Görsel Efektler canlı bir aksiyon çekimidir. Bu efektler filmlerde ve videolarda çeşitli sahnelerde özel efektler ve hareketli grafikler eklemek için kullanılır. VFX yazılımı, sanatçılara etkileşimli bir platform kullanarak efektif ve etkileyici efektler, 3D animasyon, grafik ve görsel tasarımlar yapmalarını sağlar. Film ve medya endüstrisi tarafından günlük olarak kullanılan yüzlerce VFX ve hareketli grafik uygulaması var. İhtiyaçlarınıza uygun ve uyumluluk sunan doğru yazılımı seçin.

gorsel-efekt-uzmani-ankara

 

 1. Smoke : Smoke 3D görsel efektler oluşturmak için kullanılan Mac platformu için güçlü bir video efektleri yönetim aracıdır. Duman video efektleri yazılımı, dahili efekt araçlarını kullanarak etkileşimli görsel efektler eklemek için kullanıcıların videoları düzenlemelerine olanak tanır. Bazı özellikleri, 3B görsel efektler, video düzenleme zaman çizelgesi FX, video düzenleme iş akışları, 3D izleme, kibrit kutusu zaman çizelgesi FX, kıvılcım uyumu, 3D metin ve geometri, Maya ile 3D iş akışı, güçlü birleştirme, çift monitör desteği için düğüm tabanlı kompozisyon araçlarını içerir , vb.
 2. Flame : etkileşimli görsel efektler, gelişmiş grafikler, uyumluluk, görsel fx, kompozisyon, renk derecelendirmesi ve editörlükler oluşturmak için araçlar bulunan 3B görsel efekt yazılımıdır. Yazılım paketi en yeni çıkan yazılımı, bakım aboneliğini, yazılım güncellemelerini, esnek lisanslama, eklentileri ve teknik desteği içerir. Flame tarafından sunulan çeşitli özellikler, görünüm geliştirme ve renk yönetimi araçları, bağlam tabanlı alev masaüstü iş akışı, daha iyi etkileşim, düzlemsel izleme, toplu iyileştirmeler, post prodüksiyon yönetimi ve daha fazlasını içerir.
 3. After Effects : After Effects görsel efekt yazılımı, çarpıcı hareketli grafikler ve VFX (Görsel Efektler) yaratmak için birçok önde gelen endüstri tarafından kullanılır. Yazılım, kullanıcıların yüksek kalitede ve yüksek kalitede grafikler oluşturmalarını ve bir masaüstünde ve bir mobil cihazda görünmelerini sağlar. Buna ek olarak, aynı zamanda aygıtınızda yüklü olan diğer Adobe uygulamaları ile entegrasyona izin verir. After Effects uygulaması, daha sonra istediğiniz yere ilham almanızı ve daha sonra zengin hareketli grafikler yaratmanızı sağlar.
 4. Blender : Blender, dünyadaki binlerce VFX uzmanı, sanatçı, profesyonel, öğrenci, animatör, bilim insanı, oyun sanatçısı ve daha birçok kişi tarafından oluşturulmuş, kullanılmış ve yönetilen ücretsiz, açık kaynaklı bir 3B yazılım ve VFX uygulamasıdır. Yerleşik Döngüler Fotoğraf gerçeklik oluşturma motoru, GPU ve CPU oluşturma, HDR aydınlatma desteği, gerçek zamanlı görüntü alanı önizlemesi ve daha fazlasını sunar. Diğer özellikler hızlı modelleme, gerçekçi malzemeler, hızlı arma, animasyon araç seti, heykelleme, hızlı UV açma, vb.
 5. HitFilm : HitFilm, filmler, müzik videoları ve belgeseller için görsel efektler tasarlamak için film yapımcıları tarafından kullanılan 3D ve VFX ve düzenleme yazılımıdır. HitFilm editörü, entegre 3D kompozisyon, sezgisel düzeltici ve etkili medya organizasyonu gibi çeşitli gelişmiş araçlar ile öne çıkar. Yazılım, dijital sahnelerin oluşturulmasına, sahnelerin gelişmiş 3D kompozisyon ve 3D nesneler oluşturma ile yeniden tasarlanmasına olanak tanır. Ayrıca pek çok eklentiyi, efektleri, birçok biçimi ve çok daha fazlasını destekler.
 6. Media Composer : Media Composer, yapımların kalitesini artırmak için yüzlerce efekt ve geçişle birlikte verilen profesyonel video ve film düzenleme yazılımlarıdır. Yazılım, televizyon, film yapımı, yayıncılık ve canlı akışlı medya dahil pek çok endüstri için uygundur. Media Composer, büyük medya dosyalarını işlemek ve yüksek çözünürlüklü ve HD ortam sağlamak için tasarlanmıştır. Ayrıca, bulut üzerinden uzaktan düzenleme ve oluşturma işlemlerini destekler.
 7. Fusion : Backmagic Design’ın Fusion’ı, interaktif VFX uygulamaları oluşturmak ve düzenlemek için görsel efekt sanatçıları, hareketli grafik tasarımcıları, yayın medyası ve 3D animatörler tarafından kullanılan görsel efektler (VFX) ve hareketli grafik birleştirme yazılımlarıdır. Fusion’ın basit fakat güçlü düğüm tabanlı arayüzü, kullanıcıların mümkün olan en kolay şekilde kompleks görsel efektler oluşturmasına olanak tanır. 3D birleştirme, size 3D modelleri, kameraları, ışıkları, hacimsel efektleri, canlı aksiyonu, 3D parçacıkları ve görüntüleri tek bir uygulamaya dahil etme gücü verir.vfx-ankara
 8. Red Giant Effects Suite : Red Giant Effects Suite, kullanıcıların profesyonel görsel efektler ve hareketli grafikler oluşturmalarına olanak tanıyan tam özellikli VFX yazılımıdır. Kullanıcılara inanılmaz 3D uygulamalar oluşturma süreci yardımcı olmak için çeşitli görsel efektler ve hareketli grafik araçları ile paketlenmiştir. Bu araçlardan bazıları, 3D lens fişekleri, tuş takımı çözümleri için Temizleme araçları, çizgi film, çizgi roman ve tablo efektleri yaratmak için Toonit, bilimkurgu hologramları oluşturmak için Holomatrix ve çok daha fazlasını içerir.
 9. Nuke : Nuke, etkileşimli görsel efektler, animasyon, 3D, boyalar ve hareketli grafikler sunmak için tasarlanmış güçlü bir düğüm tabanlı editör, finisaj ve VFX aracıdır. Yazılım, görsel tasarım sürecini daha kolay ve hızlı hale getirmeyi amaçlayan pek çok eklenti ve dahili araçlarla donatılmıştır. Nuke özelliklerinden bazıları, 2D ve 3D format desteği, 2D izci, 32-bit kayan nokta renk kanalları, 3D çalışma alanı, varlık yönetimi, göz kırpma komut dosyası, eğri editörü ve daha fazlasını içerir.
 10. ZBrush : Pixologic’ten ZBrush, dijital sanatçılar tarafından 3D uygulamalar ve grafikler oluşturmak için kullanılan dijital bir heykel ve resim çözümüdür. ZBrush’un güçlü fakat sezgisel arayüzü, sanatçılar için sınırsız poligonları parçalamayı kolaylaştıran çeşitli gelişmiş heykelleme ve tasarım araçları ile donatılmıştır. Diğer özellikler 3D modeller, 2.5D Pixols ve 2D görüntüler, render için aydınlatma ve atmosferik efektler, 3D baskı, kolay ihracat vb. Desteği içerir.
 11. MotionStudio 3D : MotionStudio 3D, kullanıcıların özel 3D başlıkları, 3D animasyonu ve çarpıcı görsel efektlerle epik film yapmalarını sağlayan animasyon ve efekt oluşturma yazılımıdır. Yazılım, animasyonlu başlıklar ve metin, efektler, gerçek zamanlı 3D grafikler, hareket bulanıklığı, 3D parçacıklar ve çok daha fazlası yaratmak için birçok kolay kullanımlı araçla birlikte gelir. Temel özellikleri, çoklu formatta çıktı, dahili 3D başlıkları ve animasyonları, sezgisel arayüzü, gerçekçi hareket bulanıklığı, yüksek hızlı önizleme vb. Içerir.
 12. Houdini FX : Houdini FX, film, video oyunları veya reklamlarda güçlü 3D animasyon ve görsel efektler eklemek için sanatçılar tarafından kullanılan bir 3D ve VFX programdır. Düğüme dayalı iş akışıyla hızlı ve esnek içerik oluşturmaya olanak tanıyan çok interaktif ve kullanımı kolay bir arabirime sahiptir. Parçacık ve dinamik ortamı ve güçlü araç seti ile Houdini FX, herhangi bir görsel efekt, animasyon, şimşek ve usule dayalı modelleme oluşturmak için idealdir.gorsel-efekt-bilen-ankara
 13. Final Effects Complete : Final Effects Complete, hareketli grafikler, görsel efektler, 3D parçacık animasyonları ve daha fazlasını oluşturmak için kullanılan VFX yazılımıdır. Birçok özellik arasında, müzik sesine efekt animasyonuna izin veren BCC Beat Reaktörü vardır. Diğer özellikler arasında vektör bulanıklaştırma, cam, 3D rahatlama, kaleida, maskeleme için otomatik piksel geçişleyici, otomatik animasyon geçişleri, metin ve kenar işlemleri, aydınlatma, bozulma ve 3D filtreler, 3D parçacık efektleri ve daha pek çok şey yer alıyor.
 14. Sapphire : Sapphire, yayın, film ve reklamcılık da dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde kullanılan görsel efekt paketidir. Yüzlerce dahili efekt ve geçiş ile Sapphire, gerçekçi efektler, yaratıcı görseller ve hareketli grafikler oluşturmayı kolaylaştırır. Gelişmiş işlevselliği, bir efekt büyüklüğünün kolay kontrol edilmesini ve ölçeklenmesini sağlar. Yazılım birçok önde gelen VFX uygulamasıyla uyumludur ve en iyi efektlerin oluşturulmasına yardımcı olmak için birçok dahili araçla entegredir.
 15. Natron : Natron, görsel efektler yaratmak için stüdyolar, sanatçılar, geliştiriciler ve bilim adamları tarafından kullanılan serbest, açık kaynaklı, çapraz platform düğümlü ve besteci bir yazılımdır. Natron uygulamalarının bazıları, renk alanı yönetimi için OpenColorIO kütüphanesi, EXR, JPG, PNG, DPX, TIFF ve daha fazlasını içeren çoklu dosya formatları, çok görevli, dahili hata düzeltme, birçok açık kaynaklı OpenFX eklentisi ve ticari OpenFX eklentileri, Hızlı ve etkileşimli görüntüleyici, sezgisel kullanıcı arabirimi, gerçek zamanlı geri bildirim ve çok daha fazlası.
 16. RealFlow : RealFlow, okyanus, dalgalar, sıçramalar ve diğer akışkan efektleri yeniden oluşturmak için kullanılan profesyonel bir akışkan simülasyonu ve 3D yazılımıdır. RealFlow, taşkın veya okyanuslar da dahil olmak üzere büyük ölçekli simülasyonlar, düzgün parçacık hidrodinamik (SPH) ile orta-büyük ölçekli simülasyonlar, küçük ila orta okyanus yüzeyleri ve caronte ile vücut dinamikleri için uygundur. Yazılım, Sinema 4D, LightWave, MAYA, 3DS MAX, SOFTIMAGE, Houdini 3D animasyonu vb. Dahil birçok üçüncü parti uygulamayla uyumludur.
 17. SpeedTree Cinema : SpeedTree Cinema, filmlerde ve videolarda özel görsel efektler ve hareketli grafikler yaratmak için kullanılan güçlü bir özel efekt yazılım sistemidir. Yazılım birçok popüler Hollywood filminde yer aldı ve bilim-teknoloji akademi ödülünün bir makbuzu oldu. SpeedTree, kullanıcıların benzersiz bir el modelleme yaklaşımı ile istedikleri ağaçları tam olarak yaratmalarına olanak tanıyan ağaç modelleme ve bitki örtücüsü konusunda uzmandır. Yazılım, Windows, Mac ve Linux ile uyumludur.
 18. Massive Prime : Massive Prime, efektleri oluşturma, yazma ve yönlendirme için kullanılan komple bir 3D animasyon ve görsel efekt çözümdür. Massive Prime’ın sezgisel düğüm tabanlı arayüzü, kullanıcıların etkileşimli görsel efekt ajanları oluşturmasına olanak tanır. Ayrıca, harekete geçirilen hareketleri beyne, akıllı stuntslara, kumaş düzenleyicisine ve muazzam hıza bağlamaya izin vermek için özel yanıtlar, hareket ağacı iş akışı ve eylem düzenleyicisine izin vermek için beyin editörü araç setine sahiptir.
 19. particleIllusion : ParticleIllusion su efektleri, duman efektleri, yangın efektleri, bulut efektleri ve animasyon oluşturmak için kullanılan özel efektler ve animasyon oluşturma yazılımlarıdır. ParticleIllusion, geniş araç ve ürün yelpazesiyle görsel ve işitsel grafiklerin kolay ve hızlı bir şekilde oluşturulmasını sağlar. Yazılım birçok önde gelen üçüncü parti animasyon ve VFX uygulamaları ile uyumludur ve Windows ve Mac tabanlı sistemler için mevcuttur.vfx-fiyat-ankara
 20. Silhouette : Silhouette, görsel efektlerin ve hareketli grafiklerin post-prodüksiyonunda kullanılan standart bir görsel efekt sistemidir. Silhouette, çok çeşitli uygulama ve araçlarla efektleri, grafikleri ve 3D oluşturma sürecini kolaylaştırıyor. Silhouette tarafından sunulan bazı özellikler ve araçlar, stereoskopik iş akışı, rotoscoping, eğme, morphing, tahribatsız boya, S3D düğüm 2D-3D dönüştürme araçları, anahtarlama, paspas, değişken kenar yumuşaklığı, gerçekçi hareket bulanıklığı, entegre hareket izleme, 2D boya sistemi, vb.
 21. SGO Mistika : SGO’dan Mistika, römork, film, reklam, TV bölümleri, haber ve spor ve diğer endüstriler için kullanılan güçlü bir vfx ve efekt oluşturma paketi. Yazılım, editoryal, çevrimiçi, başlangıç, vfx, bitirme, renk derecelendirmesi ve daha fazlasını içeren herhangi bir ortamda çalışmak üzere optimize edilmiştir. Mistika’nın bazı özellikleri gerçek zamanlı renk derecelendirme, sonlu sınıflandırma, gelişmiş kamera desteği, anlık öncelikler ve yaratıcı ikinci dereceler, şekil izolasyonu, görüntü izleme, optik akış, renk karışımı vb. Içerir.

vfx-uzmani-ankara

 

vfx-ozel-ders-ankara

Diğer Konular :