10 Bedava TOEFL ve İELTS Hazırlanma Kaynağı

ETS Türk öğrencilerin TOEFL iBT® testinde başarılı olmalarına yardımcı olacak 10 ücretsiz resmi çalışma kaynağı sunuyor.

toefl-ielts-kursu-ozel-ders-ankara-fiyatlari
ETS’nin resmi web sayfası www.ets.org/toefl‘da ve TOEFL Go Anywhere web sayfası www.TOEFLGoAnywhere.org‘da bulunan ücretsiz kaynaklar, öğrencilere örnek sınav soruları, sınav takvimleri ve sınavın her bir bölümünü derinlemesine inceleyen videolar içeren birçok kullanışlı sınava hazırlık aracı sağlamaktadır.

Ayrıca, bu kaynaklar İngilizcede uzmanlaşmak ve gerçek yaşamda karşılaşılabilecek yurt dışı eğitimde üniversitelere başvurma ve öğrenci vizesi alma gibi çeşitli tecrübelerde başarılı olmak için pratik ipuçları da vermektedir.

TOEFL sınavı okuma, yazma, konuşma ve dinleme olmak üzere dört beceriyi ölçer ve öğrencilerin akademik bir ortamda başarılı olmaları için bu becerilere ihtiyaçları vardır.

Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere 130’u aşkın ülkede 9000’i aşkın kurumda kabul edilen TOEFL sınavı dünya çapında üniversitelere başvuran öğrenci adaylarına birçok seçenek sunar.

Aşağıdaki liste, sınava giren Türklere yönelik ücretsiz kaynaklar hakkında daha fazla bilgi içermektedir:

toefl-ielts-kursu-ozel-ders-ankara-fiyatlari-uyguna

 

 

toefl kursu ankara bilkent, toefl dil kursu ankara, ankarada toefl kursu, toefl kursları ankara efs, toefl kursları ankara forum,

 

 

1)  TOEFL® Go Anywhere Web Sayfası 

Sınav katılımcılarına özel olarak tasarlanmış resmi TOEFL web sayfasını ziyaret edin. Bu site sürekli olarak yeni kaynaklar ve hazırlık araçları ile güncellenmektedir. Sitenin multimedya platformları ile öğrenciler örnek sorulara ve resmi TOEFL hazırlık sınavına erişebilirler, TOEFL sınavını kabul eden kurumları görebilirler ve puan gereksinimlerini öğrenebilirler.

2)  TOEFL iBT® Hızlı Hazırlık 

Öğrenciler sürekli olarak ETS’den daha fazla örnek sınav sorusu talep etmektedir. TOEFL iBT® Hızlı Hazırlık bölümünde çalışma hazırlığında öğrencilere destek olacak eski TOEFL sınavlarında çıkmış sorular bulunur.

3)  “TOEFL® Sınavı” Video Dizisi 

Beş bölümlük video dizisi TOEFL sınavının Yazma ve Konuşma bölümlerini derinlemesine inceler ve öğrencilerin değerlendirme konusunda bilgilendirilmesini sağlar.

4)  TOEFL® Sınav Hazırlık Planlayıcı 

TOEFL® Sınav Hazırlık Planlayıcı katılımcıların TOEFL sınav formatına alışmalarını ve uygun kaynaklardan haberdar olmalarını sağlayan sekiz haftalık bir takvim içerir.

5)  TOEFL Seyahat® Programı 

TOEFL Seyahat® programı öğrencilerin belirttikleri yurtdışı eğitimle ilgili soruları ve sınav sürecinde belirlenen seviyeye bağlı olarak öğrencilere kişisel bir deneyim oluşturur. Bu program aynı zamanda yabancı ülkelerde yaşam ile ilgili ipuçları, öğrenci vizesi almak için gerekli bilgiler ve sınav katılımcısının yolculuğu için özelleştirilmiş yardımcı e-postalar da dahil olmak üzere geniş bir kaynak yelpazesine erişim sağlar.

6)  ” TOEFL iBT® Sınav Sitesine Hoş geldiniz” Videosu 

Sınav ile ilgili daha fazla bilgi almak isteyenler bu altı dakikalık videoyu izleyerek kayıt, giriş ve sınav süreci ile ilgili bilgi edinebilirler.

7)  TOEFL® YouTube TV Kanalı® 

İngilizce öğretmenleri, sınava girmiş öğrenciler, dünya çapında TOEFL puanı kabul eden kurum temsilcileri tarafından anlatılan, TOEFL sınavı ile ilgili en iyi uygulamaları ve çalışma ipuçlarını paylaşan kolay erişilebilir videolara tüm öğrenciler erişebilir.

8) TOEFL iBT® Kaynakları: Öğrenciler için Genel Bakış Videosu 

ETS’nin TOEFL sınav katılımcılarının sınav gününde başarılı olmalarını sağlamak üzere geliştirdiği birçok kaynağı gösteren kapsamlı bir video.

9) TOEFL Webinar

Türkçe gerçekleştirilen webinarların tarihlerini ücretsiz olarak buradan kontrol edebilirsiniz. Webinarda (online sunum) TOEFL iBT sınavı ve ücretsiz kaynakları ile ilgili daha fazla bilgi edinin. Webinar’a katılmayı düşünen sınav katılımcıları  timre@etsglobal.org adresinden Tülay İmre ile bağlantıya geçmelidir.

10) Türk Öğrenciler için TOEFL Müşteri Çağrı Merkezi 

Sorunuz mu var? Türk öğrenciler için özel olarak sağlanan TOEFL Müşteri Çağrı Merkezi ile iletişime geçin. Merkeze hafta içi günlerde 09:00-17:00 saatleri arasında 00-800-1420-32020 numarasından veya  TOEFLSupport4Turkey@ets.org adresinden ücretsiz olarak erişebilirsiniz.
Öğrenciler http://www.ets.org/toefl/student_news sitesine kayıt olarak ücretsiz TOEFL haber bültenini e-posta ile alabilirler.

toefl-ielts-kursu-ozel-ders-ankara-fiyatlari-uyguna

 

toefl kursları fiyatları ankara, toefl kurs fiyat ankara, garantili toefl kursu ankara, toefl garantili ingilizce kursu ankara,

toefl hazırlık kursu ankara, hızlandırılmış toefl kursu ankara

toefl kursu ankara ekşi, toefl kursu ankara fiyatları, toefl kursu ankara tavsiye, toefl kursu ankara ücretleri, toefl kursu ankara forum

 

TOEFL Sınavı Hakkında 

Yaklaşık 50 yıldır, TOEFL sınavı dünyada en yaygın olarak kabul edilen İngilizce değerlendirme sınavıdır. Bu değerlendirme, kişilerin İngilizce anlama ve kullanma becerilerini ölçer ve bir kişinin dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerini ne kadar iyi birleştirebildiğini değerlendirir.

TOEFL sınavı 8500’ü aşkın kurum ve Avustralya, Birleşik Krallık, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere 130’u aşkın ülkede kabul edilmektedir. Dünya çapında TOEFL sınavına 165’i aşkın ülkede 4500’ü aşkın sınav sitesinden erişilebilir. Bugüne kadar 27 milyondan fazla öğrenci TOEFL sınavına girmiştir. Türkiye’de Aralık 2012 için hala yer bulunmaktadır.

ETS Hakkında

ETS’de, dikkatli araştırmalara dayanan değerlendirmeler hazırlayarak dünya çapındaki insanlar için eğitimde kalite ve eşitlik sağlıyoruz. ETS, kişilere, eğitim kurumlarına ve devlet kurumlarına özel çözümler ile öğretmen sertifikası, İngilizce eğitimi ve ilk, orta ve orta sonrası eğitim sağlar ve eğitim araştırmaları, analizleri ve ilke çalışmaları yapar. 1947’de kar amacı gütmeksizin kurulan ETS, 180’i aşkın ülkede, dünya çapında 9000’i aşkın yerde yılda 50 milyonu aşkın sınav oluşturur, yönetir ve puanlandırır. Bu sınavlar arasında TOEFL® ve TOEIC® sınavları, GRE® sınavları ve The Praxis Series™ değerlendirmeleri yer almaktadır.

toefl-ielts-kursu-ozel-ders-ankara-fiyatlari-uyguna

toefl kursu ankara ümitköy, toefl kursu ankara çayyolu, toefl kursu ankara en iyi,

toefl kursu ankara bahçelievler, toefl kursu ankara ücret, toefl kursu ankara

 

Kaynak: www.ets.org

TOEFL’a online kayıt işlemleri bu video’da anlatılmış :