Müzik Bedava Ücretsiz MP3 Duvar Kağıdı
En Çok dinlenilen Arka Fon Müzikleri – Youtube’a Göre
April 23, 2017
Sosyal Medya Yönetimi Ankara Tasarımcı
Sosyal Medyada Daha Fazla Görünür Olmanın 9 Yolu
November 1, 2017
Show all
Edius yoksa Premiere FinalCut veya Avid
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Tanıtım filmi hazırlayacaksınız fakat hangi video edit programını kullanmalısınız diye karar veremediniz? Edius mu Premiere mi Final CutAvid mi? Hangisin Öğrenmeliyim?

Edius yoksa Premiere FinalCut veya Avid

Aslında kök olarak bu programların hepsi aynı işi yapıyor. Bazi noktalarda ufak tefek farkları olabilir ama çok göze batan bir ayrımcılıkları yoktur. TV kanalları genelde Edius kullanıyor, sebeb güncellemeye açık olmamaları, yani yıllar önce Edius la başlamışlar ve değişmek istemiyorlar. Bazi prodüksyon firmalari Avid kullanmayı tercih ediyor, sebeb ağır işlerde daha iyi perförmansı olduğu için. Final Cut sadece Mac bilgisayarlarda var, bu yüzden bazi Mac kullananlar Final Cut tercih edebiliyor, fakat eğer Windows kullanıyorsanız Final Cut seçme şansınız yoktur.

Premiere Pro adobe ürünü olduğu için diğer Adobe ürünlerle (After Effect, Photoshop, illustrator v.s.) daha uyumlu çalışıyor. Kısa yolları ve diğer özellellikleride benzer. O yüzden kendinizi geliştirmek istiyorsanız, özellikle After Effects kullanmayı düşünüyorsanız kesinlikle Premiere Pro‘yı tercih etmelsiniz.

 

 

Print Friendly
Please follow and like us:
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.