobe Photoshop’un maliyeti, her belirli Photoshop ürünü için değişir. Photoshop Elements 100 ABD dolarıdır ve satın alındıktan sonra sonsuza kadar kullanılabilir. Bu yazılımın kalıcı bir lisansa sahip olduğu kabul edilir. Diğer Photoshop ürünlerinin maliyeti, abonelik türüne ve aboneliğin süresine bağlı olarak ayda 10 ABD Doları ile 60 ABD Doları arasında değişmektedir. Daha düşük maliyetli seçenekler yalnızca Photoshop uygulamalarını içerirken, daha yüksek maliyetli seçenekler Photoshop’un yanı sıra diğer Creative Cloud araçlarını içerir. 10 veya daha fazla çalışandan oluşan gruplar için lisans satın almak isteyen öğrenciler, öğretmenler ve kuruluşlar için indirimli planlar da mevcuttur.

Adobe Photoshop’la neler yapılabilir (Örnek Videolar):

 

Bilgisayar Kursu Fiyatları Ankara

Tel : (0312) 419 26 08
Cep : 0534 513 16 40
Email : info@bbkagp.com
Instagram : @bbkagp