Daha İyi Video Düzenleme Teknikleri – Daha İyi Video Dizisi Yapın

Filmini çektin. Tüm çekimlerinizi sabit diskinizde var. Tüm sıkı çalışmanızı bir şeye dönüştürmeye hazırsınız. Sonra ne yapacaksın?

İpucu 1 – Organizasyon
Çekiminizi düzenleyin. Tıpkı ön prodüksiyon, çekimlerinizi daha yumuşak hale getiriyor, tüm çekimlerinizi organize etmek, video editörlüğü olarak hayatınızı çok daha kolaylaştıracaktır. Aşağıdakilerin her biri için klasörleri ayarlayın:

 • Ses
 • Video
 • Durağan Görüntüler
 • Export

Kurgu Montaj Tanıtım Film Ankara Freelance

Bu klasörler içinde daha derin bir seviye düzenleyebilirsiniz. Ses klasöründe, neye sahip olduğunuza bağlı olarak müzik, ses, röportaj vb. Için klasörler oluşturun. Video klasöründe, çekimlerinizi, çektiğiniz günlerde veya farklı sahnelerde düzenleyebilirsiniz. Hareketsiz görüntüleriniz varsa bunları konuya veya tarihe göre düzenleyebilirsiniz. Düzenlemenin yolu sana kalmış.

Önemli olan her şeyi organize etmektir, böylece her şeyin nerede olduğunu bilirsin.

Tüm varlıklarınızı (video, ses, fotoğraf, vb.) Video düzenleme programınıza aktardığınızda, belgelerinizin bilgisayarınıza kaydedildiği şekilde organize olmasını sağlayın. Bu şekilde, öğelerinizin sabit diskinizde nerede olduğunu tam olarak bilirsiniz.

Kurgu Montaj Tanıtım Film Ankara Çankaya

 

Videonun sürümlerini dışa aktarmaya başladığınızda, bir sürüm numarası eklediğinizden emin olun, böylece en son sürümünüzü biliyorsunuzdur. Örneğin, projecttitle_version # biçimini kullanıyorum (baseballdocumentary_v1). Güncellenmiş bir sürümü dışa aktardığımda, sürüm numarasını değiştirin. Bu sayede en son kesimi kolayca bulabilirim.

İpucu 2 – Hızlı İpuçları
Size daha iyi bir video düzenleyici yapmak için bir ipucu vermek zordur. Video düzenleme hakkında bilmeniz gereken her şeyi size öğretmek yerine, video düzenleme konusunda bir kavrayışınız olduğunu varsayacağım.

Kurgu Montaj Tanıtım Film Ankara Frilens

 

 • Geçişler bir amaç la olmalı. Farklı geçişler farklı amaçlar için kullanılmalıdır. Her zaman solmaz ve her şeyden kaybolmaz. Bu çılgın 3d dönüş geçişini kullanmayın ya da düzenleme programınıza en yeni uyarlama geçişi dahil edilir. Incelik anahtarıdır.
 • Düzenleme görünmez olmalıdır. Bir editörün görevi izlemek için keyifli olan bir videoyu sorunsuz bir şekilde bir araya getirmektir. İzleyiciniz kurgulamayı düşünüyorsa, muhtemelen bir şeyin sarsıcı olduğu anlamına gelir. Bu yüzden görünmez olmaya çalışmayı aklınızdan çıkarmayın.
 • Ses açıklarını kullan. Ses solması ses sıçramalarını azaltabilir ve ses oluşmaya meyillidir. Bunu düzeltmek için sadece 5-10 kare ses solması ekleyin.
 • Başlıkları kullanın, ancak aşırı derecede değil. Videolarınızın ön ve arkasına başlık eklemek, videolarınıza daha yüksek bir üretim değeri ekleyebilir. Özellikle web videolar için onları kısa tutun. Kullanıcılar videoya ulaşmak için 30 saniyelik başlıklar altında oturmak istemiyor. Cidden, 5 saniye yeterince uzun. Ya da sadece son başlıkları kullanın ve doğrudan videolarınızın içeriğine ulaşın.
 • Konularınıza daha düşük üçüncü başlıklar ekleyin. Birisi konuşurken ekranın alt kısmında gösterilen bu başlıklar, o kişi hakkında daha fazla bilgi verir ve onları izleyicinin dinlemesi gereken bir kişi olarak nitelendirir.
 • Doğru müziği seç. En son şarkıyı kullanmanız videonuzun havalı görünmesini sağlayabilir, ancak büyük olasılıkla doğru seçim değildir. Şarkı sözü olmadan müzik en iyisidir çünkü şarkınız bir şarkıcıya sahipse, sesleri video sesiyle rekabet eder. Müziğinizin ses seviyesinin çok yüksek olmadığından emin olun.
 • Bu çekimi neden kullandığınızı bir düşünün. Zaman çizelgenize koyduğunuz her vuruşun bir amacı olmalı. Broşürün çekilip çekilmediğini ekranda görebilirsiniz. Eğer duyulmakta olan şey, karşılaşılanla uyuşmuyorsa, düzeltin. Sadece en iyi çekimleri kullanın.

Kurgu Montaj Tanıtım Film Ankara

 

Düzenleme biraz zaman alır ve bazen paylaşmaya değer bir parçanız olmadan önce videonuzun 4, 5, 6+ sürümlerini  geçirmeniz gerekir. Çekim yaparken yanlış giden her şeyi düzeltmek için editör olarak görevinizin olduğunu unutmayın. Kamera, ışık veya ses olsun, düzeltmeniz gereken problemler vardır. Yani sabırlı ol ve yapabileceğin en iyisini yap. Pratik olarak, çoğu sorunu düzeltebilirsiniz.

Kurgu Montaj Tanıtım Film Ankara Kızılay

 

İpucu 3 – Eleştirileri Alın
Arkadaşlarınızın videonuzu izlemesini ve eleştirmesini sağlayın. Videonuzun tamamlandığını ve mükemmel olduğunu düşünebilirsiniz ancak bazen projelerimize bu kadar yakından bağlıyız ki, değiştirilmesi gereken küçük şeyleri özlüyoruz. Bir arkadaşınıza veya iş arkadaşınıza sahip olmak videonuzu izleyin ve size notlar verin nihai ürününüzü iyileştirmenin harika bir yoludur. Sahip olabilecekleri herhangi bir eleştiriye açık olun. Bunun zor olduğunu biliyorum. Projeler bazen çok zor. Herkesin notlarını almak ve değişiklik yapmak zorunda değilsiniz. Ama onları sahip olmak, onlardan daha iyidir.