Figma Kursu UI Tasarım, Arayüzü Edit, UX nedir

Medya ve Grafik iletisim 2

Figma Kursu Hafta içi hafta sonu ve esnek eğitim saatleri ile ve Figma ile Örnek çizimler ile konu anlatımı

Figma ux-ui-design kursu ankara

Figma Kursu Ankara

Ankara Figma kursu sıfırdan başlayarak arayüzü edit, arayüzü tasarım, ikon tasarım montaj, renk değişimi, sosyal medya edit ve tasarımlar la devam ediyor. Figma kursu fiyatı oldukça uygun olup, çalışmaya başladıktan hemen sonra geri kazanmış oluyorsunuz.

Figma eğitim kursumuz, konuları Figma’nın görsel tasarım uygulamanıza nasıl yardımcı olabileceğini, mobile uygulamalarında becerilerinizi geliştirmenize veya yeni bir arayüzü oluşturmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

figma-kursu ankara

Figma nedir? (Ve Yeni Başlayanlar İçin Figma Nasıl Kullanılır)

Figma, tasarım dünyasını fırtına gibi ele geçiren en devrimci grafik düzenleme uygulamalarından biridir. Onu bu kadar çekici yapan şey, kullanımının ücretsiz olmasıdır.

Bu harika web tabanlı uygulamaya hala aşina değilseniz veya yazılımdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize dair ipuçları arıyorsanız, doğru yere geldiniz.

Bu başlangıç kılavuzunda, bazı öğreticileri ve video kılavuzlarını tek bir yerde özetliyoruz. Google’da saatlerce arama yapmadan ve sinirlenmeden Figma hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için bunları kullanabilirsiniz.

Figma, web tabanlı bir grafik düzenleme ve kullanıcı arayüzü tasarımı uygulamasıdır. Wireframing web sitelerinden her türlü grafik tasarım işini yapmak, mobil uygulama arayüzleri tasarlamak, tasarımları prototiplemek, sosyal medya gönderileri hazırlamak ve bunların arasındaki her şeyi yapmak için kullanabilirsiniz.

Figma, diğer grafik düzenleme araçlarından farklıdır. Temelde doğrudan tarayıcınızda çalıştığı için. Bu, birden fazla lisans satın almak veya yazılım yüklemek zorunda kalmadan projelerinize erişebileceğiniz ve herhangi bir bilgisayar veya platformdan tasarlamaya başlayabileceğiniz anlamına gelir.

Tasarımcıların bu uygulamayı sevmesinin bir başka nedeni de Figma’nın aynı anda 3 aktif proje oluşturup saklayabileceğiniz cömert bir ücretsiz plan sunmasıdır. Öğrenmeniz, denemeniz ve küçük projeler üzerinde çalışmanız için fazlasıyla yeterli.

 

Figma Nasıl Kullanılır?

Daha önce de belirttiğimiz gibi Figma web tabanlı bir uygulamadır. Uygulamayı kullanmaya başlamak için tek ihtiyacınız olan bir masaüstü bilgisayar veya iyi bir tarayıcıya ve internet bağlantısına sahip bir dizüstü bilgisayar. Ardından ücretsiz bir hesap açmak için Figma web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ve hemen tasarımlarınız üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Figma, sıfırdan veya önceden hazırlanmış şablonları kullanarak tasarımlar oluşturabileceğiniz, çok yeni başlayanlar için uygun bir düzenleyiciye sahiptir. Figma’nın nasıl kullanılacağını öğrenmek için birçok kaynak var. Ancak, aşağıda önerilen öğreticilerimizi takip ederseniz öğrenme süreci çok daha kolay olacaktır.


Adobe Photoshop, tasarımcılar, web geliştiricileri, grafik sanatçıları, fotoğrafçılar ve yaratıcı profesyoneller için kritik bir araçtır. Görüntü düzenleme, rötuşlama, görüntü kompozisyonları oluşturma, web sitesi maketleri ve efekt ekleme için yaygın olarak kullanılır. Dijital veya taranmış görüntüler, çevrimiçi veya baskıda kullanım için düzenlenebilir. Web sitesi düzenleri Photoshop’ta oluşturulabilir; geliştiriciler kodlama aşamasına geçmeden önce tasarımları tamamlanabilir. Bağımsız grafikler oluşturulabilir ve diğer programlarda kullanılmak üzere dışa aktarılabilir.


UI Tasarım Eğitimlerine Giriş

Özünde, Figma, kullanıcı arayüzü tasarımı ve prototipleme için yapılmış bir araçtır. İlerlemeden önce, UI tasarımı hakkında temel bir anlayışa sahip olmanız en iyisidir. Ücretsiz uygulamadan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Envato Elements üyeliğiyle binlerce Figma grafik şablonu, UI kiti ve web şablonu indirin. Ayda 16 dolardan başlar ve 2.000.000’den fazla Figma şablonu, tasarım varlıkları, grafikler, temalar, fotoğraflar ve daha fazlasını içeren büyüyen bir kitaplığa sınırsız erişim sağlar.

 

Kimler Kullanmalı?

Figma sağlam bir araçtır ve ücretsiz bir planı mevcuttur, dijital alanda çalışan herkes için denemeye değer. (Çoğu tasarımcının, onları müşteriler ve potansiyel işverenler için daha pazarlanabilir hale getirmek için tüm ana araçlar hakkında en azından bir çalışma bilgisine sahip olması gerektiğini savunuyorum.)

Daha genel olarak konuşursak, Figma en çok daha fazla işbirlikçi ekiplerde çalışan insanlar tarafından takdir edilmektedir. Diğer tasarım ve prototip oluşturma araçları bu temel özellikten yoksundur veya Figma ile aynı yeteneğe sahip değildir. Bu özellik tek başına tasarımcılara zaman kazandırabilir ve projelerin daha sorunsuz çalışmasını sağlayabilir.

 

Figma, yüksek düzeyde ölçeklenebilir olan vektör tabanlı bir tasarım aracıdır. Bireysel projeler için olduğu kadar büyük ekip çalışmaları için de çalışır. Tarayıcı tabanlı tasarım, çalışırken işinizi kaydedecek kadar “akıllı”dır ve hatta bir an için internet bağlantınız koptuğunda bile işinize devam edebilirsiniz.

Ana özellikler şunları içerir:

 • Herhangi bir yönde çizim yapmanızı sağlayan modern kalem aracı ve anında yay tasarımları
 • Açık Tip yazı tipi özellikleri
 • Projeleri hızlandırmak için tekrarlanan öğeler için eklentiler aracılığıyla otomatikleştirilmiş görevler
 • Aralık, düzenleme ve düzenleme için otomatik ayarlamalara sahip akıllı seçim aracı
 • Doğrudan projenize kaydeden esnek stiller
 • Tasarım sistemleri ve bileşenleri oluşturun
 • Erişilebilir kitaplıkları sürükleyip bırakın
 • Tüm ekibin bilgi sahibi olması için bir projede sınırsız izleyiciye sahip olma yeteneği
 • Tasarım dosyalarını inceleyin ve kod parçacıklarını alın
 • Canlı bağlantıya sahip kolay dışa aktarma özelliği (düz PDF değil)
 • Tasarım etkileşimleri ve mobil cihazlar için optimize edilmiş prototipler
 • Nesneleri ve geçişleri bağlamak için akıllı animasyon
 • Gömülü yorum
 • Paylaşılan tasarım alanlarında ekiplerle birlikte gerçek zamanlı olarak düzenleyin
 • Değişen her şeyi ve bunu kimin yaptığını bilmenizi sağlayan sürüm geçmişi
 • Tek bir yerde aranabilir varlıklar, paylaşılabilir stiller ve her şeyle tasarım sistemleri oluşturun
 • Gerektiğinde bunları geçersiz kılma özelliğine sahip yeniden kullanılabilir bileşenler oluşturun
 • Tasarımdan prototipe kadar her şey için tek platform


Figma, yapacağınız işin hacmine ve ayrıca premium işbirliği özelliklerine bağlı olarak ücretsiz ve ücretli planlara sahiptir.

Tam fiyatlandırma ayrıntıları:

Başlangıç (ücretsiz): 30 günlük sürüm geçmişine ve sınırsız bulut depolama alanına sahip iki adede kadar düzenleyici ve üç proje
Profesyonel (düzenleyici başına aylık 15 ABD doları): Sınırsız proje, sınırsız sürüm, özel dosya ve kullanıcı izinleri, yalnızca davetli özel projeler ve paylaşılabilir ekip kitaplıkları içerir
Kuruluş (düzenleyici başına aylık 45 ABD doları): Profesyonel artı kuruluş çapında tasarım sistemleri, merkezi ekipler, özel eklentiler, eklenti yönetimi, paylaşılan yazı tipleri, tek oturum açma ve gelişmiş güvenlikteki her şeyi içerir
Figma, yıllık ödemeye karşı aylık ödeme için indirimli fiyatlandırma sunar ve öğrenci fiyatlandırmasına sahiptir.

Bulut tabanlı bir araç istiyorsanız ve işbirliğine önem veren bir şeye ihtiyacınız varsa, Figma muhtemelen sizin için doğru seçimdir. Bulut arayüzü sayesinde Mac ve PC’de çalışır ve Sketch ve Adobe XD’ye (en yakın rakipler) benzer işlevselliğe sahiptir.

Figma, tasarımcılar ve geliştiriciler arasında sağlam bir itibar kazanacak kadar uzun süredir var ve kitinizde sağlam bir araç olabilir.

 

Bilgisayar Kursu Fiyatları Ankara

Tel : (0312) 419 26 08
Cep : 0534 513 16 40
Email : info@bbkagp.com
Instagram : @bbkagp